Sarı Kızın Mezarı, Yeşil Mağara ve Beşik Tepe | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

gıral

Vip Üye
Değerli ustalarım
Sizden bir ricam olacaktı

Sarı Kızın Mezarı
Yeşil Mağara ve Beşik Tepe
Hakkında detaylı bilgi arıyorum
Duyduğunuz gördüğünüz
Yazılı yazısız
Eteğinizde ne varsa
Paylaşırsanız memnun olurum
@aliveli44 ustam neyaptın buişi ilerlemevarmı
sarıkızı buldunmu🤣🤣🤣
sarıkızın gözesi isminde biyervar buyer dere içinde bi sugözesi kilise olan biyer
kilisenin yeri bellisiz
burada neolaki
niye sarıkız?
sarı madenmi?
sarı öküzmü
sarı bayanmı? sende nevarneyok biz işin neresindeyiz?
kim çıkarıyor bubilgileri ortaya atıyor?
milletin kafasını allakbullak ediyor? usta

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
sarıkızı buldunmu🤣🤣🤣
sarıkızın gözesi isminde biyervar buyer dere içinde bi sugözesi kilise olan biyer
kilisenin yeri bellisiz
burada neolaki
niye sarıkız?
sarı madenmi?
sarı öküzmü
Benim hiçbir suçum yok 😂 ben eşkıyalıgıda eşkıya belgelerini de bırakalı beş yıl oldu 😂

balkaya34

Kullanıcı
Benim hiçbir suçum yok 😂 ben eşkıyalıgıda eşkıya belgelerini de bırakalı beş yıl oldu 😂
@Deli Fırat , Selam ustam Eşkiyalıgı bıraktığına sevindim Çok iyi etmişsiniz, Çünki eşkiyalıgın sonu belli ,,,
Ama Eşkıya belgelerini bırakmanız mümkün değil, Çayı bırakabilirmisin ? Sigarayı bırakabilir misin ? Mümkün değil çünkü Tiryakisi olmuşsun bırakamazsın, Bu tiryakilik mezara kadar seninle gider ,
Bana göre her definecinin kulağının birisi o tarafa meil eder , merak eder sorar can kulağıyla dinler,, ve eğer istersen giderken banada haber ver yardımım olur der,, Eşkıya belgelerini bulamayanlar nedret etmiş gibi görünse de inanma ,,, Can kulağıyla dinlerler ,merak ederler ,,

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
sarıkızı buldunmu🤣🤣🤣
kilisenin yeri bellisiz
burada neolaki
niye sarıkız?
sarı madenmi?
sarı öküzmü
Sarı kız
Hitit Roma inanışında tanrıdan bilgi getirendir
İki çeşittir
Uzun saçlı ve küt saçlıdır
Definede uzun saçlı olan ilgilidir
Şu an tanrı RA dan sözde emirler getiren var
Devam etmekte
Altın şu bu değil kıralım
Bildiğin kız sarı olanından

gıral

Vip Üye
Sarı kız
Hitit Roma inanışında tanrıdan bilgi getirendir
İki çeşittir
Uzun saçlı ve küt saçlıdır
Definede uzun saçlı olan ilgilidir
Şu an tanrı RA dan sözde emirler getiren var
Devam etmekte
Altın şu bu değil kıralım
Bildiğin kız sarı olanından
medusa olmasın ustam
o yunanınkimiydi
herneyse usta kafamkarışık çokduygusalım buaralar

Eli bey

Kullanıcı
Selam usdam ,, Sarı kizin mezarı,,, Tahtalı köyün altindan gelen yolda bir saatli kayayı görür geceriz ve ilerde yol ikiye ayrılır, sola aytilan yol TÜRBE TEPEYE gider.,Dönmeden devam eden yol vezir hanın önünden geçer AMBAR kayanın yakınından devam eder ve Tabiattan kale tarafindan gelen, çimenika kalesine giden yol ile birleşir bu birleşdigi yerde sarı kızın mezarını yapdık der. BU BİRİNCİSİ,,,
Bir digeride Kudret kaledir ki burasıda Kirazlı bel diye bahseder ,Burdada sarı kızım.mezarı var der.
Devam edelim ekleyelim sarikızin mezarı tahtalı köyunün üstündekuzey doğu yönünde kalır arası bir kurşun atımı mesafeden kısa pamukçu yokuşun başında ters geminın yanindan geçip tepeye gidersin ufak yapma kuru dere karşına çıkar geçersin düzlukte geçmeden kepene karşina gelir yanında geçersin çok az ileride düzlükte 40 metre 40 adim boyunda sarikizin mezarı vardır aslinda gercek mezar hemem buyuk y taşın yanında kalır 40 metre olan iki kaya 2 metre büyuklüğünde taş mal burda 3çe ayrıldı toplamı 450 kilo erimemiş altın toz altın buradan kuzeye devam edersen çerkez egeri falan filan saygılar

balkaya34

Kullanıcı
@Eli bey Çok güzel anlatmışsınız, Yeri siz görmemişsiniz de Yazınıza bakarsak çok güzel ve ayrıntılı bilgileriniz var,
Burda sanıyorum yazılarda bazı hatalar oluyor ,Bazan Yönleri, Bazan renkleri ve benzer ayrıntıları netleşdiremiyor,
Gemi Bu gemi Ana kayadan bir gemi Çok büyük bir gemi , Yani batık filanda değil Sanki hemen aşağıya doğru inecekmiş gibi bir heybetli görüntüsü var, Kuzey yan tarafin-dan basamakla girişi var , Basamakların 2 metre tahmini ilerisinde 3 veya daha fazlada olabilir Mezarlar var ve taşları ve mezarları tahrip etmişler, Baş taşlarında HAÇ vardı, Üsdüne çıktım 4 köşe yağ tenekeleri varya onun gibi oturak var herhalde dedim burası Kaptanın yeri , Geminin ön kısmınıda Taksi tekeri ebatında Büyük bir delik var bu delik kuzey güney yönlü, Gemi baglama deligi , Gemiden aşağıya baktığında SARI MEŞELİK ayağının dibinde ,Sazlı GÖL tabanda ,
Gelelim kuru dereye ,bu dereye gelirken Ceneviz kaleden gelirsiniz , Ordaki mezar Şimdi Etraftaki köylüler tarafindan ZIYARET e dönüştürüldü, Yani bilginiz ve , varsa belgeniz ufak tefek farklılıklar olsada çok güzel ve doğru,SARI KIZ TURBE oldu şimdi , Selamlar Usdam,

Son düzenleme:

Eli bey

Kullanıcı
@Eli bey Çok güzel anlatmışsınız, Yeri siz görmemişsiniz de Yazınıza bakarsak çok güzel ve ayrıntılı bilgileriniz var,
Burda sanıyorum yazılarda bazı hatalar oluyor ,Bazan Yönleri, Bazan renkleri ve benzer ayrıntıları netleşdiremiyor,
Gemi Bu gemi Ana kayadan bir gemi Çok büyük bir gemi , Yani batık filanda değil Sanki hemen aşağıya doğru inecekmiş gibi bir heybetli görüntüsü var, Kuzey yan tarafin-dan basamakla girişi var , Basamakların 2 metre tahmini ilerisinde 3 veya daha fazlada olabilir Mezarlar var ve taşları ve mezarları tahrip etmişler, Baş taşlarında HAÇ vardı, Üsdüne çıktım 4 köşe yağ tenekeleri varya onun gibi oturak var herhalde dedim burası Kaptanın yeri , Geminin ön kısmınıda Taksi tekeri ebatında Büyük bir delik var bu delik kuzey güney yönlü, Gemi baglama deligi , Gemiden aşağıya baktığında SARI MEŞELİK ayağının dibinde ,Sazlı GÖL tabanda ,
Gelelim kuru dereye ,bu dereye gelirken Ceneviz kaleden gelirsiniz , Ordaki mezar Şimdi Etraftaki köylüler tarafindan ZIYARET e dönüştürüldü, Yani bilginiz ve , varsa belgeniz ufak tefek farklılıklar olsada çok güzel ve doğru,SARI KIZ TURBE oldu şimdi , Selamlar Usdam,
Ustam senin saygılar bu gemi pamukçu yokuşunun başında gemi ters dönmüş sağ öñ köşesi kırık olan gemi burda senin dediğin gemiler bunun aşağısına tam güneyine düşüyor iki gemi birbirine cok yakın bu gemi uzak tahtalı köyüne gelen yolda sarıkızin hamama gelen yolunda geminin yonü güneydoğu sarıgole bakar şekilde ordan sarıgöl gözükmez ama önündeki tepeyi aşarsan önce buyük göl sonra sarıgılü ordan ağadı hamam kale yı görürsün saygılar

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Devam edelim ekleyelim sarikızin mezarı tahtalı köyunün üstündekuzey doğu yönünde kalır arası bir kurşun atımı mesafeden kısa pamukçu yokuşun başında ters geminın yanindan geçip tepeye gidersin ufak yapma kuru dere karşına çıkar geçersin düzlukte geçmeden kepene karşina gelir yanında geçersin çok az ileride düzlükte 40 metre 40 adim boyunda sarikizin mezarı vardır aslinda gercek mezar hemem buyuk y taşın yanında kalır 40 metre olan iki kaya 2 metre büyuklüğünde taş mal burda 3çe ayrıldı toplamı 450 kilo erimemiş altın toz altın buradan kuzeye devam edersen çerkez egeri falan filan saygılar
Ciddiye alarak okuyordum taa ki sondaki falan filanı görene dek. O sondaki falan filan ibaresi resmen konunun gerçeklik payını öldürmüş yok etmiş.