SİZCE BU KAYALIKTAKİ KANALLAR DOĞALMI | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

SİZCE BU KAYALIKTAKİ KANALLAR DOĞALMI

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
Abi sen buranın tamamen açıldığına eminmisin. Zeminde bitmeyen işlerin olduğu kanaatindeyim.
burda sadece kasalar açılmış diyerleri olduğu gibi duruyor mesela 11 ayağın mezarları olduğu gibi duruyor daha neler var kim bilir bu bölge lahitlerin çıktığı zengin bir bölge dünyanın en iyi lahiti bu bölgeden çıktı lahitin ismide sidemara lahiti dir burda esas yer tepede olduğunu düşünüyorum

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
@GÜLBAHÇELi gurban beşinci fotorafdaki basamak gibi duran kayalıkta en üst bolgede kapama var güzel kesim yapilmis dikkat ettiysen
doğrudur gurban burda çok şey varda doğru dürüs inceleme bile yapamıyoruz bazı gammazlar var oraya gidince hemen cendermeyi arıyorlar
SANY000912.jpg

Son düzenleme:

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
burda sadece kasalar açılmış diyerleri olduğu gibi duruyor mesela 11 ayağın mezarları olduğu gibi duruyor daha neler var kim bilir bu bölge lahitlerin çıktığı zengin bir bölge dünyanın en iyi lahiti bu bölgeden çıktı lahitin ismide sidemara lahiti dir burda esas yer tepede olduğunu düşünüyorum

Bana kalırsa sağlam bir mağaranın veya merdivenin zemine inişi var. Hayalini dahi resmedebiliyorum göz önünde. Burada muhakkak ama muhakkak içe giden bir mağara olmalı. Üstelik rahat ve ferah bir koridor ile. Bitkilerde nelere denk geldiniz? Var mı bitkiye dair bir gelişme?

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
Bana kalırsa sağlam bir mağaranın veya merdivenin zemine inişi var. Hayalini dahi resmedebiliyorum göz önünde. Burada muhakkak ama muhakkak içe giden bir mağara olmalı. Üstelik rahat ve ferah bir koridor ile. Bitkilerde nelere denk geldiniz? Var mı bitkiye dair bir gelişme?
bitki olarak fazla birşey denk gelmedim resimde görüldüğü gibi çalı ve birkaç dikenli ot var mağara girişi ayakların tarafındamı yoksa kader ustanın tarif ettiği arka taraftamı sence benim dikkatimi çeken bu resimdeki ayağın üstündeki işaret kimisi yay diyor bence deyil ikincisi üstteki ayakların arasındaki noktalar
SANY0011.JPG IMG-20140619-WA0028.jpg

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
birde bu resim vardı atmamışım ayakların olduğu taraf doğu tarafı
SANY0063.JPG

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
bitki olarak fazla birşey denk gelmedim resimde görüldüğü gibi çalı ve birkaç dikenli ot var mağara girişi ayakların tarafındamı yoksa kader ustanın tarif ettiği arka taraftamı sence benim dikkatimi çeken bu resimdeki ayağın üstündeki işaret kimisi yay diyor bence deyil ikincisi üstteki ayakların arasındaki noktalar
Ekli dosyayı görüntüle 30621 Ekli dosyayı görüntüle 30622

Haklısınız bu yay değil, demekte saçmalık olur. Bu son ayak son noktaya istikamet demektir. Tepe aşağı C mesafe alarak sol aşağı istikamet ortaya doğru bir kuruluk beya bir çalılık veyahut bir ağaç girişe işarettir. Bu nokta size bahsettiğim babasamkların hemen hemen bittiği noktadır. Kader usta ne dedi bilmiyorum ama her iki görüşü siz değerlendirin ve ciddiye alın. Değersiz olmadığı kesin. Dediğim istikamette boşluk baktınız mı? Bu yoğun su mineralide olabilir. Yay dedikleri işaretin hemen sağ istikameti de ayrı bir nokta ama orası benim için önemsiz durumda.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör

Ekli dosyalar

• 6E67D634-0A9F-4501-BF2A-8402CA205703.jpeg
    6E67D634-0A9F-4501-BF2A-8402CA205703.jpeg
    561.4 KB · Görüntüleme: 14

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
Karşı istikameti görüyorum sadece ama bilmeni isterim ki bitkiler konusunda gözünüzden kaçanı yakaladım. İşaretlediğim alan muazzam bir mezar alanı. Bu alanın tam üstü kayalıkta giriş mevcut. Giriş mezar alanına dik oranda bakar haldedir.
işaretlediğin yer ayakların mezarlarının olduğu yer mezarların orda olduğunu biliyorum hiç ellenmedi olduğu gibi duruyor tarif ettiğine göre giriş butarafta
SANY0044.JPG