Rölyefli figürlerin kaya mezar odasını ele veren bulgusu | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Rölyefli figürlerin kaya mezar odasını ele veren bulgusu

cassabalee

Kullanıcı
Cevap: Rölyefli figürlerin kaya mezar odasını ele veren bulgusu

HARBİCİ ve cassabalee ustalar orada sadece kaya mezarı olur,asıl bakmanız gereken yer rölyefe sırtınız verin yaklaşık 700-1km karşısındaki tepeye bakın,çünkü rölyefin üzerindeki kemer hem mesafe verir hemde tepe derrr :p :p

ustam affına sığınarak tekrar konuna döndüm.. rölyefli figür olan bir yere nasipse önümüzde ki ay gideceğim. yazınızı tekrar gözden geçirdim evet bu rölyefin karşısında tepe olup olmadığını sordum.. var olduğunu ve açılmamış halde imiş .. yalnız rölyefi tarumar etmişler yaşlı bir amcanın nasıl bir konumda olduğunuda biliyor.. kendisinden yardım alıcaz resimleyip ayrı bir konu açmayı planlıyorum nasip olursa.. saygılar...

deniz_efe

Kullanıcı
emeğine sağlık
konu çok çok eski ve maalesef görseller görünmüyor konuda
anlatımlardan her ne kadar verilmek istenen çözüm anlaşılır olsa da görseller de yenilense şık olurdu

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
emeğine sağlık
konu çok çok eski ve maalesef görseller görünmüyor konuda
anlatımlardan her ne kadar verilmek istenen çözüm anlaşılır olsa da görseller de yenilense şık olurdu
@BoZKu®T ustam yedeklemiş ise
Müsait bir zaman da yükleyecektir

demirkıran

Kullanıcı
arkadaşlar sizlere başka bir tespitimide paylaşacağım,Roma medeniyetinde ''kral-soylu-asker komutanların'' niş içinde insan figürlü rölyefleri bunları bir çok yerde görüyoruz,ve çoğunlukla mezarları patlatılmış
kimin mezarı dibinde kiminin sağında veya solundadır,bunuların sırrını tepitlerimle çözüme ulaştırdım.Romalıların bu mezar sistemlerinin sadece kendi memlektime has olmadığını,Türkiyede hatta dünya üzerinde de aynı sisteme tabii olduğunu sizlerle paylaşacağım.

NOT; bu paylaşımım sadece bilgilendirme amaçlı olup,kesinlikle kazıya dönüştürmeyin sorumluk kabul etmem.
Ben bi ara Romalılara ait kalede rast gelmiştim kayanın kare oyma ve üstünde uzun çizgi vardı soylu bir aile asker komutan vs bi mezardı belli su döktüm Kaya’ya asker figürü çıkıyordu girişinide bulmuştum ama yasal kazı yapmak istemedim sit alanı diye ve 1 ay sonra soygun yemişti dediğim yer tam analiz ettiğim gibiydi girişi

A21MEDLi

Admin
Benimde pc.hardiski bozuldu,hic bir bilgisayar HDD yi tanımadı..onca yıllık emeklerimle elde ettiğim Resimlerim gitti.fakat rölyeflerin oldugu örnek alan bizim bir ilcemizde eger yolum düşerse resimleri cekip bu konu altına atarım.