Oruç | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Oruç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Yolda neler vardır neler bakın Mevlana ne demiş vidyonun başında
Ama sanmaki Mevlana Hazrettir
Bu hayatın puştlugu aynen böyledir. Dogrunun içine kötüyü katanları ayırt etmesini bilmezsen yolda kalırsın.
Nasrettin Hoca yı ters eşege bindirip asırlarca bu milleti O Alim Nasrettin Hocaya güldürenler, Nasrettin Hocanın katline ferman veren Mevlanayıda Hazret ilan etmişlerdir. Bu millet hala Nasrettin Hocaya güler Mevlanayı ise ondan üstün sayar. Halbuki Yahudiler Mevlananın küllerinden dogmak için çoktan onun izine düçar olmuşlardır. At izinin it izine karıştıgı bu dönemde kimi neyi dinlerseniz dinleyin iyiyi ve kötüyü ayıramadıgınız sürece yolun başında zay olursunuz. Çok dogru lafın yanında az yanlış olursa O dogruya itibar etmeyiniz. Çünkü Yarın Dogru diye hepten yanlışa götürür O kişi sizi. Niceleri vardır din alimi Yapılmış süslenmiş kişilerki hepside ancak bu milleti bozmak için beydah edilmişlerdir.
Ben dahi olsam okudugunuza Ayetlerden delil isteyiniz. En çok Hadisler tahrip edilmiştir. Hangi hadis dogrudur yine Ayetler işaret eder bir nevi saglaması dogru hadislerin yine ayetlerdir.

Vidyonun başı hariç gerisi dogrudur yinede ayırmak için dinleyiniz.

Son düzenleme:

DefineHaritasi

Kullanıcı
Mevlanayi neden bu kadar hurmet gorurler diye zamanindan beri dusundururdu beni hakkinda hic birsey bilmeden bile, ne zaman birine cok hurmet ederlerse ben huylanirim, bugun de tesadufen onu goz ucuyla vikipedi aradim ve nasrettin hocayi katlettigine dair birsey yaziyordu ve sizde bunu paylastiniz tesadufe bakin, yaziniza bakilirsa ve videonun basina rum olan bu proje adamidir diye bilirim artik. Simdi de Nasrettin hocaya baktim vikipediden efsanevi olma ihtimali varmis belkide onu bitirdiler kendini basa koydu boyle baktigimizda..

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Mevlanayi neden bu kadar hurmet gorurler diye zamanindan beri dusundururdu beni hakkinda hic birsey bilmeden bile, ne zaman birine cok hurmet ederlerse ben huylanirim, bugun de tesadufen onu goz ucuyla vikipedi aradim ve nasrettin hocayi katlettigine dair birsey yaziyordu ve sizde bunu paylastiniz tesadufe bakin, yaziniza bakilirsa ve videonun basina rum olan bu proje adamidir diye bilirim artik. Simdi de Nasrettin hocaya baktim vikipediden efsanevi olma ihtimali varmis belkide onu bitirdiler kendini basa koydu boyle baktigimizda..
Kalp kalbe karşıdır bazen :( şu dünyada gördüklerin aldatır seni çogu kez. Hele Türkiyede mahfettiler bu Ülkeyi . Şu an ise son vuruşa hazırlanıyorlar becerebilirlerse Allah muhafaza. Yok Mevlanayı Nasrettin hocanın yerine koymadılar koyamazlarda Ancak onu şehid edip kendi Oyunlarını kurdular. Bu olayda taaa Hz Ali den başlar. Hz Aliyide katledip Sünniler katletti dediler. Alevilik Sünnilikte Onların içatı. Halbuki Ümmet tekdir.
Bir silah vardır kurşun aynı silahtan cıkar aleviyi vurur derlerki sünni vurdu, sonra dönüp aynı silah Sünniyi vurur bu kezde derlerki alevi vurdu. Halbuki Vurulanlar aleviler ve Sünnilerken Vuranlar Fitne cıkaranlardı. Bu gün bu Ülkeye yön verenler yine İblis ve onun piyonlarıdır.

Son düzenleme:

DefineHaritasi

Kullanıcı
Simdi daha iyi anliyorum usta, ilmek ilmek islemisler hainleri icimize, bizi bitirmek icin ne turlu oyunlarla oynamislar bizlerle. Liderler Tarikatlar Hocalar Sofiler Hazretler,.. Devletle ve Dinle bu seytan yancilari hic durmamislar ama simdi uyanmanin tam zamani bizim zamanimizin vakti geliyor,.. Cok guzel anlatiyorsun usta bende mesajimi duzenleyeyim bari. bilip elimizden ne gelir diye dusunemezken bile. Allah plan yapanlarin en hayirlisidir. Bi bildigim vardir ki o da hic birsey bilmedigimdir.

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Simdi daha iyi anliyorum usta, ilmek ilmek islemisler hainleri icimize, bizi bitirmek icin ne turlu oyunlarla oynamislar bizlerle. Liderler Tarikatlar Hocalar Sofiler Hazretler,.. Devletle ve Dinle bu seytan yancilari hic durmamislar ama simdi uyanmanin tam zamani bizim zamanimizin vakti geliyor,..
Uyanacak olan çoktan uyanmıştır sen ve senin gibilerin içi rahat olsun. Yinede ateşe karınca misali su taşımanızda hayr vardır. Bu ülke küçük hesaplarla asla yıkılmaz yıkılmadıda.

DefineHaritasi

Kullanıcı
Suan aklimda bir soru var kalpteki niyettir asil olan, mezhepten oturu hanifiye mensubuz ya, vitir namazini diger mezhepler sunnet olarak gormus bizde vacip. Bu namazi terketme gibi bir secenek yokmudur, niyet asil olandir,, bir mezhebe mensup olman lakin kalben veya aklina yatmayan bir kisimda kalbini niyetini dogru mana da, fazla karistirmadan uyguluma dogrumudur, niyet asil olandir, ben boyle bi dusuncem var usta, nitekim dedigimiz gibi cok degisiklik oldugu gibi,.. niyet kalptir asil olan, bunun gibi cok konu vardir siz ne diyorsunuz bu konu hakkinda ustam? Ha kilsak karliyiz tabi lakin buradaki ornek kotu oldu belki ama misal abdest konusu var kanla bozulur mu gibisi ve bircogu,.. niyet kalp mi onemlidir ben mi yanlisim usta bi soyleyin

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Suan aklimda bir soru var kalpteki niyettir asil olan, mezhepten oturu hanifiye mensubuz ya, vitir namazini diger mezhepler sunnet olarak gormus bizde vacip. Bu namazi terketme gibi bir secenek yokmudur, niyet asil olandir,, bir mezhebe mensup olman lakin kalben veya aklina yatmayan bir kisimda kalbini niyetini dogru mana da, fazla karistirmadan uyguluma dogrumudur, niyet asil olandir, ben boyle bi dusuncem var usta, nitekim dedigimiz gibi cok degisiklik oldugu gibi,.. niyet kalptir asil olan, bunun gibi cok konu vardir siz ne diyorsunuz bu konu hakkinda ustam? Ha kilsak karliyiz tabi lakin buradaki ornek kotu oldu belki ama misal abdest konusu var kanla bozulur mu gibisi ve bircogu,.. niyet kalp mi onemlidir ben mi yanlisim usta bi soyleyin
Bende Hanefiyim ne gerekiyorsa onu yap. Şimdi yazdıklarım yazılardan şeytan sana cıkarım yaptırmasın. Mezheplere girmedim ben alevi sünni dedim sadece. Üç rekat vıtır zor gelmesin hatta boş vaktini namaza harca derim. kalp seni kandırır cogu kez :(

İki gün sonrada Kuran da namaz üç vakit üç vakıt kılsam yeter dersin kendine :( olmaz Hz Muhammed 5 vakit kılmıştır odur. Hz Muhammedi takip et

DefineHaritasi

Kullanıcı
Yok bu soru bende vardi zaten ramazanla birlikte namaza basladigim icin ortaya cikti seytan bos durmuyor iste,..
Yalniz cok guzel dediniz anlasildi usta

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Yok bu soru bende vardi zaten ramazanla birlikte namaza basladigim icin ortaya cikti seytan bos durmuyor iste,..
Yalniz cok guzel dediniz anlasildi usta
Dört mezhepte dogrudur, sen kendi mezhebine göre yap. Konuda bozdular dedigim şeylerle karıştırma mezhepleri. Bozulanları agır agır yazıyoruz. birden bire yazsak form kuralları var olmaz kimi sagcı der kimi solcu halbuki sagda bizim solda bizim biz Allah tarafındayız yada öyle sanıyoruz kendimizi. sagdada bozulanlar var soldada bozulanlar var ve birlik yok

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...