Nalbant Alanı | Sayfa 8 | Define işaretleri ve anlamları

Nalbant Alanı

balkaya34

Kullanıcı
Bu konuda yeni bir belge ,,
Rahmetli bir abemizin not defterinden alıntıdır,,

NALBANT düzü denilen bir yer vardır, Kırsal bir düzlükdür,Düzlüğün ortasında Sandık şeklinde bir taş olacak ve üstünde bir anahtarla deliği olacak , Taşın arka tarafında 3 tane dikili taş olacak , Taşlar doğudan batıya yön gösteriyor, Orta taşın kafasında ufak bir oyma var , Bu taşı sökün, Yarım metre kazın , Bir okka para var onu alın, Son 3 ncü taşın üstünde Esgi rakamla 3 resmi vardır, Bu taşın yönüne doğru 3 adım sayın, 3 ncü adımını bastığın yeri ikibuçuk metre kazın, Altından Birkaç tane Tahta basamak çıkacak, Tahta basamakların Sol kenarını Yarım metre kazın ,Bir çömlek içinde 10 okka para çıkacak, Tahta basamakların altını 1 metre daha kazın ortan bir kazan para daha çıkacak, """

( NALBANT alanı burasıdır,,Bu yazıda WW harflerini Esgi rakamla 3 rakamına benzetmişler , Aynı yere ait bu belge 5 nci belgedir, Bu belgede Basamakların Tahta dan olduğunu anlatmış )
----

Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Yine burada yazılı bir anlatımı yok ama bizim göremediğimiz bir görüntü daha var , KARTAL
Kanatlarını açmış halde

Ekli dosyalar

• IMG-20220904-WA0015.jpg
    IMG-20220904-WA0015.jpg
    365 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-20220904-WA0013.jpg
    IMG-20220904-WA0013.jpg
    331.4 KB · Görüntüleme: 24

balkaya34

Kullanıcı
Çok güzel işler var buralarda arkadaşlar
Selam arkadaşlar,,
Ali-aga Bir başka konuda Nalbantdaki Eğer ve Köpeği diye bahsettiği resim buna uyar, Ve çizgilerden bahsediyor, O çizgiler hem eğerse hemde W de var, Aslında ben bunları siteye ekliyorum ama bir adım ileri gidemiyorum,, Malesef ,,,11920-9aecc43ec457ba718efc0e6a539e8640.jpg

balkaya34

Kullanıcı
Selam arkadaşlar,,
Ali-aga Bir başka konuda Nalbantdaki Eğer ve Köpeği diye bahsettiği resim buna uyar, Ve çizgilerden bahsediyor, O çizgiler hem eğerse hemde W de var, Aslında ben bunları siteye ekliyorum ama bir adım ileri gidemiyorum,, Malesef ,,,Ekli dosyayı görüntüle 23025

DSC_0004_copy_1600x1064.jpg
Çizgilerde böyle bir şeyler herhalde , Bunların şifreleri nedir bunu Ali-aga anlıyor ve vurguluyor ,, Bunlar eğitimle öğretilen bilgiler ve şifrelerdir,

Eli bey

Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 23029
Çizgilerde böyle bir şeyler herhalde , Bunların şifreleri nedir bunu Ali-aga anlıyor ve vurguluyor ,, Bunlar eğitimle öğretilen bilgiler ve şifrelerdir,

Sanıyorum bu bilgileri çözenler bir hata , yazanlar bir hata , kopyalayanlar bir hata derken hatalar çogalıyor.
Basamak 25 m hadi 50 cm gibi olsun ama burda ne yazdilar ne anlatdilar bilemiyoruz , ancak dışardaki isaretledikleri yeri buluyoruz , bundan sonrasını biz bilemeyiz..
Ustam buradaki olayı böyle açıkliyayım aslinda burda yazmamıs bu olayda geçen yer horon tepedir 4 5 metre bir mahsen yaptılar işaret olarak 3 tane > üçgen şeklinde blok taşlar bıraktilar toplam araları 19 metre iki taş arası 9 adım her üç taşta çeşitli isaretler var ama orta taşta bir koltuk yaptılar orta taşın dibinden yazarsan birucuk metre sonra kapak çikar kaldır mahsene giren koridor çıkar koridorun sonunda merdivenler mahsenin içine icine o merdivenlerle inersin yani merdivenler mhsenin içinde

balkaya34

Kullanıcı
Ustam buradaki olayı böyle açıkliyayım aslinda burda yazmamıs bu olayda geçen yer horon tepedir 4 5 metre bir mahsen yaptılar işaret olarak 3 tane > üçgen şeklinde blok taşlar bıraktilar toplam araları 19 metre iki taş arası 9 adım her üç taşta çeşitli isaretler var ama orta taşta bir koltuk yaptılar orta taşın dibinden yazarsan birucuk metre sonra kapak çikar kaldır mahsene giren koridor çıkar koridorun sonunda merdivenler mahsenin içine icine o merdivenlerle inersin yani merdivenler mhsenin içinde
Usdam Selamlar,,
NALBANT yerine ,Aynı zamanda HORA yeri demiş, Burası bir stad büyüklüğünde ve o şekilde yüksek yani ,Bütün emareleri burada, Buranın Kuzey yüzünde 100 metreden uzun duvar var, Burası Müştemilat ve ahır ,Vede Elemanların ikamet ettikleri yer Aynı zamanda Nalbantlarin çalıştığı yer var ,Yani HORA yeride burası ,NALBANT alanında burası ,Koltuk dediği yerin resimlerini koydum burda var oturak yerleri var , Birde ayrıca 4 köşe ve somya gibi özel yapım ,, SANDIK gibi taş var ucunu yere sokmuş ,Bunlar hep var ,
@Ali-aga 'nın bahsettiği yerler buramı acaba kendisine soralım,,

Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Selam fenerli usdam ,,
TAŞIN sandık seklinde oldugunu dogudan batiya yön verdigini , ve sonundada bu taşın KIRKLARELİ muhitinde oldugunu der yazılar demissiniz ,
Usdam aslında bu yazılarda çok carpıtmalar var ,Sizi Tenzih ederim ,Yanlıs anlamayın lütfen size ve tüm arkadaslara saygim sonsuz ,Benim sözüm bu işaretlerin yerlerini şurasıdır, Burasıdır diye hatalı bilgi verenleredir ,
Ben Ayni yere ( 29 / 05/ 2022 ) günü, Yani iki gün önce pazar günü gittim,
Buraları tekrar tekrar inceledim ,
Eve bu dediginiz taş duruyor ,Tam dogu batı eksenli degil ,Kuzey dogu guney batı eksenlidir ve guney batı olan ucu yere yalman sokulmuş vaziyettedir , Aslinda görüntüsü RAMPA gibidir ,Ve güney önünde 19 adimda bir yığma var, Ben adimladım. şimdi önce bunun resmini koyacağım, Bu isaretlerin oldugu bolge burasidir ve bendedir , Bu resimden sonrada sırası geldikce burası ile ilgili resimleri oldugu kadar ekleyecegim , SAYGILAR usdam ,,,
@Ali-aga Usdam Selamlar,,
Bu konunun MİMARI sizsiniz , Bu konuyu ve bilgisini verdiğiniz konuları Daha fazlasıyla ve teferruatlariyla buldum ,Gordum ,Bir coklarinida resimledim Siteye ekledim,
Bu SANDIK şeklinde olan özel yapma taşıda Konuya katilan @FENERLi usdanın Konu hakkindaki hikayesini yazmasından sonra Ilk firsatta gidip resimleyip konuya ekledim ,
Bu tepenin tam kuzey arkasında Eşkıyanın Nalbant,Koğuş, Yemekhanesi ,Ahırı gibi kullandıkları yerler var ve harabe olarak duruyor,
Sözün özü şudur,,Bu BERDI YASDIK şeklindeki bu taşı Yere saplamış, Ne anlatıyor ve ne yapılması gerekiyor ? Arkasında Haç var dedi FENERLİ, Haç değilde Ceviz kadar bir özel delik var kısa bir delik, ve ilerisinde yığma bir tepe var,
Sergen kayalık dere yatağında var ,Çeşme 3 akarlı denmişti, Şuanda 2 akarlı, Köprü yenilenmiş , en kolay ne yaparım, Veya yaparız?
Saygılar selâmlar Usdam ,