Pro_tr Kurs Pi Derin Dijital Dedektör Projesi | Sayfa 9 | Define işaretleri ve anlamları

Pro_tr Kurs Pi Derin Dijital Dedektör Projesi

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustam merhaba amacim kesinlikle elestri deil sadece merak ustam pro dedektorde derinlik maksimum nekadar daha once kullanmadigim icin bilgi almak istiyorum

mc_307

Kullanıcı
Videoyu izleyiniz ustam. Burdada havalar yağışlı denemeye cikamadim. Ama pulseler acikta nasilsa topraktada aynıdır. Mesafe kaybi olmaz. Buyuk kare başlık olursa dahada derine ve buyuk objelere duyarli olur.
Buyuk baslikla 2 metreden fazla mesafelerdeki buyuk objeleri gorursunuz. Mustafa1818 usta yaparsa video ceker inş.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Videoyu izleyiniz ustam. Burdada havalar yağışlı denemeye cikamadim. Ama pulseler acikta nasilsa topraktada aynıdır. Mesafe kaybi olmaz. Buyuk kare başlık olursa dahada derine ve buyuk objelere duyarli olur.
Buyuk baslikla 2 metreden fazla mesafelerdeki buyuk objeleri gorursunuz. Mustafa1818 usta yaparsa video ceker inş.
Tamam ustam izleyeyim size donecegm

mc_307

Kullanıcı
Slm arkadaslar, dedektorü yapacak olanlar için aralarda kalan bilgiyi tekrardan veriyorum
" dökümanları , yazılımı vb. herşeyi en son versiyonlarını ekledim. yapabilirsiniz arkadaşlar. bobin olarak ben 32 cm çapta 3.2 ohm direnci olan ve 550 uh gibi endüktansı olan bir bobin yaptım yaklaşık 24 tur falan sarım var. sizler bobin telinden yapacaksanız 0.50mm kullanabilirsiniz. ben cat5 kablosundan yaptım. ilerde onuda anlatırım. ara kablo olarak 2 li blendajlı microfon kablosundan 120 cm falan yeter."
Mesele 32cm çapta 3 tur cat5 veya adsl kablosundan bobini yaptınız ölçtünüz direncini 2 ohm civarında geldiyse bu bobine seri şekilde 5w 1R taş direnc baglayın ki toplam direnç 3 veya en fazla 3.5ohm seviyelerine gelsin.
Kablo kesinlikle kaliteli olmalı, miktatısı kabloya yaklastirinca yapişiyorsa içinde demir karışımı vardır ve adi maldır. Almayın kesinlikle.
Bazende icine alüminyum karışım yapıyorlarmış bunu anlamak zor miknatis işe yaramaz bunda.
Siemens, draka, recber dt8 gibi markalar iyidir.
Düşük direncli olan bobini kesinlikle devreye bağlamayın irf yanabilir.
Eger bobin direnci 2 ohmdan düsükse sarım sayısını artırın

Üst Alt