Nalbant Alanı | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

Nalbant Alanı

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Kameranın sol tarafında WB yazan tuşa basılı tutarak sağ üst ön taraftaki makarayı çevirerek kelvini ayarlayabilirsin, kelvin değerini 5560 getir. pozonomettenide 0.0 gündüz keskin ışıkta ayarlayın. Eğer çektiğiniz siyaha kaçıyorsa pozometreyi +3.0 yapın iso 320 akşam 6 ya kadar yeter. F değerini sabah 7.1 akşam 11 e çek akşam iso değerini gündüze oranla bir tık daha açık çek.

balkaya34

Kullanıcı
Sagolun degerli ustalarım, ALLAH razi olsun ,yardımlarınız için teşekkür ederim ,,

Kaleli21

Kullanıcı
Kameranın sol tarafında WB yazan tuşa basılı tutarak sağ üst ön taraftaki makarayı çevirerek kelvini ayarlayabilirsin, kelvin değerini 5560 getir. pozonomettenide 0.0 gündüz keskin ışıkta ayarlayın. Eğer çektiğiniz siyaha kaçıyorsa pozometreyi +3.0 yapın iso 320 akşam 6 ya kadar yeter. F değerini sabah 7.1 akşam 11 e çek akşam iso değerini gündüze oranla bir tık daha açık çek.
Selamünaleyküm ustam bu sony w710 ayarınıda sanki biliyorsun gibi 😂 sana zahmet abine bilgi versen keşke 🤗

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Selamünaleyküm ustam bu sony w710 ayarınıda sanki biliyorsun gibi 😂 sana zahmet abine bilgi versen keşke 🤗
Vallahi bilmiyorum o yüzden yanıltmak istemem. 15 yıldır nikon odaklıyım. Bilsem muhakkak yardımcı olurdum. İnternete bakarak bilgi aktarmakta sağlıklı olmaz diye düşünüyorum çünkü kullanıcı ben değilim.🙂

Moderatör tarafında düzenlendi:

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
O makinanın yazılımını kodlayan kişi gelse gene senin istediğini yapamaz :) Olay ayar sorunu değil teknoloji sorunu. :) İnternetten fotoğraf makinasının nasıl çalıştığını incelersen w710 un sadece gezilerinde fotoğraf çekmene yarayacağını göreceksin. Yoksa SONY onu GPR olarak birkaç yüzbin dolara satardı :)

Kaleli21

Kullanıcı
Burası Bir Futbol sahası büyüklüğünde ve yerden yaklasik tahmini 5 veya 6 metre yüksek, Ve hafif batiya meyilli ve oldukca düzgün ve etrafı blok kayalar yerlesdirilmiş adeta bir buyuk.bloklarla duvar orulmüs gibi bir yer ,Burası Dereye 100 veya 150 metre mesafede ve buradı adı ,Tarihi yol ki zaten bu işaretlerin hepside uol guzergahinda , Traf tarla olsada traktorun yanasamadigi nokdalarda Yol fevkalade belli .buraya en yakin isaret dogusunda Hayvan barinaklari ve SAATLI kaya ,Batisinda dere ve köprü var kopruden sonrada Degirmen vede daha ilerde TAHTALI seyran koyü var.
Abi burda 5 mt derinlikte 2 bakir kazan ve 12 küp içinde 11.000 kg civari altın 900 kg civari bakır görünüyor sanırım kazanlarda bakır. İşaretin 33 mt sağ üst tarafında 😊

balkaya34

Kullanıcı
Abi burda 5 mt derinlikte 2 bakir kazan ve 12 küp içinde 11.000 kg civari altın 900 kg civari bakır görünüyor sanırım kazanlarda bakır. İşaretin 33 mt sağ üst tarafında 😊
Teşekkür ederim ,En azından sizin verdiğiniz bu güzel bilgilerle mutlu oluyorum ,ALLAH razı olsun, Mutlaka cihaz tesbit sonucunu bildirecegim.ve "Yasak Kelime" izni alıp icraata baslayacagız , Saygılar usdam,,

Kaleli21

Kullanıcı
Teşekkür ederim ,En azından sizin verdiğiniz bu güzel bilgilerle mutlu oluyorum ,ALLAH razı olsun, Mutlaka cihaz tesbit sonucunu bildirecegim.ve "Yasak Kelime" izni alıp icraata baslayacagız , Saygılar usdam,,
Estağfurullah abi. Abime bilgim becerim ile yardımcı olmak onurdur benim için. Yeterki kendini kanıtla bu kadar yer içinden. Bizimki teyit çalışmaları zaten. Izinsiz çalışmaya karşıyız.