Muhteşem zirvede muhteşem bir yer.Yakın bölgeden.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: Muhteşem zirvede muhteşem bir yer.Yakın bölgeden.

sevgili kardeşim,alanı tarif ederken,biraz ilersinde kale var yazmışsınya,onun özelliğinden bir iki küçük detay istemiştim.dediğin dönemin özelliklerinden neler var anlamında.senin adına belki küçük bir yönlendirmemiz olurmu diye.
ben bu alanda ise ,tek bir resimden,uzak çekim olmasına rağmen ,bir medeniyetin bıraktığı izleri çok rahatlıkla görebiliyorum.yaşam kayaların içinde değil elbet.önemini anlatmak içinde höyük benzetmesinde bulundum.o görünen alan,kaç yılda ne kadar insanla yapıldığını,ALLAH bilir.bir gün inşaallah tesbit imkanın olurda ,dudakların uçuklamaz.
sağlıcakla kal sevgili kardeşim.ALLAH a emanet ol.

Gitti

Kullanıcı

sevgili kardeşim,alanı tarif ederken,biraz ilersinde kale var yazmışsınya,onun özelliğinden bir iki küçük detay istemiştim.dediğin dönemin özelliklerinden neler var anlamında.senin adına belki küçük bir yönlendirmemiz olurmu diye.
ben bu alanda ise ,tek bir resimden,uzak çekim olmasına rağmen ,bir medeniyetin bıraktığı izleri çok rahatlıkla görebiliyorum.yaşam kayaların içinde değil elbet.önemini anlatmak içinde höyük benzetmesinde bulundum.o görünen alan,kaç yılda ne kadar insanla yapıldığını,ALLAH bilir.bir gün inşaallah tesbit imkanın olurda ,dudakların uçuklamaz.
sağlıcakla kal sevgili kardeşim.ALLAH a emanet ol.

Ustam o kale dedigim yer hemen dibinde değil.Cümleyi acık kurmamışım sanırım.
Yani bu yolu güzergahıyla o kaleye gidiliyor manasında söyledim.
Cok uzak digil belki ama cok yakında digil.

İnş bir dahaki gitmemde bahsettiginiz ayrıntıları dikkate alarak tekrar incelicem.
Zaten konu acmamın sebebide siz ustalarımızın direktifleri alabilmek.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

güzel kardeşim, o dönemin kalelerinin,belli bir kısmı yüksek yalçın bir hakim noktada,
ana kaleye giriş kuzey doğu yönlü merdivenli çıkışlı olur.dış bulgu veya detayları yazmıyorum,girişten sonra hükümdarın küçük bir odası ,önünde mutfak vs.yerleri , birde su kuyuları olur.oda kayaya işlenmiştir.size söyleyen dönemsel olarak yanılmıyorsa,bu özellikleri taşıyorsa ,inşallah çanağıda çömleğide defterinden sildiririz inşallah. kunuyu okuyan arkadaşlarımız içindede bu özelliği taşıyan bölgesinde kale varsa ,görsellesin kaybı olmaz.
ALLAH a emanet olunuz.