Şelale Yolundayken Karşilaştim. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Şelale Yolundayken Karşilaştim.

meinblauesleben

Kullanıcı
Birdahaki gidişimde o sarmaşigin arkasinida araştiririm zatem ilk gittigimde fazla araştiramadim bakilacak yer çok. Bakan bakıyo zaten :) bizde yararlaniriz inşallah buralardan.

meinblauesleben

Kullanıcı
eyvallah mirkut kardeşim arkadaşımız aslında şelaleye varana kadar neleri araştırması gerektiğini bilse şelaleye varması biraz daha zaman alırdı ...ama şüphelerinde haklı...:):)
Ustam şelaleye varana kadar.. Demişsin şunu sormak istedim sadece aşagidan şelaleye kadarmi kaya mezarlari olur yoksa şelalenin yukarlarinda da uygunsa kaya mezarlari devam edermi? Şunuda eklemek isterim karşidan bakildiginda mağaralar var fakat öyle derine gitmiyo bu fotoğraflari çektiğin gün zaman olsaydi teker teker onlarida çekerdim.

ergenekon60

Kullanıcı
şelalenin güneyinde dere girişine yakın yerde kilise olur...ufak biyerleşim alanı ..kilise hakim tepede ve patika yol üzerindedir...öncelikle bölgenin geçmişini öğren...eşkiya yaşamışmı yakın tarihde..kilisenin k.doğusunda kayalıklar vardır kapalı mağara olacak eşkiya ve kilisenin ortak sermayesi mağara açıksa mal gitmiştir...kilisenin doğusunda dereden karşıda kilise ile aynı hizada papazın evi düz bi alanda olacak bu alanda alıç badem veya sakız ağacı dibine bak...kilisenin kuzeyinde kapalı kuyu onu bul....şelaleye yakın yerde hakim tepede sarmaşıklı kaya bu kayada kapalı kasa olacak bir adam girebilecek şekilde....şelalenin başında şapka gibi taş varmı varsa altına bak işaret bulacaksın varsa derenin kuzeyinde işarete 21 adımda bi emanet daha var....şelalenin k.doğusunda sarp kayalık varmı varsa tünelli giriş mahsen odaları olacak dere kenarındaki ufak emanet oranın müjdesi....şelalenin k.batısında kaya mezarlar var kayaları iyi incele ....bu kadar yeter sanırım...ALLAH nasibini bol ve daim etsin...

meinblauesleben

Kullanıcı
şelalenin güneyinde dere girişine yakın yerde kilise olur...ufak biyerleşim alanı ..kilise hakim tepede ve patika yol üzerindedir...öncelikle bölgenin geçmişini öğren...eşkiya yaşamışmı yakın tarihde..kilisenin k.doğusunda kayalıklar vardır kapalı mağara olacak eşkiya ve kilisenin ortak sermayesi mağara açıksa mal gitmiştir...kilisenin doğusunda dereden karşıda kilise ile aynı hizada papazın evi düz bi alanda olacak bu alanda alıç badem veya sakız ağacı dibine bak...kilisenin kuzeyinde kapalı kuyu onu bul....şelaleye yakın yerde hakim tepede sarmaşıklı kaya bu kayada kapalı kasa olacak bir adam girebilecek şekilde....şelalenin başında şapka gibi taş varmı varsa altına bak işaret bulacaksın varsa derenin kuzeyinde işarete 21 adımda bi emanet daha var....şelalenin k.doğusunda sarp kayalık varmı varsa tünelli giriş mahsen odaları olacak dere kenarındaki ufak emanet oranın müjdesi....şelalenin k.batısında kaya mezarlar var kayaları iyi incele ....bu kadar yeter sanırım...ALLAH nasibini bol ve daim etsin...
Maşallah saydında saydın:). Yeraltinda gizli kilisr olduğu söyleniyo ama bilen kimse yok. Sarmaşık konusuna gelirsek "şelale yolunda karşilaştim" adli konumda sarmaşikli kaya var. Bölgenin tarihinde bildigim kadariyla eşkiyalarla ilgili birşey yok

ergenekon60

Kullanıcı
ermeni kilisesi ve değirmenleri varsa eşkiya olayları mutlak vardır...

meinblauesleben

Kullanıcı
Bölgede kilise olabilir şunuda söyleyeyim ören yeride var şelalenin batısında kaliyo sanirsam ama değirmen yok varsada ben bilmiyorum.
67e49c7b9a37215242a297d766e77f2f.jpg
kuzey doğu tarafi kayalik buda

Üst Alt