Selam ustalar yorumları bekliyorum | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Selam ustalar yorumları bekliyorum

Magnezia

Kullanıcı
buna benzer bikaya vardı devegibi deveninönünde açılmış biyervardı hemenbaşının önü
Aynen hocam benim tespitin sen gezmişsin orayı önceden mi açıktı bilmiyorum ama ben açılan yerdeki işaretin aynısı 20 metre solunda 25 metre yukarıda var açılan yerin solundaki buyuk kaya üsten kaymış işaretli kaya sabit

Moderatör tarafında düzenlendi:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,

belkide yüzlerce insanın aradığı bir işareti buldunuz. bende ustalara katılıyorum. çevre fotoları olursa gidip çökeceği veya çöküp geldiği biryeri görmek istemiş olabilirler. çevre fotoğrafı eklersen dikkatli olmanı öneririm. çokda ifşa etmeden açılı çekmekde fayda var.

deveye gelecek olursak, kolu bacağı yok, hörgüçde yuklu. oldugu yerde inceleme yapmakda fayda var. kafası yukarı ve ileriye bakıyor, belkide yükünü orada indirmedi, bu yüzden baktığı yönde birşey varmıdır dıye resım iştemişler, çökme olan yer olabilir yığma olabilir, tümülüs vari bir yapı olabilir, kayalık bir alan olabilir vs... ayrıca hörgüç de kasa varmı yokmu bi yokla. çok benzeri bir devede kasalar mevcuttu hörgüçde.

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Çok güzel bir deve, Türkiye'de en çok karşılaştığım yakından inceleme fırsatı bulduğum işaret sistemidir kendisi. Tecrübelerime dayanarak şunu belirteyim ki Deveniz kalkmak üzere hedef noktası karşı cephe gideceği istikamette. Ne olabilir ? Yüksek ihtimal yığma olmalı eğer yığma yoksa dikili bir taş olmalı. Yigmanin mesafesi100 metreden 400 metreye kadar ulaşabilir, devenin görüş mesafesi dışına çıkmaz ama. Molayı verdiği alana da bir miktar yük bırakmış olma ihtimalini göz önünde bulundurarak hareket etmek gerek..

Magnezia

Kullanıcı
Çok güzel bir deve, Türkiye'de en çok karşılaştığım yakından inceleme fırsatı bulduğum işaret sistemidir kendisi. Tecrübelerime dayanarak şunu belirteyim ki Deveniz kalkmak üzere hedef noktası karşı cephe gideceği istikamette. Ne olabilir ? Yüksek ihtimal yığma olmalı eğer yığma yoksa dikili bir taş olmalı. Yigmanin mesafesi100 metreden 400 metreye kadar ulaşabilir, devenin görüş mesafesi dışına çıkmaz ama. Molayı verdiği alana da bir miktar yük bırakmış olma ihtimalini göz önünde bulundurarak hareket etmek gerek..
Yorumunuz için cok teşekkür ederim çok Karisik bir yer benim gibi kaç kişi çözmeye calismiş olabilir hocam beni ki bil gi alış versi oldu burda

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Magnesia la alakası yok hocam arada belki 50 km var benim rumuz magnesia
Sana o yüzden soruyorum magnesia diye. Bitki örtün izmir manisa sınır örtüsü. Biraz daha özüne inersem ki kaya modeline bakılırsa bu civarda define işaretine benzeyen ama hemen hemen hiçbiri define işareti olmayan belki binlerce doğal emare vardır.

Magnezia

Kullanıcı
Sana o yüzden soruyorum magnesia diye. Bitki örtün izmir manisa sınır örtüsü. Biraz daha özüne inersem ki kaya modeline bakılırsa bu civarda define işaretine benzeyen ama hemen hemen hiçbiri define işareti olmayan belki binlerce doğal emare vardır.
Haklısın hocam bu magneziadan çok çok sonraki tarih zaten bende bilgi amaçlı paylaştım burda işlem yapmak mümkün değil devenin kendisi belki 40 metre yüksekliğinde bir okadar uçurum var yanında ozamki teknonoji bunu yapmak insan şaşiriyor çok yer gezdim ama bazen insanın aklı almıyor bizden önce yaşantı ban başka bazen diyorum ki bunu yapan insanlar 5 metre boyunda olamsi gerek yoksa bu yapılar nasıl yapılır bazı gezdigim yerlerde de bir tufan gelmiş taş taş üstüne bırakmamış orda yaşıyan insanlar bile o tufanda yok olmuş sanki ve tekrar o yerlerde yaşantı olmamiş bazen kafası almıyor insanın değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim

Magnezia

Kullanıcı
selamunaleykum,

belkide yüzlerce insanın aradığı bir işareti buldunuz. bende ustalara katılıyorum. çevre fotoları olursa gidip çökeceği veya çöküp geldiği biryeri görmek istemiş olabilirler. çevre fotoğrafı eklersen dikkatli olmanı öneririm. çokda ifşa etmeden açılı çekmekde fayda var.

deveye gelecek olursak, kolu bacağı yok, hörgüçde yuklu. oldugu yerde inceleme yapmakda fayda var. kafası yukarı ve ileriye bakıyor, belkide yükünü orada indirmedi, bu yüzden baktığı yönde birşey varmıdır dıye resım iştemişler, çökme olan yer olabilir yığma olabilir, tümülüs vari bir yapı olabilir, kayalık bir alan olabilir vs... ayrıca hörgüç de kasa varmı yokmu bi yokla. çok benzeri bir devede kasalar mevcuttu hörgüçde.
A.s hocam paylaşımim bilgi amaçli fotoğraf çektim birkaç tane tabi paylasmiycam onları degerli yorumunuz için teşekkür ederim

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Yorumunuz için cok teşekkür ederim çok Karisik bir yer benim gibi kaç kişi çözmeye calismiş olabilir hocam beni ki bil gi alış versi oldu burda
Elbette öyledir. Ben bundan daha büyük deve gördüm, olmaz diye birşey yok. Biz deve olduğunu varsayarak yorum yapıyoruz. Söylediklerim yoksa şimdi sayicaklarim olmalı; Kervan yoluna yakın, su çeşme etrafında olmalı yahut kayalarda deve toymagi olmalı. Bu dediklerim de yoksa Bu deve falan değil. Hafta sonu Malatya'da idim dağlarda ne kurtlar develer kaplumbağalar gördüm hepsi de doğaldı :)