Şaban Üstkaya545454 54 54 Nickli Üye | Define işaretleri ve anlamları

Şaban Üstkaya545454 54 54 Nickli Üye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Saygı değer mekan sakinleri
Sevgili @menzilli1 ustamıza
Gereksiz davranışlarda bulunan
@Şaban Üstkaya545454 54 54 usta
Tarafımca bir ay yani
16.03.2015 tarihine kadar mekandan uzaklaştırılmıştır
Yazmış olduğu cevaplar süresiz uzaklaştırma gerekmesine rağmen
Tekrar söz hakkı olması için
Bir ay ile sınırlandırılmıştır
Tüm yönetim ve üyelerimize duyurulur
Cevap yazdığı konu linki
http://www.definemekani.com/forum/konular/musluman-mezari-susu-verilmis-sahte-mezar.16583/page-3
Son mezajı saygı değer ustalarımız genel görünümden kaldırmışlardır
Menzilli kardes nasıl irtibata geçerim sizinle. Bazı şeyler ulu orta kuş dili ile konuşuluyor da ondan Selamlar
Değil Müslüman Hristiyan bile olsa Hadisi Şerif var OLUNUN KEMIGINI KIRAN CANLISINI KIRMIS GIBIDIR.
Değerli kardeşim birde menzillisin
Yazıklar olsun. Ben ne dedim siz ne anladınız. Menzil maneviyat kalesi bir yer ama siz ordan birsey alamamışsiniz. ben sizden ne alabileyim. Maksadim şuydu çok önemli bir yerim vardı koordinat li olarak adresini verecektim. Şuna bir bakarmisin re ikiyle orda birsey varmı diyecektim bütün mevzu bu. Daha bu sitede kalmama gerek kalmadı. Menzilli side lafı orasindan burasindan alıyorsa benim için menzilinde bir anlamı kalmadı demek bukadar eleman yetiştiremiyorlarmis
<-->
Siyasi konu ve tartışma, rencide edici yorum, kavgalı vb. yorum yapmak kesinlikle yasaktır !
Siteden süresiz uzaklaştırılır.
7- Verilen Cevaplarda Etiğe Uygunsuz, Saçma, Gereksiz, Konuyla Alakasız, Ekibinin Şevkini Kırıcak, Moralini Bozacak, Küfür İçeren vb.
Bu Konuda İçeriği Yorumlama Ve Cezalandırma Yöneticilerin İnsiyatifindedir.
14- Bir başka üyenin açmış olduğu konuyu bölecek mesaj yazmak yasaktır. Üye konu içeriği ile alakalı yeni konu başlığı oluşturarak ilgili alanda konu açmalıdır.
Uyarılır, devamı halinde siteden süreli uzaklaştırılır.
18- Herne sebeple olursa olsun forum yönetici ve ustalarını rencide edici, aşağılayıcı yorum yapan her üye siteden uzaklaştırma cezası alır, süreyi cezayı veren yetkili belirler, burada rütbe ve kıdem kesinlikle ayrılmıyacaktır, bu kurala uymayan kişi yönetimde dahi olsa ceza uygulanacaktır.
Cezası o anki duruma göre belirlenecektir.
19- Tüm açıklamalarınızı medeni, nazik bir çerçevede tutulmalıdır. Yapıcı eleştiriler olabilir ancak; diğer kullanıcılara ya da site yönetimine karşı direk aşağılama çabasına tolerans gösterilmez. Terbiyesiz, hakaretvari konuşma tarzı tolere edilmez.
Cezası o anki duruma göre belirlenecektir. Tavsiye edilen ceza süresiz uzaklaştırmadır.
20- Büyük harf ile yazmak, yüksek ses ile konuşma sayıldığından hakaret içeriğine girer. Göz rahatsızlığı olanlar (bunu belirtmelidir. Her hangi bir yöneticiye bildirmesi yeterlidir) dışında büyük harf kullanmak yasaktır. Uymadığı taktirde uygun bir süre forumdan uzaklaştırılır. Israrı halinde forumdan süresiz uzaklaştırılır.
Bold "Büyük" Karakter Kullanılmış Yazıların Yazarları İlk Ceza Olarak 6 Ay Süreli Uzaklaştırılır Uyarma Olmadan Ardarda Aynı Davranışı Tekrarlayan Yada Cezasının Ardından Tekrar Aynı Davranışı Gösteren Üye Süresiz Uzaklaştırılır.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
aliveli dostum, bahsettiği hadisi şerif doğrudur.
lakin bunu sadece laf olsun dıye yazan biri olduguda kesindir.
ne menzilden neden menzile gidenlerden feyz alacak bir duruşu olmadığı gibi, bunlardanda habersizdir.
sanki direk saldırmaya gelmiş.
neyse Allah ona istikamet versin.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
aliveli dostum, bahsettiği hadisi şerif doğrudur.
lakin bunu sadece laf olsun dıye yazan biri olduguda kesindir.
ne menzilden neden menzile gidenlerden feyz alacak bir duruşu olmadığı gibi, bunlardanda habersizdir.
sanki direk saldırmaya gelmiş.
neyse Allah ona istikamet versin.

Amin..

Warning

Kullanıcı
@aliveli44 paşam hadis-i şerif konusunda sevgili @BoZKurT paşamın bilgisini verdiği gibi doğrudur. Amenna hadisi şerif üzerine söylenecek sözüm yoktur haşa söylenemezde yanlız rencide edici sözler var katiyyen katılmıyorum herkesin günah'ı kendi boynunadır kimseye yok şöylesin yok böylesin diyemezsin aynı yere bağlılığın olsada söylemen için yakın samimilik gerektirir. Allah c.c. herkesin gönlünü bilir amenna uyarmak bir müslümanın'da boynunun borcudur kendi düşüncem ama bu rencide ederek değil gönül alarak olmalıdır dinimizde kalp kırmanında yeri yok buda bir gerçek herkes inandığı gibi yaşar mevlam yolundan izinden ayırmasın inşaallah.

Paşam diğer bir konuda ( her koyun kendi bacağından asılır ama kokusu seni beni rahatsız eder) gerçek kelam budur her insan kendi hesabından sorulur ama sevdiğini nar ateşte görmek istemez kimse nasihat verir uyarır kendine getirirsin bu konuda müslümanın, müslüman kardeşine karşı uyarı vazifesidir.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
kurallarımızı okumayan veya okusada tiye alan çıkabiliyor.
böyle davranışa girmek isteyenlerin canları sağ olsun,ama bizden uzak olsun.
sitemizde her üyemizin ,bir diğeriyle bizce hiç bir farkı olmadığı gibi, kardeşlerimize yapılacak bir olumsuz davranışı kabullenmemiz de hiç bir üyemizce düşünülmesin.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Arkadaşlar yani @BoZKurT ve @Warning ustalarım
Ben hadise bir şey demedim
Kendince dini bilgilerim var hamdolsun
Ama dini konular Hacivert abimin alanına girer
Şüpe duysaydım
Hacivert abime havale ederdim
Sonuçta dini konular sorumlusu abimiz
Öyle bir yazmızsınız ki sanki ben hadisden dolayı banlamışım :D

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
bence sen alınganlık yapmıssın aliveli dostum :)
mesela benım onu yazma amacım, hem hadisden dem vuruyorsun, hemde aşağılamaktan ve çirkin sözden başka birşey yazmıyorsun manasında yazdım. benden böyle bir yorum nasıl beklersin !

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
bence sen alınganlık yapmıssın aliveli dostum :)
mesela benım onu yazma amacım, hem hadisden dem vuruyorsun, hemde aşağılamaktan ve çirkin sözden başka birşey yazmıyorsun manasında yazdım. benden böyle bir yorum nasıl beklersin !
:D
Yok ya ustam ne alınganlığı
Sadece açıklık getireyim dedim
:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...