Oda mezar : Süper | Define işaretleri ve anlamları

Oda mezar : Süper

ASİAVCI

Kullanıcı
UZUNLUĞU 7MT ENİ 3MT İKİ SIRA SAĞLI SOLLU KOLON ÖRÜLMÜŞ SİZCE BU YER NEDİR VE NE AMAÇLA YAPILMIŞTIR NE ARAMALIYIMKAPAĞI KENDİMİZ ACTIK AYAĞIMIN DİBİNDEKİ KANALLI BİR KAPAKTI YORUMLARINIZ NEDİR :confused:

ersan

Admin
Cevap: Oda mezar : Süper

tesekurler ASİAVCI ustam bu gursel resimler icin .
ustam cubukcu cubuna guvendimi bak nasil yer aciliyor bu sade cubukcu isidir .

ersan

Admin

merhaba ASİAVCI ustam bu yer cok tumulus girisine benziyor .
necin dersen aynen buna benzer burada ,,isperih,,kasabasinda actilar orada gurdum aunen buyle file gubu kesik ve sutun gibi yukaruya doru dizilmis koridor girisi .
abi bunlar yaparmislar o zamanlarda deprem bisey oldumu her tarafa eysin de giris yeri kapanmasin deye tam tumulusun girilecek yerde cok buyuk taslar var kilit taslar .
abi aynenin benimde var gurdum kimleri yeni buyle azlarini kare gibi talarlan yaparmislar 8x8 sm buyuklukte aynen buyle koridor yeni uyle de var tumulus koridoru gurdum.

ASİAVCI

Kullanıcı

Ama burda tumulus yok ersan duz arazi

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

ustam süper paylaşım benim merak ettiğim içerisi tuzaklımı idi?

cantar

Vip Üye

asi avcı arkadaki kaplumbağa kafası gibi yerin arkasındaki ayrılmış kayayı bir incelesen diye düşünüyorum..
bu giriş bu üstteki fotograftaki arka planda görülen yükselen tepe gibi yere doğrumu gidiyor

Son düzenleme:

ersan

Admin

merhaba ASİAVCI ustam buyle deme ustam bizim burada hic peklenmedik yerde yeralti tumulusu actilar onu yine bulamayacadilar ama zamaninda gucmus .
burasi da aynen bu kayaliklarda kucuk yer alti marasi buldumu icarsini duzeldiyorlarmis bir buyuk mezar odasi gibi .
ustam bukadar buyuk mahzen girisi olmaz ustam benim var actim mahzen bukadar buyuk girisleri olmuyor bu sade yer alti tumulus girisi burdan giris olmali bu buyuk kayalar yonulmus
asaya doru basamaklar olmali bu buyk taslarin arkasinda .
ustam tam arkan bu taslik cok uygun yer alti tumulus icin .

Son düzenleme:

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

ustam bu yer nedir böyle tahmin etmek güç ama taş ekleme sistemi ile kolon yaparak depreme dayanıklı bir yer yapmışlar işte mimari bir bilinç var öyle alalade bi taş ustasından çıkma iş değil ayrıca tavanıda geometrik kesimlerle parçalı bi sistem yaparak bağımsız denge oluşturmuşlar buda yine deprem dayanıklılığı için burası bir geçit olabilir daha alt bi zemine inmek için yine giriş içerde olabilir diye düşünüyorum konuyuda dikkatle takip ediyorum ustam bilgilendikçe bizide bilgilendirirsen sevinirim

ASİAVCI

Kullanıcı

Her konumda her paylaşımımda ufakta olsa bilgilendirme var lütfen resimleri bir daha gözden gecirin bişeyler atlanıyor