oturak taşımıdır | Sayfa 12 | Define işaretleri ve anlamları

oturak taşımıdır

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam bu alan eski bir Ermeni köyüymüş zaten.yani dediğiniz gibi yaşamsal bir alan.sevgili @Roni ustam bitkilerle ilgili ekleme yapacakmisiniz? Heycanla bekliyoruz eklemeleri.birde usatm tırnak otuda yaşamsal bir alanını belirtir?
Nadir görünenle beraber 4 ırkı var görmek lazım. Sarı çok başlı ise evet böbrek ile alakadar olduğundan dna yapısı değişmiş bitkidir. Lâkin diğer türleri için aynı şeyi söyleyemem. Biri böbreğe safra kesesine faide sağlarken diğeri alerjik tepkiler içeren türler arasına giriyor. Yapısal alanlarda tıprak yüzeyin olması yüksek ihtimaller arasında olacağı gibi başka yerden gelen yabancı toprakta da görülebilir.

HASMİR

Kullanıcı
Nadir görünenle beraber 4 ırkı var görmek lazım. Sarı çok başlı ise evet böbrek ile alakadar olduğundan dna yapısı değişmiş bitkidir. Lâkin diğer türleri için aynı şeyi söyleyemem. Biri böbreğe safra kesesine faide sağlarken diğeri alerjik tepkiler içeren türler arasına giriyor. Yapısal alanlarda tıprak yüzeyin olması yüksek ihtimaller arasında olacağı gibi başka yerden gelen yabancı toprakta da görülebilir.
Şu şekilde ustam.galiba tek başlı oluyor.

Ekli dosyalar

• 1693397299697.jpg
    1693397299697.jpg
    494 KB · Görüntüleme: 10

Kerasus2834

Kullanıcı
Oturak taşınin bidindebitmis ustam.
Hocam hakkını helal et oturak taşı olduğuna şartlanmışsın oturak taşıyla uzaktan yakından alakası yok buna oturak taşı diye yorum yapan varsa seni boşuna umutlandıracak o yüzden vazğeç bu sevdadan yeni maceralara atıl bu taşı unut saygılar hakkını helal et biraz deliyim kitabın ortasından konuştum kusuruma bakmayın

Kerasus2834

Kullanıcı
Bunu 3 yaşında çocuğa sorsan ne olduğunu bilir değilmi o yüzden mantıkla düşünmek gerekiyor

Ekli dosyalar

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 9

HASMİR

Kullanıcı
Hocam hakkını helal et oturak taşı olduğuna şartlanmışsın oturak taşıyla uzaktan yakından alakası yok buna oturak taşı diye yorum yapan varsa seni boşuna umutlandıracak o yüzden vazğeç bu sevdadan yeni maceralara atıl bu taşı unut saygılar hakkını helal et biraz deliyim kitabın ortasından konuştum kusuruma bakmayın
Ustam bu o taş değil.ben dediğin yerden vaz geçtim zaten.bu çok farklı bir yer.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ben şahsen oturak dedim de hadi gelin benim tezimi çürütün bakalım neye istinaden değildir diyorsunuz. Baştan da belirttiğim gibi OTURAK ile KOLTUKTAŞI’nı evvela bi ayırt edin. Silindirik kesmeler oturağa kavisli törpülemeler koltuğa yapılan işçiliktir. Yapanın yapma sebebini bilmeden ne doğaldır diyebilir nede değildir diyebiliriz. Deli olup kitabın ortasından değil sonundan başına doğruda konuşsanız genelleme içerikli cümle sarfettiğinizden haksız konumdasınız. Bu sitede kimse kimseye boşa kürek sallatmaz aksine kimse boşa kürek sallamasın diye tüm ilmini feda eder. Diğer bir konuda siteye birden üye olup keskin bir zeka gibi direk ezici yorum yapmanız beni farklı alanda düşündürür. Konu sahibi hakkını helal etsede bu üslubunuza istinaden ben hakkımı helal etmem size. Bu sitede kimse benim yüzümden boşa kürek sallamamıştır. O nasıl bir ithamdır öyle?

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bunu 3 yaşında çocuğa sorsan ne olduğunu bilir değilmi o yüzden mantıkla düşünmek gerekiyor
Ben 40 yaşındayım o 3 yaşında dediğin çocuktan 37 yaş ileriyim. De hadi gel sen bana anlat bakalım bu neymiş? Bana alanını ve tarihini çevresel tüm faktörleri say bakalım. Ha kitabın içinden ha dışından. Burada herkes yorum yapar yorumlardan konu sahibi işine geleni alır gelmeyeni almaz. Bu sizin konuyu veya yorumcuları baltalayabileceğiniz anlamına gelmez ben konumu değil size kimseye baltalattırmam. Buyur geç ilminle konuş

Kerasus2834

Kullanıcı
Ustam bu o taş değil.ben dediğin yerden vaz geçtim zaten.bu çok farklı bir yer.

Ben şahsen oyurak dedim de hadi gelin benim tezimi çürütün bakalım neye istinaden değildir diyorsunuz. Baştan da belirttiğim gibi OTURAK ile KOLTUKTAŞI’nı evvela bi ayırt edin. Silindirik kesmeler oturağa kavisli törpülemeler koltuğa yapılan işçiliktir. Yapanın yapma sebebini bilmeden ne doğaldır diyebilir nede değildir diyebiliriz. Deli olup kitabın ortasından değil sonundan başına doğruda konuşsanız genelleme içerikli cümle sarfettiğinizden haksız konumdasınız. Bu sitede kimse kimseye boşa kürek sallatmaz aksine kimse boşa kürek sallamasın diye tüm ilmini feda eder. Diğer bir konuda siteye birden üye olup keskin bir zeka gibi direk ezici yorum yapmanız beni farklı alanda düşündürür. Konu sahibi hakkını helal etsede bu üslubunuza istinaden ben hakkımı helal etmem size. Bu sitede kimse benim yüzümden boşa kürek sallamamıştır. O nasıl bir ithamdır öyle?
Hocam ahkam kestiğimiz falan yok biz siz değerli ustaların bilgileriyle tecrübe ediniyoruz ama ismini hatırlayamadığım bu sitedeki ustaların yorumlarından yola çıkarsak 100 kişiye sorduğunuzda herkesin bu oturak taşı demesi gerekmezmi hem o oturak denen taş haraket ettirilmeye çok müsait değilmi kimseye karşı bi saygısızlık etmek gibi bi niyetim yok çünkü kendime saygı duyuyorum yinede bi kusurumuz olduysa haklarınızı helal edin

Üst Alt