Ornek:Koltuk işareti.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: Ornek:Koltuk işareti.

Cantar, o koltuga oturan rahat edemez dogrudur hafıf meyılı var,o sekılde olması gerekıyor,buranın detayına gırersek cok ırdelememız lazım,uzerıne vurulan ısaretler yada yuzler bunlar olayı gızlemek ıcın neden benım tecrubeme guvenmıyorsun,illakı tunemıs tavuk yada kus dıyorsan alttakı resmı ıncele,koltuktan 30 md batıda .ilk 2 resım koltugun gfarklı resımlerı,3.resımdekı usta ortada arkadakı kayaya dıkkat edetrsen oturmus kus yada tavuk.

cantar

Vip Üye

fotografın en sağındaki top gibi kayaya bir baksana oraya tıpa gibi mi konmuş...kuş dikkat ediyorsan oraya bakıyormuş...
birde dikkat edersen belki kızacaksın ama sadece kuşun kafa kısmını kırmışlar kuşun gözünün içine bak göz bebeğini bile yapmışlar....
birde sol taraftaki kayaya ek gibi duran yeri bir irdelesen iyi olur diye düşünüyorum..hemen süpürge otu gibi bitkinin arkasını

Son düzenleme:

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

O taş oraya kaynaklı,tıpama degıl,senın kus oraya bakması normal,cunkı orası koltugun sahıbı olan kadının tumulusunun giriş noktasıdır,o tasın yanında 3 aslan ve kartal var,daha bır suru yuz bır surude hayvan suretı var onları saysam sabah ederız,
Definecılıkte,kewndı kafanın dogrultusuna gıdersen,beynını sartlarsan ,ben bılıyorum bu boyle dersen mutlak yanılırsın,bıraz baskalarınıda kulak vermek lzım,her yer her bolge medenıyetıne ve arazı sartlarına gore farklılık gosterır,benım bolgemde bu boyle baska yerlerdede aynıdır demek yanlıştır,dogudakı perslılerle batıdakı greeklılerın yasantısı ınancları kulturu bunalrın hıc bırı bırbırını tutmaz,sen yıllarca frıglerı ıncelersen tutupda bır greek medenıyetının ne yapmak ıstedıgını anlayamazsın,kendı bolgenle benzerlıkler arar durursun,bıraz karsımızdakı ınsanın sozune ıtımat edelım 2 myıldır ınceledıgım alan benım ıcın burda soylenecek sozler bıtmıstır saygılarımla..

A21MEDLi

Admin

bende bunu kayık,tekne ye benzetim..

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Ben buraları yapan ustayı bır kez daha takdır ettım,sen kayıga ben koltuga cantar ustada kanatları acık kusa benzettıyor,demekkı usta gizlemeyı ve saklamayı cok ıyı bılıyor,herseyı oraya tamamen yapacaksın fakat hıc kımse bunalrı goremıyecek bu bence buyuk ustalık.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

hayırlı geceler.

marcus usta. şimdi bu konu bir görsel konumu, çözülmüş işaretlere örnek konusumu, ben bir yerlere vardım belki sizde devamını görürseniz diye açılmış bir konumu, çözemedim yardım edin konusu mu?

çözüldü ise neleri çözüldü ve nasıl çözümlendiğini örnekleri ile anlatırdınız diye beklerdim. görsel şekilde sonuca ulaşma durumunuzu resimlemenizi, ve çözüme dair yazılarla da nasıl çözdüğünüzü konuda açıklardınız diye umardım.

ama sadece koltuğa ait resim varsa ????

ve devamında bunu buldum ordan bıuraya gittim. şurasında mezarını buldum burasnda mahzenini buldum, şurda da kasaları vardı gördüm. gibi örnekler içermiyorsa, bu hem görsel hemde bişeyleri buldum ama malzemeyi bulamadım , sonuca varmak için devam edelim konusudur. ustalarımız da bunu böyle algılamışlar. hata mı etmişler? fikirleri ile konuyu düşüncelerince yorumlamışlar.

biz sizi artık biraz daha yakından tanıyoruz. bilgi ve tecrübelerinize saygı duyuyoruz. mutlaka bilginiz çoktur. ama ben bir cantar ustamızın da bilgi ve tecrübelerini en az sizinki kadar önemseyerek takip ediyorum. ki benim konularıma da özel bir itina göstermesini şahzen arzu ederim.

yapılan yorumlamaları, bunu körü körüne bir iddia gibi değil ama farklı bir bakış açısı olarak değerlendirirsek, konunuza zenginlik kazandırmış olmaz mı? zaten bu sitedeki amaçların başında bu gelmiyormu? farklı fikirlerden çözüm üretmek... benim şahsi düşüncem yorumları elimizin tersi ile itmemekten yana olurdu. bin kere bilsek, bir bilene danışmakta yarar var.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Harbici usta,yazdıklarına katılıyorum,hıcbır seyı ısspat ıcın konu acmadım,ben bılıyorum havasında flnda degılım kımse yanlış anlamasın,ornek olması acısından resmı attım,koltukk degıl dedıklerı ıcın bır kac resım daha,kımsenın ustalıgına vs emegıne saygısızlık etmem,bır kayada scılık varsa bunu cantar ustanın ılk gorecegıne emınım,benım bu konuda anlamadıgım burayı ınceleyen benım,koltuk oturak nedır ne ıcın yapılır az cok kendımce bılıyorum,resımlerım devamını eklesem hersey net gorulecek ama ben bu konuyu koltukga ornek olarak attım,senın bahsettıgın gıbı yardım yada yeri buldu malzemeyı bulamadı yardım arıyor gıbı illagel dusuncelerım hıc bırr zaman olmadı,actıgım konularda her zaman ornek olması gorduklerımı paylasmak bılmedık ve goremedıklerımden ıse yorum almak ısterım,fakat gozumle gordugum ve uzerınde uzun zaman calısma yaptıgım bır yerde baskaları dogal dedıgı ıcın vazgecmek zorunda degılım,yazdıgım yorum ve cevaplarda bu sıtede yada baska sıtede hıc bır dostuma arkadasıma ustaya kişiligine sahsına hakaretım rencıde edıcı zan altında bulunacak sozler yazmam yazmakta ıstemem yorumuna katılmaya bılırım o ayrı mesele lutfen bırbırımızı ıyı anlayalım .

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Sitede ornek resım atmak ,ornek olması acısından resım yayınlamak yanlış anlaşılıyor yada sorun oluyorsa bundan sonra resım atmam onemlı degıl.

cantar

Vip Üye

tamam kardeşim sen yeterki mutlu ol o koltuk ben yanlış alğılamışım.
tamam o tumulus hazırlanırken tumulusu yaptıran usta veya tumulusun sahibi oraya oturdu yattı uzandı yapılışını seyretti o kayalarda o açılan hazrlanan tumulusun içinden çıkan kayalar ....
sizin şahsınıza karşı herhangi bir art niyetim yok kimseyede olmaz ama ben bir kuş olarak algıladım öyle paylaştım ..
dün akşam memleket olaylarında birisi bir şeyler söylemişti
5 kere beş = 25 elde var ayten(kuş)
7 kere 7 = ayten(kuş)
5 kere 5 = ayten(kuş)
gözümü yumsam karşımda ayten(kuş)
size göre koltuk bana göre kuş bir başka kişiye başka bir şey ilgiyi alakayı dostluğu sıcaklıkla karşılıyalım ki karşımızdaki kişinin illa kusuru var diye kusur aramıyalım..
fikirler düşünceler ne kadar farklı birbirine tamamen ters olsa da el sıkışıp dostça ayrılmasını şakalaşmasını bilelim

arkadaşım iyi bir fotografçıyım iyi bir karikütürist im iyi bir ressam ım çizgilerden hatlardan ne anlatılmak istediğini iyi algılarım....
ama burda yanılmışım sanırım....
hemen kırılma biz kırmak incitmek rencide etmek için burda değiliz güzel paylaşımlar güzel arkadaşlıklar güzel dostluklar güzel herkesin imreneceği hayıflanacağı birlikteliklerin çabası gayreti içindeyiz...

şu tumulüsü de paylaşırsan bizi birbirimize fikir ayrılığına düşüren koltuk(kuş)un tumulusunüde görmüş olalım...
alınmak darılmak kızmak gücenmek yok biz dostuz arkadaşız yoldaşız paylaşımlara devam...
daha güzel paylaşımlarda hep birlikte olmak dileği ve temennisi ile,,
saygıyla sevgiyle...

ya nasip

Kullanıcı

Evet Amca doğru söylüyor elde var Ayten.....:)