Şelale Ve Koltuk Taşı | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Şelale Ve Koltuk Taşı

wolf_52

Kullanıcı
buradaher yer kayalık batı tarafı çok sar kayalık
sofra taşına çık yüzün şelaleye bakar halde sol tarfındaki kaylıkda zemine yakın bri yerde 40 cm gibi yarık gıbı sana bakan oyma olacak ... bu bu bu oymaya srtını daya .sağ tarfına doğru... boşluk ara tahta tokmakla.. 2.5 mt geçmeyecek mesafen hemen bulursun... kap kacak bride ufak para olcakk... var hayrını görr zekatın bol olsun...

wolf_52

Kullanıcı
ordulu hemşerimin işaretlediği büyük yere giden bir taş döşeme yol var ama işçilik çok ağır şelalenin mahzenine giriş olarak düşündük
değil o yol ya kilseye giden yoldur yada değirmen giden yoldur... bu yolun taşında farklı renkde bir taş olcak yada... işaret bulacan o taşda... sen taşı bul ben parnın yerini söylerimm...

fatih7979

Kullanıcı
ben resımlerde her hangı bır ısaret yada ıscılık goremedım fakat oturdugunuz yerın resmını gormek ısterım

wolf_52

Kullanıcı
eski değirmen in yeri duryormu .. karşısında ufak bir düzlük varmı bir avuç darı atcak bir yer...... 2 cisi bu değirmenden yukarı sında değirmencinin karısının mezarı olması gerekk..... adım saysıda belidirr....

wolf_52

Kullanıcı
direk değirmene inen patika var ya o patikadan gelrken değirmene gelmeden 50mt kala tahmini, solunda taş yığından bir kare höbek olması gerek üstüne darı ve un konulur sırta yüklemek ve at yüklemek için... derden yüksekde bir yerdir burası meyildir karyağdı gibi burda dereden topladıkları farklı rekdeki taşlardan bir çocuk mezarı vardır çerçeve yapmışlardır... onu bul kafi ... geri kalan da başkasına kalsın daaa....(kahkaha)(kahkaha)