Muhteşem benekli yılan ve ok işareti. | Define işaretleri ve anlamları

Muhteşem benekli yılan ve ok işareti.

Gitti

Kullanıcı
Herkese mrblr.

Bu yılan ve ok işaretini cok sevdigim ve bu işlerle ugrasan bir abimden aldım.
KEndisi bilgi sahibidir lakin burayı çözememiş.
Malumunuz görüldügü üzerede kompleks bir işaretler bütünü var.

Bu kayadaki işaretler eski ipek yolu olan bir yolun sag kenarında imiş.
Sol kenar diger uc köşede ise üzerinde 2 adet haç işareti ve muhtelif bazı baska işaretler varmıs.
Bu yılan işaretinin hemen asagısında da bir çeşme varmıs.

Daha fazla fotograf varmıs ama bulamadı.

Şimdilik olabilicek ayrıntılar hakkında yorumlar bekliyorum.
Onlara istinaden bölgeye gidip ölçüm biçim yapabiliriz.

2 fotograf var onlarıda pc ekranından cep tlfnumla cektim.O nedenle cok net digil.
Birde araziyi anlatan bir foto cizdim fikir sahibi olmanız acısından.

Yön vs bilgileride pcsindeydi ama pc kullanma özrü var o yuzden yerini bulamadık maalsef :)

Not: Yılan ve ok işaretinin üzerine kalemlerle cizgi gecilmiş tam anlaşılması icin.
2. Not: bu işaretlemeden sonra bazı uyanıkların zort diye gözüne batmaması ve onlara peşkeş cekmiş olmamak icin üzerini toprakla kapatmıs bir güzel bu abimiz :))

Yer bakirmiş.

resim.defineforumu.com
[/IMG]

resim.defineforumu.com
[/IMG]

resim.defineforumu.com
[/IMG]

Son düzenleme:

İRON

Kullanıcı
Cevap: Muhteşem benekli yılan ve ok işareti.

tehlikeli vede tuzaklıdır mahseni ifade eder.en zor malzemelerden biridir.şöle ıslak bir kaç resim olsa idi iyi olurdu ama bkleyecez artık...

Gitti

Kullanıcı

tehlikeli vede tuzaklıdır mahseni ifade eder.en zor malzemelerden biridir.şöle ıslak bir kaç resim olsa idi iyi olurdu ama bkleyecez artık...

Ustam yılanı görünce zaten tuzak vs aklıma ilk gelen şey oldu :)
O hacların oldugu kayanın ıslatılmıs güzel fotosu vardı aslında ama alamadım yogunduk biraz.

Biraz fikir sahibi olup nereye yönelmemiz gerekir bu konuda yorum alabilirsek bölgeye gidip harikulade fotolarla dönebilirim.

Not: Bu fotografı gören adamın teki 60 bin tl teklif etmiş bu yeri bulan şahsa :)
Oda kabul etmemiş.
Adam sadece parayı al yeri göster demiş :)

ersan

Admin

merhaba HITITLI usta yilan cureklenmis ve dili disarda tam bu tasin altinda yuvasi var ,,,mezari ,,,ve tuzakli dikatli ol diyor en buyuk tehlikelerden biridir bilesin ki usatam ..

Gitti

Kullanıcı

merhaba HITITLI usta yilan cureklenmis ve dili disarda tam bu tasin altinda yuvasi var ,,,mezari ,,,ve tuzakli dikatli ol diyor en buyuk tehlikelerden biridir bilesin ki usatam ..

Ustam bende o şekilde ilk yorum yaptım ve bunu bana nakleden abimizde aynı kanıyla hareket etmiş lakin aylardır hiçbir cıkar yol bulamamıs burada.

Birde ustyam oldugu yer ise eger neden ok işareti var yılanın dili hizasında?
Orası kafa karıştıryor.

Birde hep merak etmişimdir yılan yani tuzak nasıl olabilir?
Yani ne gibi bir tuzak olabilir sizce ustam?

Ve dönemi için ermeni,bizans,eşkiya veya hangisini söyleyebiliriz yılan işaretleri icin?
Haçıda hesaba katarak tabi?

ersan

Admin

merhaba HITITLI usta benim bir kac tane yilan isaretler var gurdum ta coku da -roma --mezarlarinda cikiyor .ben roma diye biliyorum bunlar benim kendi fikirlerim usta ...a tuzak a gelince zehirli otlar en buyuk yilan tuzaklari ,,bizim ta cok burada bir ot oluyor ,,adi ---cemerinka ---cok zehirli bir ot ak cicekleri var ve genis yesil yapraklari var -birde kompil gibi kuku oluyor bu en buyuk tuzak ,,griver goggle agaya orada her sey var bu ot icin ,,bu otun kuklerini kiyarmislar baya o odanin icine o orada curuyor birde hic kokmuyor bilesinki buyle yere uz gelirsen seni 100 prosen gutruyor necinse insanin tirnak altindan bilem girermis bu zehirli gaz ,,a yilan bukadar tehlikeli ustam ,,ikinci ,,,zehirli mantar toplarlarmis cok bir yere birde bozulmus yumurtaylan karistirirmislar boza gibi sonra tas duvarlara sururmusler odanin bu duvarlarda olusan curuf adi ,,tas mantari ,,icerdeki o zehir mantarin gazi oda cok buyuk tehir tehlikesi bu iki buyuk ve cok anink zehirlerden bibde bir dir kurtulan ,,bunlar yaziyorum necinse benim kayin pedertim cok bukuk ustadi bu islerlen urasan tam buyle bir oda acti benden habersiz birde zehirlenmis icerde 1 ayin icninde rahmete kavustu ,,,drek bu ,,,---cemerinka --gazi burekleri zehirlemis --basladi kan esemeye putun kani piti bunlari ustam yaziyorum necinse basimizdan gecti --eyer isini bilmese suyle o senin arkadasa burada yazdiklarimi hic urasmasin ,,,
bu ok istikametinde ulcsun okukun yan kenari biri farli olmali o farkli olan tarafi bir ulc sun kac mm se okadar adimlasin ve bosluk arasin o yerde (ama yine diyorum ustam isini bilmese hic tavsiye etmem )
vala ustam bu senin cin hihayeni okudum bu kediylen cok interesan geldi (alkış)(alkış)(alkış),,,,,kismetse bende bir kedi alacam kendime,,,(alkış)(alkış)(alkış)

Gitti

Kullanıcı

merhaba HITITLI usta benim bir kac tane yilan isaretler var gurdum ta coku da -roma --mezarlarinda cikiyor .ben roma diye biliyorum bunlar benim kendi fikirlerim usta ...a tuzak a gelince zehirli otlar en buyuk yilan tuzaklari ,,bizim ta cok burada bir ot oluyor ,,adi ---cemerinka ---cok zehirli bir ot ak cicekleri var ve genis yesil yapraklari var -birde kompil gibi kuku oluyor bu en buyuk tuzak ,,griver goggle agaya orada her sey var bu ot icin ,,bu otun kuklerini kiyarmislar baya o odanin icine o orada curuyor birde hic kokmuyor bilesinki buyle yere uz gelirsen seni 100 prosen gutruyor necinse insanin tirnak altindan bilem girermis bu zehirli gaz ,,a yilan bukadar tehlikeli ustam ,,ikinci ,,,zehirli mantar toplarlarmis cok bir yere birde bozulmus yumurtaylan karistirirmislar boza gibi sonra tas duvarlara sururmusler odanin bu duvarlarda olusan curuf adi ,,tas mantari ,,icerdeki o zehir mantarin gazi oda cok buyuk tehir tehlikesi bu iki buyuk ve cok anink zehirlerden bibde bir dir kurtulan ,,bunlar yaziyorum necinse benim kayin pedertim cok bukuk ustadi bu islerlen urasan tam buyle bir oda acti benden habersiz birde zehirlenmis icerde 1 ayin icninde rahmete kavustu ,,,drek bu ,,,---cemerinka --gazi burekleri zehirlemis --basladi kan esemeye putun kani piti bunlari ustam yaziyorum necinse basimizdan gecti --eyer isini bilmese suyle o senin arkadasa burada yazdiklarimi hic urasmasin ,,,
bu ok istikametinde ulcsun okukun yan kenari biri farli olmali o farkli olan tarafi bir ulc sun kac mm se okadar adimlasin ve bosluk arasin o yerde (ama yine diyorum ustam isini bilmese hic tavsiye etmem )
vala ustam bu senin cin hihayeni okudum bu kediylen cok interesan geldi (alkış)(alkış)(alkış),,,,,kismetse bende bir kedi alacam kendime,,,(alkış)(alkış)(alkış)

Ustam cok cok sagolasın.
İnan bu mesele kafamı 3 sendir karıstıryordu.
Zehirli mantar olayını biliyorum.
Onunla hazırlanan sıvıyı gömülü malın üzerinede dökerlermiş.Senin dedigin yöntemleri ise ögrenmiş oldum.

Benim cin hikayesi cok vahimdi be ustam :)
KEdi meselesi nedir onu anlamadım lakin.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

işaret güzel bu tür işaretler genelde dere yada patika yola yakın yapılır hangisi var