Örmemi Doğalmı? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Örmemi Doğalmı?

karanar

Kullanıcı
hocam burası kılıseye 250 nt mesafede burada ırmak ve dere mevcut..örme olan yer ise kiliseye 150t cıvarında.yarın uzak cekımlerde atacağım inş.. yer trbzon..

hem de bizim ora. merak ettim şimdi. gönder bakalım yarın uzak yakın fotoları, inşaallah.

madhunter

Kullanıcı
kadir usta burda birinci resimde mara icinde mezarlarin var .
mezar olduğunu sanmıyorum usta.gördüğüm en kötü mezarın bile işçiliği bundan kat kat iyi.derme çatma aceleyle konulmuş taşlar.tahminime göre içeride bir barınak var.taşlarda yabani hayvanlardan korunmak için öyle alel acele yapılmış diye düşünüyorum

Eskap

Kullanıcı
yorumlarınız için tşk ederim...bunu anlamak için biraz daha araştırma yapmalıyım

Eskap

Kullanıcı

ustalarıma ilaveten,
güzel, güzel olduğu kadarda ağır olduğu işçiliğinden belli.
birden fazla odaya haiz.
kadir kardeşim,duvarla bağlantı kurma. girişi alt meyilden. sağlıcakla.

Hocam bu yığıntı tuzak olabılırmı.? altını açtığımızda kaya ile beraber üstümüze gelirmi ? Hani açmamda . :) Hocam ayrıca alt kısmı sıvama gibi duruyor

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

KADİR KARDEŞİM,SANIRIM ANLAYACAĞIN ŞEKİLDE YORUMLAMADIM.
ana kaya özel dizayn edilmiş. arazi tecrübesine haiz olanlar bu kayayı uzaktan bile görse bir şeyler ifade ettiğini anlar.
burda işçilik duvarla bağlantılı değil.başlangıç alt meyilden . düşünki duvar o dönemin hiç değil.sonrakiler tarafından yapıldı. velevki olsa dahi bu şekilde açık bariz şekilde koyacaktıda ,ana kayaya bu işçiliği yön veren bulguları neden yapsın. değilmi. böyle bir yeride neden seçsin. kişi kolay düz bir yerden ziyade böyle bir yeri seçmişse,dokunulmasın diye başlangıç noktasınıda ustaca gizler. alt kısım üstüyle bütündü. o ana kaya.alta doğruda toprakta bir miktar devam eder. üst yüksek kısımdan yontularak bu görünen şekle getirilmiş. yapılan işçiliğide bundan çıkarabilirsin.
boşluk tespiti konuyu anlamana yetecektir ama sanırım yapamıyorsun. tekrar yazıyorum duvarla işin yok.
sağlıcakla selametle.

Eskap

Kullanıcı

ana kaya özel dizayn edilmiş. arazi tecrübesine haiz olanlar bu kayayı uzaktan bile görse bir şeyler ifade ettiğini anlar.
burda işçilik duvarla bağlantılı değil.başlangıç alt meyilden . düşünki duvar o dönemin hiç değil.sonrakiler tarafından yapıldı. velevki olsa dahi bu şekilde açık bariz şekilde koyacaktıda ,ana kayaya bu işçiliği yön veren bulguları neden yapsın. değilmi. böyle bir yeride neden seçsin. kişi kolay düz bir yerden ziyade böyle bir yeri seçmişse,dokunulmasın diye başlangıç noktasınıda ustaca gizler. alt kısım üstüyle bütündü. o ana kaya.alta doğruda toprakta bir miktar devam eder. üst yüksek kısımdan yontularak bu görünen şekle getirilmiş. yapılan işçiliğide bundan çıkarabilirsin.
boşluk tespiti konuyu anlamana yetecektir ama sanırım yapamıyorsun. tekrar yazıyorum duvarla işin yok.
sağlıcakla selametle.
Yok hocam cok ıyı anlattınız ben anlamadığım için biraz uzun suruyor.Zaman ayırıp ilgi gösterdıgınız için çook teş ederim hocam..dikkatle sizi takip ediyorum

madhunter

Kullanıcı

sağlıcakla selametle.

hiç kimse özel dizayn edilmiş bir kayanın yanına örme duvar yapıp dikkatleri buraya toplamaz ikizceli ustam.bilginize tecrübenize saygım sonsuz ama bu konuda size katılmıyorum.
yine diyorum alel acele örülmüş bir yer.örgüde ustalık yok tamamen acemi işi.muhtemelen bir mağara yada barınak girişi.yabani hayvanların girmemesi için kapatılma ihtimali çok yüksek.içeriside ya tamamen bomboş yada çanak çömlek dolu

Eskap

Kullanıcı
medhunter hocam..bu örme benim dikkatimi buraya yöneltmiş ise bu apaçık hedef saptırma olabılır.İkizceli hocam zaten bununla ilgilenme diyor..Ayrıca işe yaramayacak bir yeri kımse kapatmaz diye düşünüyorum..bence bu bir profosyonelce düşüncencenin amatörce yanıltılmış hali gıbı geldi..Benim gibiler için :)

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
madhunter kardeşim,yazdıklarımı sanırım dikkatli okumuyor yada ben yeterince anlatamıyorum.
ana kayadaki işçiliği göremiyormusun.zaten anlayana anlamını veriyor. duvar yapsa ne yazar yapmasa ne yazar.
biz duvarı hiç önemsemiyoruz. kendileri yapmışsa,çok insanların dikkatini kendine çeker,merkezden uzaklaşması amacı güder.
anlamayan gidecek duvarda oyalanacak sonunda bıkarak bırakmak zorunluluğu doğacak.başka medeniyetlercede yapılmış olabileceğini belirttik. hangimiz özel çalışmalarında, bizden önceki dönemlerdeki çalışmaları göz önünde bulunduruyoruz.
ersan ustayada benzeri şeyler yazmışsın,onun işaret ettiğide ana kayadır.
saygınıada teşekkürler.sağlıcakla selametle.

Üst Alt