Muhteşem benekli yılan ve ok işareti. | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Muhteşem benekli yılan ve ok işareti.

Gitti

Kullanıcı
Cevap: Muhteşem benekli yılan ve ok işareti.

Kaç gündür konuyu takip ediyorum bayağı heyecanlı bir hale geldi.İşaret 4×4 lük ve sahte değil.Ben sahte yılan işareti gördüm ve ben burdayım diyordu.
Yalnız çözümü gerçekten zor, yani normalde bilinen çöreklenmiş yılan mal altında denir, ama burda sıradışı bir şeyler var , benekler ve kuyruk kısmının keskinliği işi çetrefil hale getiriyor.Ok işaretinin yanıltmaca olabileceğini düşünüyorum.
Neyse iş zor olsada sabır titiz bir çalışmayla hedefe varabilirsin.
Allah (cc) bahtını ve nasibini bol eylesin.

Eyw üstadım.

Özel bir sorum olucak ; avatarındaki yani profilindeki acılmıs kaya mezarı hangi şehirden acaba?
Netten bulupmu koydun yoksa senin cektigin bir fotografmı?
Aynı oda mezarı gördügüme eminim cünkü.

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

arkadaşın biri normalde çöreklenmiş yılanın malı altında olur demiş, tam ermeni senaryosu kır parçala yok et, çöreklenmiş yılanın bir kaç çeşidi var, sadece çöreklenmiş kafası ortadan kayanın içine doğru gömülü ise kendisi kapaktır, ama aynı şekilde kuyruğu daireden ayrılmış ise yine iş değişir, diğer çöreklenmiş yılanlar gibi matemetiksel şifreler içerirler ve başlarıda kıçlarıda işi bilmessen zapta gelmez, hoşça kalın

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

çöreklenmiş yılanın malı altında olur diyen ustanın bir eksiği var burada altında demekle kayanın tam altı değil güneyinde belli mesafede bir yerde demek istenmiş altı güney üstü kuzey demek ermeni işi değil basit bir şifre

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Çalkaya ustanın tespiti doğru. Malın altta olması terimini güzel açıklamış.Yorumumda ben mal altta demedim, sadece bu alemde yaygın olan genel kanıyı söyledim dikkatli okunursa vermek istediğim mesaj burda bir şeyler varsa bunun yılanınkıvrımlarında ve beneklerinde gizli bir şifrelemede olduğuve buradan yola çıkarak bir araştırma yapılması gerektiğidir.
Hititli ustam resimdeki kaya mezarı Tokat Niksar karayolunun GÜMENEK mevkiinde asfaltın hemen yanında . Yıllar önce açılmış.Yalnız 3sene önce birileri tarafından yan tarafı dinamitle patlatıldı. Sanırım gizli bir oda olduğu tahmin ediliyordu.Ama görünüşe göre böyle bir şey yok.Bu tahribatı yapanları ben Allah a havale ediyorum. Kolay gelsin.

Gitti

Kullanıcı

Çalkaya ustanın tespiti doğru. Malın altta olması terimini güzel açıklamış.Yorumumda ben mal altta demedim, sadece bu alemde yaygın olan genel kanıyı söyledim dikkatli okunursa vermek istediğim mesaj burda bir şeyler varsa bunun yılanınkıvrımlarında ve beneklerinde gizli bir şifrelemede olduğuve buradan yola çıkarak bir araştırma yapılması gerektiğidir.
Hititli ustam resimdeki kaya mezarı Tokat Niksar karayolunun GÜMENEK mevkiinde asfaltın hemen yanında . Yıllar önce açılmış.Yalnız 3sene önce birileri tarafından yan tarafı dinamitle patlatıldı. Sanırım gizli bir oda olduğu tahmin ediliyordu.Ama görünüşe göre böyle bir şey yok.Bu tahribatı yapanları ben Allah a havale ediyorum. Kolay gelsin.

Evet yanılmamışım.
Bir dostum buranın fotografını göstermişti bana gecenlerde.
Sivasta kendiside benim gibi.
Tokat dibimiz zaten.

Cok yazık etmişler dinamit vs.
Güzelim tarihi mahvediyorlar maalsef.

ersan

Admin

ah-ah HITITLI usta ,,Güzelim tarihi mahvediyorlar maalsef.,,demisin sen buralarini bir gursen devlet bu guzelim -tumulusleri-neler yapiyor alayaca cikar hic birtane kacirmamasiya hepsini siradan ne var ne yok duz ta coku bos cikiyor ,,bu tumulusun etrafindaki mezarlari drek ,bagerlerlen aciyorlar,,,ustalarim kusura bakmayin ama kiziyoreum silah?silah?,,hakina kacakcilar -arhiologlar,,giceni sat 3 de ne isleri var tumulus kasinlar 2 ki cebe 1 devletesilah?silah?

Son düzenleme:

Gitti

Kullanıcı

ah-ah HITITLI usta ,,Güzelim tarihi mahvediyorlar maalsef.,,demisin sen buralarini bir gursen devlet bu guzelim -tumulusleri-neler yapiyor alayaca cikar hic birtane kacirmamasiya hepsini siradan ne var ne yok duz ta coku bos cikiyor ,,bu tumulusun etrafindaki mezarlari drek ,bagerlerlen aciyorlar,,,ustalarim kusura bakmayin ama kiziyoreum silah?silah?,,hakina kacakcilar -arhiologlar,,giceni sat 3 de ne isleri var tumulus kasinlar 2 ki cebe 1 devletesilah?silah?

:)) Ustam işte anadolu ve ortaasya insanlarının tarihe bakış açısı biraz dar ve önemsiz ki haklılarda sonucta geçim sıkıntısı vs gibi ciddi dertleri var.
Avrupalılar gibi toz pembe rahat hayat yaşamıyorlar.
Adam mezar fian açtımı talan edip kayboluyor cünkü işin ucunda hem para var hemde yakalanmak.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Söylemeyi unuttum, bu kaya ile jandarma komando taburunun arası 500 600 mt.
??????

Gitti

Kullanıcı

Söylemeyi unuttum, bu kaya ile jandarma komando taburunun arası 500 600 mt.
??????

Bu herşeyi açıklıyor zaten :)

Taburdan rütbeli birkaç kişi parsayı paylaşmıştır cıkartıp.
Bir askerdende arkeolog itinası bekleyemeyiz böylesi biryeri acarken :)

Sivastada ermeni kilisesi var bir alayın dibinde.
Oranın çanını 2006da albay,astsubay vs toplanıp caldılardı.
Yüzde 28 i filan altındı.
sırf altın degeri 1 trilyon ediyordu bu akıllılar ermeni patrigine 1 trilyona satmaya kalkıştılar.
Gazeteler filan yazmıstı o dönem.
Çan bi astsubayın adana veya osmaniyede kardsinin evindemi yakalandı ne.

Şimdi nerde bilmiyorum.
Devlet el koymustu.