parmaklı oyma ayak işareti | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

parmaklı oyma ayak işareti

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
daha öncede belirttiğim gibi araziyi incelemedim fakat ayak işaretindeki mantık el işaretindede mevcut
soyulmuş el işareti gördüm el işareti gömüsü el parmak hizasında 2 metre 2,5 metre mesafede kayada gömülüydü
bu sizin dediğinizi destekler benim düşündüğümde sizin düşündüğünüze benzer en fazla 10 metre mesafe düşünüyorum
timur arkadaşımız doğal demiş değil ustam sayısız işareti görmüş biri olarak farkı ayırabiliyorum sadece 2 adet resim çekmek zorunda olduğum için sizi yanıltmıştır
ayak işareti ve el işareti son işarettir eğer böyle bir işaret gördüyseniz diğer işaretleri şans eseri es geçip görmüşsünüzdür
son olar şunu söyleyeyim 5 metre 2 metre veya 100-1000 metre farketmez veya akrep yılan el ayak kafa hiç farketmez işaret dilini yani işaretin size anlatmak istediği basittir matematik profesörü yada filozof gelip çıkartsın diye gömülmemiştir şekilde ne anlatılmışsa o
işçilik fazlaysa malı daha iyidir misal parmaklı ayak çarıklı ayakta değerlidir ve en can alıcı kısım arazi ve toprak yapısıdır buda sizi gereksiz ölçümlerden kurtarır

konu ile alakası yok ama, seni görmüşken bir hoş geldin demek istedim. belki seni tanımazlar bilmezler ama, bu sitenin temellerinde emeğin vardır. kendine iyi bak.

KOMAGENE

Kullanıcı
konu ile alakası yok ama, seni görmüşken bir hoş geldin demek istedim. belki seni tanımazlar bilmezler ama, bu sitenin temellerinde emeğin vardır. kendine iyi bak.
hoş buldum ustad eyvallah aradan bu kadar zaman gemişken dönüp siteye yazabiliyorsak bu sitenin ne kadar başarılı ve üyelerinin,yöneticilerinin ne kadar kaliteli olduğunu gösterir

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
dağda gezerken bulduğum bir işareti sizinle paylaşmak istedim
öncelikle belirtmeliyimki amacım gidip defineyi cıkartmak değil yada bana bilgi verin faydalaniyim düşünceside değil burdaki amaç internette dolaşan ne olduğu belirsiz resimler yerine daha taze henüz 3 gün önce çekilmiş bir resim üzerinde pratik yapıp fikir yürütmek
zamanım olmadığı için sadece 2 resim çektim
Definede ermeni mantığı yürütecek olursak ki ayak işareti romalılar ve osmanlı dönemi eşkiyalarının kullandığı bir saklama sembolüdür. Definesi Kesin olmakla beraber bir o kadar da nadir rastlanan işaretlerdendir. Ayak yanında silah dikdörtgen U veya iç içe U kapalı ağızlı olarakta görülebilir. Biz sadece gösterdiğiniz üzerinden yola çıkalım ki kafanız karışmasın. Gelelim hesaplamalarına. Ayak başlıbaşına asla çizilmez eğer siz ayağı bulduysanız zaten son noktadasınız demektir. Ayak yüksek dağ ve yamaç kısımlarında kervan yollarında han manastır ve kilise civarlarında yapılan bir işarettir. İki ayak, sağ tek veya sol tek ayak, çıplak veya çarıklı yani parmaksız ayak olarak denk gelir. Şayet bulunan ayak sağ ayak ise bizim sol ayağımız eksik yani sol tarafa doğru 9 ile 12 adım (metre) mesafede farklı renkte bir kaya taş parçası veya çabuk kırılabilir bir kaya yığını göreceksiniz. Yer son noktada burasıdır ve bir metrelik kuzey aç
ıdan girişi olmak üzere en fazla 80 cm derinlikte girişe denk gelinir. Selametle İnş’ALLAH. 🙃

drapeta

Kullanıcı
dağda gezerken bulduğum bir işareti sizinle paylaşmak istedim
öncelikle belirtmeliyimki amacım gidip defineyi cıkartmak değil yada bana bilgi verin faydalaniyim düşünceside değil burdaki amaç internette dolaşan ne olduğu belirsiz resimler yerine daha taze henüz 3 gün önce çekilmiş bir resim üzerinde pratik yapıp fikir yürütmek
zamanım olmadığı için sadece 2 resim çektim
kesinlekle sağ ayak ve başparmağı bu işarette anahatar işaret mantığını bilmiyorum ustamalarım yardımcı olur die düşünüyorum..

KOMAGENE

Kullanıcı
Definede ermeni mantığı yürütecek olursak ki ayak işareti romalılar ve osmanlı dönemi eşkiyalarının kullandığı bir saklama sembolüdür. Definesi Kesin olmakla beraber bir o kadar da nadir rastlanan işaretlerdendir. Ayak yanında silah dikdörtgen U veya iç içe U kapalı ağızlı olarakta görülebilir. Biz sadece gösterdiğiniz üzerinden yola çıkalım ki kafanız karışmasın. Gelelim hesaplamalarına. Ayak başlıbaşına asla çizilmez eğer siz ayağı bulduysanız zaten son noktadasınız demektir. Ayak yüksek dağ ve yamaç kısımlarında kervan yollarında han manastır ve kilise civarlarında yapılan bir işarettir. İki ayak, sağ tek veya sol tek ayak, çıplak veya çarıklı yani parmaksız ayak olarak denk gelir. Şayet bulunan ayak sağ ayak ise bizim sol ayağımız eksik yani sol tarafa doğru 9 ile 12 adım (metre) mesafede farklı renkte bir kaya taş parçası veya çabuk kırılabilir bir kaya yığını göreceksiniz. Yer son noktada burasıdır ve bir metrelik kuzey aç
ıdan girişi olmak üzere en fazla 80 cm derinlikte girişe denk gelinir. Selametle İnş’ALLAH. 🙃
yazdıklarınızın her kelimesine katılıyorum

KOMAGENE

Kullanıcı
kesinlekle sağ ayak ve başparmağı bu işarette anahatar işaret mantığını bilmiyorum ustamalarım yardımcı olur die düşünüyorum..
çok önemli bir detay yakalamışsınız
açıkçası o mekana bir daha gideceğimi ve bunun kesinlikle ayak işareti olduğunu bildiğim için ayrıntı aramadım sadece ayağı çekip döndüm parmak sayısının bile (bana göre 3) resimde gördüm bir diğer ayrıntı çevresinde kazılan kırılan yer yok

Üst Alt