Muhteşem zirvede muhteşem bir yer.Yakın bölgeden.

Gitti

Kullanıcı
Cevap: Muhteşem zirvede muhteşem bir yer.Yakın bölgeden.

Sayın HİTİTLİ benim gördüklerim bunlar ustalarım daha detaylı açıklamalar yapacaklardır hakkınızda hayırlısı olur inşallah..

Eyw ustam.
Soldaki dikdörtgen icine aldıgın yerde de kuş motifi var sanki.

Bir dahaki sefere daha dikkatli inceleme fırsatım olucak.
Bu gittigimde akşam vaktiydi ancak alelacele bu kadar foto cektik üstüne üstlük birde hasta halimizle bu kadar oldu maalsef.

cantar

Vip Üye

kocaman devasa haç uzaktan bile belli oluyor..........bu yerleri dostumuz arkadaşımız iyi bir fotograflarsa daha bir çok açılmamış yerleri çözümlenir arkadaşlarımız tarafından....

SEVALİ

Kullanıcı

kocaman devasa haç uzaktan bile belli oluyor..........bu yerleri dostumuz arkadaşımız iyi bir fotograflarsa daha bir çok açılmamış yerleri çözümlenir arkadaşlarımız tarafından....

Sayın cantar sadece haç değilki haçın arka tarafı kafa özellikle sağ tarafta bir sürü suret mevcut sanki ağıt yakıyorlar sol taraftaki yuvarlak kayada enteresan geldi..

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ben hititli kardeşimize sevgimden belki nazım geçer diye bir serzenişte bulunmak istiyorum.

hititli ustanın açtığı konularda nedense devamlılığın gelmediğini, yorumcu kardeşlerimizin,, arkadaşlarımızın tüm gayreti gösterip ustanın açtığı konulara odaklandığını,,, ama konuyu finale taşıyacak hamlelerin hititli ustadan hemen hemen hiçbir konusunda gelmediğini görüyorum. oysa ki hepsi de on numara yerler ve konular. sonuca yakın konular. sadece ustaya tariflenenlerin bir iki kez daha aynı alanda araştırılması ile belkide sonucu olacak konulardı. konunun hızı soğumadan bunu yapmakta büyük fayda olur.

hititli ustanın gayret vererek bu sefer bu alanda detaylı araştırmaları tez elden yapmasını ümid ediyorum. bu seferki konuyu hep beraber olumlu sonuçlanmış olarak duymayı çok arzu ediyorum. hatam varsa da affola hititli ustam saygılar.

Son düzenleme:

Gitti

Kullanıcı

ben hititli kardeşimize sevgimden belki nazım geçer diye bir serzenişte bulunmak istiyorum.

hititli ustanın açtığı konularda nedense devamlılığın gelmediğini, yorumcu kardeşlerimizin,, arkadaşlarımızın tüm gayreti gösterip ustanın açtığı konulara odaklandığını,,, ama konuyu finale taşıyacak hamlelerin hititli ustadan hemen hemen hiçbir konusunda gelmediğini görüyorum. oysa ki hepsi de on numara yerler ve konular. sonuca yakın konular. sadece ustaya tariflenenlerin bir iki kez daha aynı alanda araştırılması ile belkide sonucu olacak konulardı. konunun hızı soğumadan bunu yapmakta büyük fayda olur.

hititli ustanın gayret vererek bu sefer bu alanda detaylı araştırmaları tez elden yapmasını ümid ediyorum. bu seferki konuyu hep beraber olumlu sonuçlanmış olarak duymayı çok arzu ediyorum. hatam varsa da affola hititli ustam saygılar.

:)) Ustam bende biri ne zaman cıkıp bu eleştiriyi yapacak diye bekliyordum inanr mısın.

Haklısında lakin göründügü gibi digil ustam.
Actıgım her konudaki yere siz ustalarımdan yorumlar geldikce not alıp gidiyorum tekrardan.
Daha dogrusu gitmeye calışıyorum.
Etrafımdaki insanlar cok saglıklı digiller bu konularda.
Bende bir fakircagız olarak 4 tekerim olmadıgı icin 3 kuruşluk yere bile bazen 1-2 ay gidemiyorum 4 teker bulana kadar.

O nedenle konuların devamı gelmiyor kimi zaman.Lakin şu kesindirki her actıgım konudaki mevkilere tekrar tekrar giderim ustam.

Birde işi sonuclandırmak nasip olursa burda acık acık yazıpta 5 harfli (polis) dostlarımızı başıma toplamak istemem dogrusu :))

Zaten fakirin başına gelmedik bela,hastalık,aksilik kalmadı.Birde 5 harflilerle ugrasırsak vay halimize be ustam :)

Ustam yeri gelmişken ; yılanlı actıgım konuyu bilirsiniz,yakın zamanda oraya gitme foırsatı buluyorum inş.Her acıdan donanımlı halde gidebilicez nasipse.
O nedenle o konuma da son bir bakıp yorum getirirseniz o yorumlarıda cıktı alıp yanımda götürücem inş.

Bu fakire hep ya 1-2 gün yada 1-2 harfta öncesinen acılıp cıkartılmıs küplerin parcaları nasip oluyor ancak be ustam.

Küp parcalarını eve getirsem bana oturacak yer kalmaz inan :)

Yorumla beraber dua da ederseniz şu fakire belki yüzü güler be ustalarım.
Öpüyorum ellerinizden.

cantar

Vip Üye

ersan

Admin

merhaba HARBICI ustam HITITLI ustamizin okadar yeri varki acilacak nanki birine baksin ustamiz .

Son düzenleme:

Gitti

Kullanıcı

merhaba HARBICI ustam HITITLI ustamizin okadar yeri varki acilacak nanki birine baksin ustamiz .

:) :)
Ustam bende bi mundarlık var galiba.
Her gittigimde küp parcaları topluyorum.
Yükünü alan gitmiş oluyor :)

Arkeolojik acıdan nefsimizi terbiye etmiş oluyorz,sadece gözlerimiz nurlanıyor o kadar :))

Daha bugüne kadar toplu iğne kadar birşey bile denk gelmedi takılmadı ayagıma,gerisini sen düşün ustam :)

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

:) :)
Ustam bende bi mundarlık var galiba.
Her gittigimde küp parcaları topluyorum.
Yükünü alan gitmiş oluyor :)

Arkeolojik acıdan nefsimizi terbiye etmiş oluyorz,sadece gözlerimiz nurlanıyor o kadar :))

Daha bugüne kadar toplu iğne kadar birşey bile denk gelmedi takılmadı ayagıma,gerisini sen düşün ustam :)

hititli kardeşim,eski dönemin kapkaçağı pişmiş topraktan malzeme idi değilmi.burda çok yerde çıkar,malzeme alındığından değil.bu resme göre direk höyük demiyorum ama yerin bir höyüğü andırır tipte. arkadaşlarımızın tarif etmeye çalıştığı,işlenmiş yerlerin alanın tamamını kapsar olmasını neyle bağdaştırabiliriz. kayalığın altında sayısız ,mahzenler çıkar.alan tamamen kullanılmış görünüyor.
dediğiniz kaleye merdivenlemi çıkılır. su kuyuları ve içerde küçük bir odası varmıdır.
bir konunda açılmış kaya mezarları vardı,ben,açılacaklarının olduğunuda net yazmıştım. çünkü fotolardan çok bariz belli idi
.kırık parçalar görmek istemeyen....
ALLAH a emanet ol.

Gitti

Kullanıcı

hititli kardeşim,eski dönemin kapkaçağı pişmiş topraktan malzeme idi değilmi.burda çok yerde çıkar,malzeme alındığından değil.bu resme göre direk höyük demiyorum ama yerin bir höyüğü andırır tipte. arkadaşlarımızın tarif etmeye çalıştığı,işlenmiş yerlerin alanın tamamını kapsar olmasını neyle bağdaştırabiliriz. kayalığın altında sayısız ,mahzenler çıkar.alan tamamen kullanılmış görünüyor.
dediğiniz kaleye merdivenlemi çıkılır. su kuyuları ve içerde küçük bir odası varmıdır.
bir konunda açılmış kaya mezarları vardı,ben,açılacaklarının olduğunuda net yazmıştım. çünkü fotolardan çok bariz belli idi
.kırık parçalar görmek istemeyen....
ALLAH a emanet ol.

Ustam kaya mezarlarda kalan yerleri işaretledin hatırlıyorum.
O bölgede calışmak mümkün digil maalsef cünkü sit alanı olarak kayıtlı kültür bakanlıgı listesinde.
Ayrıca hiç müsait yer digil cok kötü bir nokta.

Bu konuya gelirsek ; ustam burası kale digil onu en basından söyleyim.Ayrıca yerleşim yeride digil.
Balıgı düşünün ve balıgın sırtını düşünün.Tam olarak balık sırtı kayalıklar ve her iki yanıda ucurum gibi.

Küp parcaları buldugum yerler yerleşim yeri digil o yuzden kahrediyorum :)

İçi arpa bugday dolu küpler digil malzeme dolu olabilicegi yüksek ihtimalli yerlerde bu küp parcalarını görüyorüm sürekli.

Buradaki küp parcaları için ise yerleşim yeri olmadıgı icin kesinkez dolu veya boş diyemiyorum sahsım adına.
Ama şüpheli cok nokta var ustam.

Not: Ustam dolu olan her buldugum yerde inanırmısın hep ya karayolunun tam dibi,ya piknik alanı ici yada yerleşimin göbeginde oluyor :))

O yuzdende el sürmeyi bırakın üzerinde yürümek bile sakatlık ihtimali doguruyor maalsef.
Tabi buda ben fakirin kısmetsizliği.Kaç senedir bi dag basında yer bulamadıkki sebeplenelim :)

Bu arada ; uydu fotosunu yüklemeyi unutmuşum.

Son düzenleme: