Sarı Kızın Mezarı, Yeşil Mağara ve Beşik Tepe | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Eli bey

Kullanıcı
Ciddiye alarak okuyordum taa ki sondaki falan filanı görene dek. O sondaki falan filan ibaresi resmen konunun gerçeklik payını öldürmüş yok etmiş.
Ustam Cidiye alıp almamam seni bağlar ama elinde haritası olan hiçbir usta benin bu dediklerime yanliş demez saygılar

balkaya34

Kullanıcı
Ustam senin saygılar bu gemi pamukçu yokuşunun başında gemi ters dönmüş sağ öñ köşesi kırık olan gemi burda senin dediğin gemiler bunun aşağısına tam güneyine düşüyor iki gemi birbirine cok yakın bu gemi uzak tahtalı köyüne gelen yolda sarıkızin hamama gelen yolunda geminin yonü güneydoğu sarıgole bakar şekilde ordan sarıgöl gözükmez ama önündeki tepeyi aşarsan önce buyük göl sonra sarıgılü ordan ağadı hamam kale yı görürsün saygılar
Bu yazınız değil önceki yazınız çok güzel anlatmış ,Bu yazınızda önceki yazınızı bozmuş ,

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam Cidiye alıp almamam seni bağlar ama elinde haritası olan hiçbir usta benin bu dediklerime yanliş demez saygılar
Aslında beni de bağlamaz. Konuyu sen ciddiye almış olsan FALAN FİLAN kelimesini kullanmazdın. Konunuzun ne doğruluğu nede selameti beni ilgilendirmez ama ben üslubunuzdaki sanimiyetsizliği dile getirdim. Şöyle ki bir olay anlatılıyor “ Ya işte kamyon geldi otobüs çarptı 40 kişi öldü falan filan” yok böyle bir üslub-û izahâd. ☝️🤨

balkaya34

Kullanıcı
Ustam senin saygılar bu gemi pamukçu yokuşunun başında gemi ters dönmüş sağ öñ köşesi kırık olan gemi burda senin dediğin gemiler bunun aşağısına tam güneyine düşüyor iki gemi birbirine cok yakın bu gemi uzak tahtalı köyüne gelen yolda sarıkızin hamama gelen yolunda geminin yonü güneydoğu sarıgole bakar şekilde ordan sarıgöl gözükmez ama önündeki tepeyi aşarsan önce buyük göl sonra sarıgılü ordan ağadı hamam kale yı görürsün saygılar
Usdadım bu yazı farklı, Ilk yazınız doğru,
Orda başka gemi yok ,

Eli bey

Kullanıcı
Bu yazınız değil önceki yazınız çok güzel anlatmış ,Bu yazınızda önceki yazınızı bozmuş ,
Ustam bakın size datalı anlatayım sarıkızın mezarı 40 metre tahtalı köyün yukarısına güser tahtalı köden eski patika yolu geçer geçerken tahtalı kilise solda mamukcu yokuşu sağda kalır aşağısı hamam daha aşagısı kutret kalesi simdi tahtalı köyden yukarı giderken dağa doğru orda asıl ismi yumuşak yok olan pamukcu yokuşu var sarikısın mezarına gider mezara giderken hemen köyün arkasından yolun yaninda bir çeşme var devam ederseniz mezara doğru yolun solunda hemen 4 5 adım solunda geminin tersi vardir tamamen ters dönmuş bu tek olan gemidir öbür geliler kalenin eteklerinde biri düz gider biri yan batmiş yan batmış olan yüksekte alttan daha iyi gözükür bal kaya buraya çok yakın yürume mesafesi 300 350 adım halkalı ve kapı kayada çok yakın gelilere ters gemi sarıkıza tekrar geri didelim bu gemi pamukçu yol yumuşak yolun başına yakın ters dönmüş ön sağ taradında bir parça alındı sol tarafına bırakıldı alınan parçaya kalp şekli verildi tam batısı tepede horon tepe seyran tepe horon tepe var bu tepenin altı uçurumdur altında buýük nehir var bu nehir emin aga değirmeniyle tam burda catak yapar horon tepenin altinda burdan agağiya kudret hamanina gider ama önce hasan köprüsune gider

balkaya34

Kullanıcı
Dünyanın sonu degilya Usdam ,
Sağlık olsun , Geçelim isderseniz bu konuyu, ilerde daha çok konular olur, yeterki can sağ olsun, ALLAH yardımcımız olsun,

Eli bey

Kullanıcı
Ciddiye alarak okuyordum taa ki sondaki falan filanı görene dek. O sondaki falan filan ibaresi resmen

Sağlık olsun , Geçelim isderseniz bu konuyu, ilerde daha çok konular olur, yeterki can sağ olsun, ALLAH yardımcımız olsun,
Ustam tabiki önce iman ve can sağlığı sonra mal ama
sağol ustam Allah yardımcınız olsun ustam kul çuvalını alır sırtına ya nasip der gerisi Allahtandır

balkaya34

Kullanıcı
Değerli ustalarım
Sizden bir ricam olacaktı

Sarı Kızın Mezarı
Yeşil Mağara ve Beşik Tepe
Hakkında detaylı bilgi arıyorum
Duyduğunuz gördüğünüz
Yazılı yazısız
Eteğinizde ne varsa
Paylaşırsanız memnun olurum
Selam @aliveli44 Usdam, Acaba siz Üçgen mezarlığımı sordunuz ,Bu mezarlık 3 yol ağzında, ve bu mezarda çok büyük vd mermerler var ,Yani Burası köy mezarlığı olmuş, Sonradan buraya yerleşen köylülerde burayı mezarlık olarak kullanıyor ve burda birde çeşmesi vardı ama çeşmeye yoldan dolayı yer değiştirdiler,

Eli bey

Kullanıcı
Selam @aliveli44 Usdam, Acaba siz Üçgen mezarlığımı sordunuz ,Bu mezarlık 3 yol ağzında, ve bu mezarda çok büyük vd mermerler var ,Yani Burası köy mezarlığı olmuş, Sonradan buraya yerleşen köylülerde burayı mezarlık olarak kullanıyor ve burda birde çeşmesi vardı ama çeşmeye yoldan dolayı yer değiştirdiler,
Ustam doğru anladınız üc yol ağzındaki mezar sarikızin mezarı ve üçgen 3 yerdede parası var mezarda büyük bir mermer sizde baya bilgi var saygılar