Şelaledeki oymalar | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Şelaledeki oymalar

KOMAGENE

Vip Üye
Usta oyukdaki kare oyma mezar der oda der.Sizin sorunuzun amaçı nedir?Anlayamadım?
benim amacımdan ziyade sitenin amacını söyleyeyım
burası bir forum sitesi bilgi alışverişi yapılır konular tartışılır doğru bulmaya çalışılır googleden aratanlar bilgilerden faydalanır
ben bu sitede hemenhemen herkesle bunu yaptım alınacak bir durum yok
tekrar sorayım oyuktaki kare oymanın amacı ne? normal kare oyma değil

ToLiMaN28

Kullanıcı
Bilmiyorum ne işe yarar.Ben ölçüye bakarım,derinliğe bakarım,yönlere bakarım.Onlar zaten bana gerekeni söyler.Bilmemek ayıb değil siz söyleyin ne işe yarar?Benim amaçım kırmak yada kırılmak değil.Kurulu düzeni ve huzuru bozmam değil.Bildiklerimi paylaşmak birlik olmak.Ben yorumumu yaparım isteyen alır isteyen almaz.Sizin dediğiniz gibi googlede arayıb buraya yazmam.Bildiklerim öğrentiklerim bana yetiyor usta.Istedimki bilgilerimi paylaşayım hebsi bu.Bundan ötesi yok saygılar.

KOMAGENE

Vip Üye
Bilmiyorum ne işe yarar.Ben ölçüye bakarım,derinliğe bakarım,yönlere bakarım.Onlar zaten bana gerekeni söyler.Bilmemek ayıb değil siz söyleyin ne işe yarar?Benim amaçım kırmak yada kırılmak değil.Kurulu düzeni ve huzuru bozmam değil.Bildiklerimi paylaşmak birlik olmak.Ben yorumumu yaparım isteyen alır isteyen almaz.Sizin dediğiniz gibi googlede arayıb buraya yazmam.Bildiklerim öğrentiklerim bana yetiyor usta.Istedimki bilgilerimi paylaşayım hebsi bu.Bundan ötesi yok saygılar.
definecilikte ölçü yön işin nerdeyse tamamı bunlar az şey değil
burdaki düzeni ben kurmadım korumak bana düşmez sizin oymanın içindeki kare oymadan bahsetmeniz üzerine bu konu hakkındaki fikirlerimiz uyuşuyormu diye sordum
sanırım yanlış anlaşıldım

ToLiMaN28

Kullanıcı
benim amacımdan ziyade sitenin amacını söyleyeyım
burası bir forum sitesi bilgi alışverişi yapılır konular tartışılır doğru bulmaya çalışılır googleden aratanlar bilgilerden faydalanır
ben bu sitede hemenhemen herkesle bunu yaptım alınacak bir durum yok
tekrar sorayım oyuktaki kare oymanın amacı ne? normal kare oyma değil

burdaki düzeni ben kurmadım korumak bana düşmez sizin oymanın içindeki kare oymadan bahsetmeniz üzerine bu konu hakkındaki fikirlerimiz uyuşuyormu diye sordum
Ben gerekli olan mesajı aldım sıkıntı yok.Siz söyleyin bu kare oyma ne der?

Kerasus2834

Kullanıcı
Ben sizin niyetinizi anladım ama toliman reis yanlış anladı çok sırlı bir ustamızdı ama küstü sağlık olsun paylaştığı bilgiler için kendisine teşekkür ederim saygılar

Kerasus2834

Kullanıcı
Ben gerekli olan mesajı aldım sıkıntı yok.Siz söyleyin bu kare oyma ne der?
Usta bakış açın farklı ben murç izi olarak baktım siz kare oyma olarak murç izinin yön tayin ettiğini biliyorum ama oyma olarak bakarsak ne anlam ifade ediyor fikir sahibi değilim

ToLiMaN28

Kullanıcı
Ben sizin niyetinizi anladım ama toliman reis yanlış anladı çok sırlı bir ustamızdı ama küstü sağlık olsun paylaştığı bilgiler için kendisine teşekkür ederim saygılar
Aile içinde böyle tartışmalar olur olacakda.Önemli olan kalp kırmamak ve kırılmamak.Ancak belliki aileye girememişik sizlerin canı sağolsun saygılar.

TRUVA

Admin
Kardeş alanda 4 noktayı kontrol et .yakından resim çekip test et. Ayrı resimlerde işaretlemeye çalıştım. Birinci resimde x işaretinin arkasındaki sarmasıkları temizle kontrol et. Orada bisey olması lazım. Ikinci resimde akarın hemen üstünde isaretin ust kismi resme göre sağdaki kayanın içinde cep olabilir.ayrica geride sağda kalan sarı ok ile işaret ettiğim kayanın görünmeyen arka yüzünün dip kısmında ve aynı kayanın burun kısmının baktığı karşı yamaç kırmızı okla işaret ettım. Sonra diğer resimde işaret ettiğim ok yönünü uzaktan çekmişsin . Üçüncü resimde yamaçtaki noktayı yakından göreyim. Ana nokta orası. Alandaki noktalar gördüğüm kadarı ile buralar. Bu dört noktayı test et . Son yamaçtaki noktanın dışındakiler kolaydır. Muhtemelen para vardir .Yamaçtaki ana nokta unutma.

Ekli dosyalar

• 20230831_010425.jpg
    20230831_010425.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 7
  • 20230831_010525.jpg
    20230831_010525.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 7
  • 20230831_010350.jpg
    20230831_010350.jpg
    114.7 KB · Görüntüleme: 8