Program Vasıtası Ile Arşivlerindeki Kayıtlı Yerleri Tespit Edebilme | Sayfa 19 | Define işaretleri ve anlamları

Program Vasıtası Ile Arşivlerindeki Kayıtlı Yerleri Tespit Edebilme

kurtkaya

Kullanıcı
kurtkaya kardesim kullandigin cihaz veya sistemin calisma prensibi nedir acaba uydu degil demisin fakat resimlerden uydu resimleri kullanildigi anlasiliyor .
ayrica elektronik muhendisiyim demisin bransin nedir acaba?

Selamlar üstad.

Kullandığım program normalde bir navigasyon programı gibi..Ama üzerine bir yama eklenince ve o yamanın kodları lie oynayınca navigasyon haritası üzerinde bu şekiller beliriyor.

Branşıma gelince Asıl branşım Otomasyon ve Elektronik Devre Dizaynı. YDÜ 2001 mezunuyum

Kader25

Admin
Selamün Aleyküm,
Kıymetli Kardeşlerim.
Bugün sabah konu sahibi @kurtkaya kardeşimize özelden bir koordinat attım.

(( 2 hafta önce memleketimde tespit ettiğim bir yerdi. Ben birbirine yakın 2 kaya mezarı tespit etmiştim.
Bir arkadaşım da bende uydu programı var, koordinat verirsen bakarım deyip duruyordu. İşin aslı bu tür şeylere itibar etmeyen birisiyim. Arkadaşım aklıma geldi, dedim şuna göndereyim de bir baksın, biraz makara yapıp keyifleneyim dedim. :)) koordinatları gönderdim. Bana çizip göndermiş. 3 tane oda. İkisi benim tespit ettiğim, diğeri ise hiç bilmediğim nokta. Hakikaten şaşırdım. Bugün de tevafuk ustamızın konusuna bakıyordum. Dedim birde ustama göndereyim, onun program ne diyecek. Hiçbir bilgi vermeden sadece koordinatları gönderdim, ricada bulundum.))

1 saat civarı sonrası sağolsun ustam bakmış, bana da haritada yer-tepe isimleri beraber işaretleyip göndermiş. Benim tespit ettiğim 2 oda, diğer arkadaşımın uydu programı dediği programında tespit ettiği 3ncü oda ve uyducu arkadaşımın da belirtmediği 4ncü yeri işaretleyip-çizip göndermiş. Oldu mu bizim yer 4 tane :)) Valla nasibin önüne kimse geçemez. Ağustos ayında yıllık iznim var, inşallah sonradan tespit edilen 2 noktayı da kontrol edeceğim. Size de buradan bilgi vereceğim inşallah.

Bu uyduculardan ve programlardan birazcık tırsmaya başladım. Çubukların pabucunu dama atarlar diye korkuyorum.:D:) Şimdi elimde daha önce tespit ettiğim 2 alan daha var. Hem uyducu arkadaşıma hemde kurtkaya ustama koordinatları atacam. Bakalım sonuç ne olacak..? İkisi de yine nokta tespiti yaparlarsa, kendimi biraz yenilemem gerekecek herhalde... İş çok çok kolaylaşacak. İnşallah tespitleri müspet çıkar.

Bu vesile ile genelin de haberi olsun diye, buradan da @kurtkaya ustama teşekkür etmek istedim.
Sizinle de paylaşayım dedim.

Son düzenleme:

kurtkaya

Kullanıcı
Selamün Aleyküm,
Kıymetli Kardeşlerim.
Bugün sabah konu sahibi @kurtkaya kardeşimize özelden bir koordinat attım.

(( 2 hafta önce memleketimde tespit ettiğim bir yerdi. Ben birbirine yakın 2 kaya mezarı tespit etmiştim.
Bir arkadaşım da bende uydu programı var, koordinat verirsen bakarım deyip duruyordu. İşin aslı bu tür şeylere itibar etmeyen birisiyim. Arkadaşım aklıma geldi, dedim şuna göndereyim de bir baksın, biraz makara yapıp keyifleneyim dedim. :)) koordinatları gönderdim. Bana çizip göndermiş. 3 tane oda. İkisi benim tespit ettiğim, diğeri ise hiç bilmediğim nokta. Hakikaten şaşırdım. Bugün de tevafuk ustamızın konusuna bakıyordum. Dedim birde ustama göndereyim, onun program ne diyecek. Hiçbir bilgi vermeden sadece koordinatları gönderdim, ricada bulundum.))

1 saat civarı sonrası sağolsun ustam bakmış, bana da haritada yer-tepe isimleri beraber işaretleyip göndermiş. Benim tespit ettiğim 2 oda, diğer arkadaşımın uydu programı dediği programında tespit ettiği 3ncü oda ve uyducu arkadaşımın da belirtmediği 4ncü yeri işaretleyip-çizip göndermiş. Oldu mu bizim yer 4 tane :)) Valla nasibin önüne kimse geçemez. Ağustos ayında yıllık iznim var, inşallah sonradan tespit edilen 2 noktayı da kontrol edeceğim. Size de buradan bilgi vereceğim inşallah.

Bu uyduculardan ve programlardan birazcık tırsmaya başladım. Çubukların pabucunu dama atarlar diye korkuyorum.:D:) Şimdi elimde daha önce tespit ettiğim 2 alan daha var. Hem uyducu arkadaşıma hemde kurtkaya ustama koordinatları atacam. Bakalım sonuç ne olacak..? İkisi de yine nokta tespiti yaparlarsa, kendimi biraz yenilemem gerekecek herhalde... İş çok çok kolaylaşacak. İnşallah tespitleri müspet çıkar.

Bu vesile ile genelin de haberi olsun diye, buradan da @kurtkaya ustama teşekkür etmek istedim.
Sizinle de paylaşayım dedim.

Sayın Kader25 ustam, Öncelikle Allah yar ve yardımcınız olsun dileklerimi tekrar etmek isterim.
Aramızda geçen konuyu genelde de paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Sistemde gözüken bunun gibi doğru tespitler benimde şevkimi arttırıyor. Ve sistemi dahada geliştirebilir miyim diye düşüncelere itiyor.
Nazik ve duyarlı seçilmiş kelimeleriniz için Allah razı olsun. Yolunuz açık olsun.
Saygılarımla.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
Selamlar üstad.

Kullandığım program normalde bir navigasyon programı gibi..Ama üzerine bir yama eklenince ve o yamanın kodları lie oynayınca navigasyon haritası üzerinde bu şekiller beliriyor.

Branşıma gelince Asıl branşım Otomasyon ve Elektronik Devre Dizaynı. YDÜ 2001 mezunuyum
bilgi icin tesekkurler kardesim sonucda uydu fotograflarindaki yansimalari kullanmaya goruntulemeye calisiyorsun buda bir seydir her daim arasdirmak gelisdirmek gerekir bu konudaki gayretinizi cabanizi tebrik ederim birde tavsiyede bulunmak isterim madem bunu gelisdirmek istiyorsun esri argic garmin sistemlerinde calismalar yaparsan daha basarili olabilirsin bu konular bransinin disinda biraz Otomasyon ve Elektronik Devre Dizaynı fakat ana mantik elektrik elektronik oldugu icinde konuyu kavrayabilir gelisdirebilecek kapasiten mevcut zati daha oncede gpr ve rezitive sistemleriylede ugrasmissin.
mevcut devam eden arge calismalarinda basarilar dilerim .

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,

öncelikle @kurtkaya arkadaşımızı çalışmaları ve gayreti için tebrik ederim. akabinde forumdaki arkadaşlara yardımcı olma bilgi paylaşma ustalar ile olan diyalogları, soru cevap şeklinde yardımcı olması, uslubu ve özverisi için şahsım ve mekanımız için tesekkür ederim.
ayrıca ,kendisine çalışmalarını test edebilme şansı veren, koordinat bilgilerini paylaşan ustalarada ayrıca tesekkur ederım.

eğer kabul ederse kendisini sitemizde Vip üye olarak görmek ister daimi olmasını isteriz.

kurtkaya

Kullanıcı
bilgi icin tesekkurler kardesim sonucda uydu fotograflarindaki yansimalari kullanmaya goruntulemeye calisiyorsun buda bir seydir her daim arasdirmak gelisdirmek gerekir bu konudaki gayretinizi cabanizi tebrik ederim birde tavsiyede bulunmak isterim madem bunu gelisdirmek istiyorsun esri argic garmin sistemlerinde calismalar yaparsan daha basarili olabilirsin bu konular bransinin disinda biraz Otomasyon ve Elektronik Devre Dizaynı fakat ana mantik elektrik elektronik oldugu icinde konuyu kavrayabilir gelisdirebilecek kapasiten mevcut zati daha oncede gpr ve rezitive sistemleriylede ugrasmissin.
mevcut devam eden arge calismalarinda basarilar dilerim .

Sayın @BABACONDA Usta,
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Tavsiyeleriniz benim için değerlidir.
Dediğiniz gibi elimdeki program uydu yansımalarını kullanıyor olabilir. Ama öyle bile olsa eski uydu yansımalarını kullanıyordur. Yada içine kayıt edilmiş verileri görebiliyor olabilirim.
Uydu yansımalarını kullanıyorsa eski uydu yansımalarıdır dememde ki sebep, biliyorum ki programı güncelleştirirsem bütün veriler gidecek. Programın kendisini güncelleştirmesine izin vermiyorum. Yoksa üzerinde yaptığım kodlamalarda kaybolacak.
Şuanda bir yandan Ayrımlı PI ( Pulse Indiction) dedektör ve Resistivity Sistemler ile ilgili ar-ge çalışmalarım devam etmekte ve sona yaklaşmış bulunmaktadır. Dün gece yarısı itibarı ile tasarladığım ayrımlı PI dedektörün devre şemasını bitirdim. PC üzerinde ve Osilaskoıp ile simule ettiğimde tahmin ettiğimin üzerinde güzel sonuçlar aldım. Bu çalışmalarımın sonunda sizin dediğiniz Garmin sistemlerini de inceleyeceğimden ve üzerinde durmaya başlayacağımdan şüpheniz olmasın.
Tekrar güzel dilekleriniz için teşekkür eder, araştırmalarınızda da başarılar dilerim.
Saygılarımla

kurtkaya

Kullanıcı
selamunaleykum,

öncelikle @kurtkaya arkadaşımızı çalışmaları ve gayreti için tebrik ederim. akabinde forumdaki arkadaşlara yardımcı olma bilgi paylaşma ustalar ile olan diyalogları, soru cevap şeklinde yardımcı olması, uslubu ve özverisi için şahsım ve mekanımız için tesekkür ederim.
ayrıca ,kendisine çalışmalarını test edebilme şansı veren, koordinat bilgilerini paylaşan ustalarada ayrıca tesekkur ederım.

eğer kabul ederse kendisini sitemizde Vip üye olarak görmek ister daimi olmasını isteriz.

Sayın Yöneticim,
Özenle seçilmiş kelimeleriniz ve yaptığım çalışmalar ile ilgili teşvik edici düşünceleriniz için teşekkür ederim.
Vip üye olarak devam etmekten onur duyacağımı bilmenizi isterim..
Saygılarımla.

baye63

Kullanıcı
İşin doğrusu konuyu tam okumadım,koordinat görünce çalışma yaptım ve resimleri ekledim.konuyu okumamamın nedeni birazda bendeki çalışmalarla karşılaştırılması olsun istedim.
internet-için2.jpg

internet-için.jpg

baye63

Kullanıcı
iki resimde aynı yer,farklı girdilerle alınan görüntüler. tam koordinat alttaki resim için 41.072656823553,37.06874693974
üstdeki resim için 41.072613507585,37.068292747027
bu koordinatlar mavi noktaların olduğu yerdir.bakılan alnda 75mx54m bir alandır.