s.a saygı değer mekan ailesi.sizin için sunduğum bu kabartma yılana yorum gelir mi? acaba...!!!: | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

s.a saygı değer mekan ailesi.sizin için sunduğum bu kabartma yılana yorum gelir mi? acaba...!!!:

İRON

Kullanıcı
Cevap: s.a saygı değer mekan ailesi.sizin için sunduğum bu kabartma yılana yorum gelir mi? acaba...!!!:

yilan sanki kuyrugu orada bitmiyor sanki iceri dogru kivrimi devam ediyor yada goz yanilmasi bana oyle geldi

yok aga gözün yanılmıyor doğru görüyorsun kuyruk kısmında bir farklılık var lakin.çok ufak bir kıvrım yani..heralde bir yda 3 cm lik gibi bişey.tşlr görüşleriniz için selametle...

İRON

Kullanıcı
Cevap: s.a saygı değer mekan ailesi.sizin için sunduğum bu kabartma yılana yorum gelir mi? acaba...!!!:

Tek kelimeyle acıklayalım kuruk kısmında mağarası venin uzun tarafında x sı ve parası baktığı istikamette mezarı bulunacak fakir baba burayla oynanmadıysa çözülür

s.a mubarek asi .sorularınıza cevaben.kuyruk kısmında çalışma hiç olmadı.

V yönundede şöle bi 50 ila 100 metre arasında buyuk bir kayada yılandaki V,nin aynısı kabartmalı şekilde verilmiş.V,nin sivri ucuda yılana bakıyor.

yılanın kafa kısmında yani bakış istikametinde şöle 50 ila 70 metrede buyuk bir kayanın üzerinde buyuk bir X işareti bulduk.o buyuk kayada bir yada iki delik vardı.gerçi bunu erzurumlunun konusuna cevaaben yazmıştım..

ve bu sölediklerimin sadece V nin yönunde bir iki çalışma olmuştu oda boş bir çalışma..yani anlayacağın sıfır var elde sıfır...yorumlarınız için a.r.o çok tşlr mubarek.selametle kalınız.saygılar...

İRON

Kullanıcı

yılanı özellikle V açılı yapmışlar 2 adet V açısı var 3o adımvede ileri kısımda mezarlık burada işaretli mezar

iki adet V açısını az çok biliyorum ama ufak v zaten yılanın hemen bir metre önune bakar buda işimizi görmez.ikinci V deki yon ise umduğumuzu bulamadık.sadece 2 şık kaldı artık hangisinde muvaffak olacaz onuda yuce ALLAH c.c bilir.rabim kimsenin emeklerini zayii etmesin inş.yorumnuz için çok tşlr mubarek selametle...saygılar sevgiler..

İRON

Kullanıcı

........................

nusret54

Kullanıcı

Yılan işareti kesinlikle mezardir burada birçok arkds yorum yapmis ancak bilgi ve tecrübem derki mezar uzakta değil hiçbir yılan işaretinin önünde sağında solunda yigma olmaz çünki yigma veya tumulus dediğimiz yerler zaten kendileri emaredir, resimdeki yılan kabartmasi kesinlikle saklanmış gomu ile birlikte mezarı temsil eder yol veya dere ile alakalı asla rastlanmamıştır yılan işareti bizans kültürüne ait isaretlerdir, yılanın (V) yaptığı kivrima sırtını ver 5adim adımla noktan kesinlikle orası bu yön güney olacaktır başka yerle işin yok kaya mezar olma ihtimali var kaya çıkarsa karşına o kayadadir mezar bol şanslar kolay gelsin.

Serdengecti

Yasaklı
Yasaklı

yedi adım sağa yedi adımda geriye gelecen orda dur. iki adım daha atarsan aşagı düşersin. sağındaki kayanın resmini isterem fakir baba. görelim bakalım hangi senatoya ait.

cantar

Vip Üye

s.a
dostum toprak üstünde sırtları olan o kayaların dizilişi bir yılan şeklinde sanırım ve senin kabartma yılan gibi dizilmişler yılanın kuyruk kısmında bir baklava dilimi gibi kabartma var aradığın yer pek uzakta değil yılanı S gibi kıvırımlamamışlar keskin bir kıvrım vermişler araştırmanı o yönde yapsan diye düşünüyorum..
saygılarımla

İRON

Kullanıcı

Yılan işareti kesinlikle mezardir burada birçok arkds yorum yapmis ancak bilgi ve tecrübem derki mezar uzakta değil hiçbir yılan işaretinin önünde sağında solunda yigma olmaz çünki yigma veya tumulus dediğimiz yerler zaten kendileri emaredir, resimdeki yılan kabartmasi kesinlikle saklanmış gomu ile birlikte mezarı temsil eder yol veya dere ile alakalı asla rastlanmamıştır yılan işareti bizans kültürüne ait isaretlerdir, yılanın (V) yaptığı kivrima sırtını ver 5adim adımla noktan kesinlikle orası bu yön güney olacaktır başka yerle işin yok kaya mezar olma ihtimali var kaya çıkarsa karşına o kayadadir mezar bol şanslar kolay gelsin.

s.a mubarek yorumun için tşlr.bir ççok yılanın dereyle patika yol ile alakalı olduğunu hem ebn hemde bir çok arkadaşımız bilir.lakin bu onlardan birimidir tam olarak emin değilim.yanlız araştırmalarıma göre bunun malı muhtemelen ya mezardır yada kapak olma ihtimali vardır.V yönunde 5 adımda hiç bişey yok.yanlız onun yönu guney değilde batıya düşüyorr..seni kırmak maksadıyla demiyorum lakin bir kaç yazıda yanılıyorsun sadece yanlış olduuğunu hatırlatmak için yazdım.kalbin kalıysa k.bakma mubarek.saygılar sevgiler..selametle...

İRON

Kullanıcı

yedi adım sağa yedi adımda geriye gelecen orda dur. iki adım daha atarsan aşagı düşersin. sağındaki kayanın resmini isterem fakir baba. görelim bakalım hangi senatoya ait.

aga öle bi sayı söledinki ne desem bilmiyorum ki..inş gittiğimde çekerim mubarek selametle..saygılar...

İRON

Kullanıcı

s.a
dostum toprak üstünde sırtları olan o kayaların dizilişi bir yılan şeklinde sanırım ve senin kabartma yılan gibi dizilmişler yılanın kuyruk kısmında bir baklava dilimi gibi kabartma var aradığın yer pek uzakta değil yılanı S gibi kıvırımlamamışlar keskin bir kıvrım vermişler araştırmanı o yönde yapsan diye düşünüyorum..
saygılarımla

usta bende V yönunde şüpheliyim ama kuyruk kısmıda yabana atılır türden değil heralde dimi.muhtemelen iş ya V yada kuyruk kısmında dır.ama anlamadığım yılanın bakış istikametindeki X işaretinin manası ne y acaba yanıltma mıdır...yorumunuz için çok tşlr saygılar sevgiler.selaMETLE...