'' Ramazan Eğlencesi '' | Sayfa 20 | Define işaretleri ve anlamları

'' Ramazan Eğlencesi ''

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
''ANNEEEE...'' Ödüm koptu yaw..!!!

Aliveli otobanda köklemiş gazı, gidiyor... Bakmış bir tabela: "YAVAŞLA 80 km." Hızını o an 80'e indirmiş aliveli. Az sonra bir tabela daha: "YAVAŞLA 60 km." aliveli 60'a inmiş. Merakla giderken yeniden bir tabela: "YAVAŞLA 40." - "Yolda çalışma var galiba!" deyip 40'a düşürmüş hızını. Epeyce sonra yine bir tabela: "YAVAŞLA 15 km." Talimata uyarak 15 km.'ye düşmüş aliveli. Yolun en sağından tıngır mıngır gidiyor. Ama meraktan da çatlayacak. Uflaya puflaya bir saat daha gittikten sonra yeni bir tabela görmüş: "YAVAŞLA KASABASINA HOŞ GELDİNİZ, NÜFUS: 2500"
orucun, kendisini tuttuğunu söyleyen muhtereme layık.:p
hocam ben korkarım kasabayı görünce bile olayı kavrayamamıştır gariban. :p
geceleri onun yerine bizmi tutsak acep,insanlık öldümü . bir dostumuzu göre göre...
ALLAH muhafaza alisi gidecek bize velisi kalacak.bu akşamdan itibaren başlayalım yoksa çok yazık olacak.:p
hocam sizin içinde değeri paha biçilmeyecek,yeri doldurulamayacak kıymette değilmi? yerine kimi bulursunuz :p

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
orucun, kendisini tuttuğunu söyleyen muhtereme layık.:p
hocam ben korkarım kasabayı görünce bile olayı kavrayamamıştır gariban. :p
geceleri onun yerine bizmi tutsak acep,insanlık öldümü . bir dostumuzu göre göre...
ALLAH muhafaza alisi gidecek bize velisi kalacak.bu akşamdan itibaren başlayalım yoksa çok yazık olacak.:p
hocam sizin içinde değeri paha biçilmeyecek,yeri doldurulamayacak kıymette değilmi? yerine kimi bulursunuz :p

Mademki mevlam yaratmıştır mutlaka değerlidir, isterse kötünün kötüsü olsun.. o en az iyi kadar kıymetlidir, çünkü her şeyin kıymeti zıttıyla bilinir.
Görünürde tezat gibi cereyan eden hadiseler hakikatte birbirini tamamlayan, birbiri ile var olan hallerdir. Kâinat zıtlıklar içerisinde var olmuştur, zıtlıklar içerisinde gerçek mahiyetini bulmuştur...
Zıt olagelen her durum; iyiliğin, doğruluğun değerini katbekat arttırır, gerçek manasını yaşatmış olur. Bil ki, geceyi görüp gündüzün kıymetini anlayasın, şerri yaşa ki hayra yönelesin, karanlığa bak ki, nurun basamaklarına çıkabilesin ve yokluğu tat ki varlık içinde olduğunun farkına varabilesin. İnsan işte bu zıtlıklar içerisinde esrar perdesini kaldırmış olmakta. Zıtlığa bu rengi veren Yaratıcı elbet bu ince çizgiyi pek ibret verici, pek intizam, pek hikmet içerisinde halk etmiştir.
Kıymetli dostumuzun, bizim için ne kadar değerli olduğunun, bilinci ile.. canı sağolsun, gönlünü hoş tutmak adına, bu günden itibaren geceleri biz tutalım... ama kabul edersen bir gün sen tut, bir gün ben, malum bize iyiyi görmemiz için lazım...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
ALLAH kabul ederse,bu gün suriyeli bir aileye senin niyetine bir marketi yükledim. senin kırk yıllık zekatına fazla gelir.
bayramın mübarek olsun.:p
yalnız sen habire beğeni ata dur,hocamız seni nelere benzetmiş oruç oruç anlayamamışsın bile. yarın ancak anlarsın :D
senin için iyiden kaygılanmaya başladım. yapmışken,istersen 60 yılın kefaretinide verebilirim :p ne olacakki bir kaç bin liracık tutar.
sen yeterki bizlere itaatte devamlılık göster.

Üst Alt