parmaklı oyma ayak işareti | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

parmaklı oyma ayak işareti

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Sıcaklığın yüksek oranda olduğu dağ kesinlerinde işçilikte zordur. Haliyle eşkiya gömüleri yüzdelik üzerinden hesaplarsak %85’lik kısmı acele ile gömülmüştür. Çünkü zaman dar. Bu sebepten ötürü bir çok işaret size doğal veya tamamen doğal gibide gelebilir.
Eğer mantık yürütürseniz ve çevrenin geçmişinede biraz hakimseniz olay tamamen açıklığa kavuşur. Örneğin Batman ili toplam belge ve haritalar ile 328 milyon ayrı ayrı eşkiya gömüsüne ev sahipliği yapıyor. İşin ilginç yanı işaretlerin hep doğal gibi görünen yerlerden çıkıyor olması. Bu tür konularda hassasiyet çok önem arz eder. Selametle İnş’ALLAH. 🙃🤚
Eyvallah gardaş verdiğin akıl ve bilgiler için benim yorumumu yoksay gitsin

KOMAGENE

Kullanıcı
Eyvallah gardaş verdiğin akıl ve bilgiler için benim yorumumu yoksay gitsin

Sıcaklığın yüksek oranda olduğu dağ kesinlerinde işçilikte zordur. Haliyle eşkiya gömüleri yüzdelik üzerinden hesaplarsak %85’lik kısmı acele ile gömülmüştür. Çünkü zaman dar. Bu sebepten ötürü bir çok işaret size doğal veya tamamen doğal gibide gelebilir.
Eğer mantık yürütürseniz ve çevrenin geçmişinede biraz hakimseniz olay tamamen açıklığa kavuşur. Örneğin Batman ili toplam belge ve haritalar ile 328 milyon ayrı ayrı eşkiya gömüsüne ev sahipliği yapıyor. İşin ilginç yanı işaretlerin hep doğal gibi görünen yerlerden çıkıyor olması. Bu tür konularda hassasiyet çok önem arz eder. Selametle İnş’ALLAH. 🙃🤚
konuyu açma sebebim çok nadir görülen ayak işaretinin üzerinde tartışmak ,farklı fikirlerin biz üyeler tarafından ele alınması Deli Fırat ustam tamamen doğal oluşum diyor bu bilgide çok kiymetli bir bilgi bir daha gittiğimde illaki değerlendireceğim bir bilgi A21MEDLi ustamın
google eaerth ten ayağın bulunduğu coğrafyaya baktınızmı?T şeklinde kanyon gibi derin bi oluşum olmalı önerisinden sonra baktım değerli bir öneriydi kanyon var uzağında dere var en önemlisi yerleşim yeri ustalarım çok iyi bilirler google eaerth bu konuda bulunmaz nimet Roni ustanın geniş açıdan çevre resmi çekilmesi önerisini en kısa zamanda yapacağım ayrıca Roni ustanın verdiği cevap bana göre çok yerinde bir tesbit doğal oluşum değil demiyor doğal zannedilen yerlerin aslında gerçek olabileceğinden bahsediyor
doğal oluşum cevaplarına karşı tedbirli yaklaşımım arabada beni bekleyenlerin oluşu akşama çok az zaman kalışı ve şehir merkezinden 60 km uzak oluşumuzdan dolayı acele etmekten cevre kontrolu yapamayışım A21MEDLi ustanın önerisinden sonra artık eminim ayak orjınal

A21MEDLi

Vip Üye
işaretçilerin işaretlere bakarken genel yanılgısı bundan kaynaklanıyor..
aklınızda bulunsun eğer işaretin bulunduğu kaya yüzeyi büyük işaret küçükse? hedef çok uzaktadır..
çünkü işaretin yapıldığı kaya yüzeyi o coğrafyanın belli bir kısmının yüzölçümün projesidir.
işarette küçük yapılmış demmek hedef çok uzaklarda.....projeyi yanii işaretin bulunduğu ''kaya yüzeyini''yerine oturtmadan hedefi bulmak imkansızın imkansızıdır..

çıplak ayakta mantık şudur; insan suya gireceği zaman ayakkabısını çıkartır..yoksa patika yolda yürüyen insan ayakkabısını neden çıkartma gereğini duysunki ....

tekrar ediyorum ayağın sahibi suyu geçmek zorunluluğu hissetmiş.. suyun öte tarafında 3-5 basamaklı merdiven veya 3-5 kaya olacak...

A21MEDLi

Vip Üye
ustam o kanyonun nasıl bişey olduğunuda çizebilirim...kanyonun T çatalında bir yakasının kayası yukardan taaa aağıya kadar dik iniyor..dağcı biri iple inebilir..
diğer yakası hafif meyillidir. belki insan bu kısımdan yukardan aşağıya kadar ipsiz inebilir ''tepenin sırttı gibi'' bir oluşumdur...

A21MEDLi

Vip Üye
bu tip işaretlerde metraj aramayın......kaya yüzeyine ve coğrafyaya bakın mutlaka ipucu bulunacaktır..
google eart bu konuda bize çok yardımcı oluyor...
ben işaretleri yapan insanları hep takdir etmişimdir....bulunduğu coğrafyanın belli bir kısmını nasıl bu kadar mükkemmel analiz edebilmişler...

işaretin yapıldığı kaya yüzeyindeki her hangi bir,çıkıntılık-çukurluk-çatlaklık-yükseltiklik-tesadüf değildir..Demekki O cografya O ŞEKİLDEYMİŞKİ USTA ONLARIDA GÖZ ÖNÜNE ALMIŞ..

MALATYALI ustam yanlış anlamayın.bunları konuyu okuyan,bilgi sahibi olmak isteyen genç arkadaşlar için yazdım.
bu tür işaretlerde hedefi bulmak için metraj aramasınlar diye yazdım..metraj hedefin yerini bulduktan sonraki işaretlerde geçerlidir..

Son düzenleme:

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Hakkınızda hayırlısı olsun kıymetli gardaşım inşallah ben yanılıyorumdu ama mevcut fotolara göre benim fikrim hâlâ doğaldır

Üst Alt