Son woyvoda dan itiraflar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Son woyvoda dan itiraflar

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Benim bundan kırkbeş sene önce elime geçen belgelerde kitabın direkli mağarada olduğu yazıyordu...

Bilgecandede

Kullanıcı
Selam usdam ,,,
Yazınızın tümünü okudum ,Bu konu üzerinde 50 yıldan fazla emek verdim,Ama burda Baslangıc ve Sıfır nokdayı ilk defa sizden duyuyorum ,
Anladığım kadarıyla Bir kitap var ve bütun bilgiler bu kitapda toplanmış , Sizin anlatmak istediğiniz herhalde bu ,,
Eger öyle ise önce bu kitabın etrafındaki alanı daralmak gerekir , buda yine bilgiyle belgeyle olur,,
Aleykum selam ustam . 50 yilinizi heder etmissiniz ne yazikki keske daha cok dusunseydiniz demek geliyor icimden nasip boyle diyelim.
Sana sunu soylemek isterim bizleri hem icerden soymuslar hem disardan soymuslar . Hem icerden icimize sizmislar ve tam musluman olmuslar ama hristiyanmislar yahudiymisler ama musluman gorunumlu devlet icindeki yonetimdekiler dusmanmis ve bu zamana kadarda devam etmis soyma isi anlamisindir umarim.).
.
Eskiya volcan voyvoda vs bunlar devlet icinde hukum surmusler hem soymuslar saklamislar adina eskiya woyvoda demisler evet osmanli icerden coktu))) anladinmi balkaya ustam .
Diger ufak eskiya isleri bunlara dahil degil saygilar.

balkaya34

Kullanıcı
Benim bundan kırkbeş sene önce elime geçen belgelerde kitabın direkli mağarada olduğu yazıyordu...
Usdam Direkli magraya heran gidebiliriz ,,
Aleykum selam ustam . 50 yilinizi heder etmissiniz ne yazikki keske daha cok dusunseydiniz demek geliyor icimden nasip boyle diyelim.
Sana sunu soylemek isterim bizleri hem icerden soymuslar hem disardan soymuslar . Hem icerden icimize sizmislar ve tam musluman olmuslar ama hristiyanmislar yahudiymisler ama musluman gorunumlu devlet icindeki yonetimdekiler dusmanmis ve bu zamana kadarda devam etmis soyma isi anlamisindir umarim.).
.
Eskiya volcan voyvoda vs bunlar devlet icinde hukum surmusler hem soymuslar saklamislar adina eskiya woyvoda demisler evet osmanli icerden coktu))) anladinmi balkaya ustam .
Diger ufak eskiya isleri bunlara dahil degil saygilar.
Selam usdam ,,Ben zamanımı hic heder etmedim ,Ben aradiklarımi buldum ve bundanda mutluyum.
Siz hangi işareti görmek isderseniz ben o isarete götürebilirim ,,
Eskiya nerden çıkmış, Nerden gitmiş bu benim icin önemli degil ,Siz hangi isareti isderseniz görebiliriz yeterki açıkda olsun.

Son düzenleme:

Bilgecandede

Kullanıcı
Usdam Direkli magraya heran gidebiliriz ,,

Selam usdam ,,Ben zamanımı hic heder etmedim ,Ben aradiklarımi buldum ve bundanda mutluyum.
Siz hangi işareti görmek isderseniz ben o isarete götürebilirim ,,
Eskiya nerden çıkmış, Nerden gitmiş bu benim icin önemli degil ,Siz hangi isareti isderseniz görebiliriz yeterki açıkda olsun.
Selamun Aleykum. Aleykum Selam ustam.
Zamanini heder etme konusuna gelirsek Benim baktigim acidan bakar isek evet wolcan woyvodanin isaretlerini muhitlerini yerlerini aramaya 50 yil ile koyulmussan heder etmis gibi gorunuyor. Dagda arazide gezmek incelemek arastirma yapmak diger eskiya ile alakasiz define izini aramak dogada gezmek spor yapmak vs bunlar zaten guzel seyler lafim olamaz zaten.
.
Evet benim baktigim aci Eskiyanin bana vermis oldugu aciklamalardan elde ettigim aci . Sizlere sifir noktasini tahmin ettigimi ve diger bir kac seyi aciklarsam yeryerinde oynar .
Istiyen dusunen zaten cozer cozebildigi kadar. Eger isaret aramaya eskiya isinden yola cikarsaniz husrana ugrarsiniz zaten oyle oldu kimse sonuc alamadi.
.
Simdi bu eskiya cetesinin itiraflari belgeleri piyasaya dusmusse bu bilerek yapilmis ve vasiyet olarak bilerek dusurulmus ve Hodri meydan okurcasina sunulmus.
Ilk paragrafi surekli okuyun mesala birini soyliyeyim.
Ne demis geciktirebilmek icin elimden.geleni yaptim.
Dusunecekmisiniz dusunmesseniz her yerde iz ararsiniz dolanir dururuz yoksa.
.
Eget sifir noktan yoksa nerede ne ariycan soyluyorum herkese bunu Bir tek benmi dusundum Ben dusunmedim aciklama oyle diyor dusunmez bu osmanlilar veya muslumanlar.
.
Benim isarete gitmeme gerek yok cunku olay bildigimiz gibi degil olay sizin baktigini pencereden bakildigi gibi degil oyle olmus olsaydi eskiya demezdi o osmanli torunu olaki cozserse diye yazmis bosami yazmis o yuzden herkes oz elestiri yapsin isterim.
.
Ilk baslangi noktasi veya sifir noktasi veya nerden basladi tahmininiz varsa yazin.
Soru cevap seklinde gider isek emin olun emin aga kimse nanayi yedik der ))))
.
Marmara denizi 4 adacik mevkinden karaya ciktik Kara tepeye gidiyoruz Balkaya ustam )))

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
@Bilgecandede usta bildiklerinizden en azından bir kısmını paylaşmanız gerekiyor. Ben çözdüm sizde düşünün çözün demenin kimseye faydası olmaz ve yazılan yazının da bir anlamı kalmaz. Bir şeyler paylaşmak istiyorsanız kısmi bile olsa paylaşmanız uygun olur.
,

Son düzenleme:

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Bozkurt ustam elinde kağıt kalem not alsan bu kadar ayrıntı akılda tutulmaz. Zaten saklandığı söylenen miktar akıllara zarar. Sürekli hareket halinde olan eşkiyanın bu ağırlıkları o zamanki taşıma koşullarınca aylarca sürecek miktarda. Toplu halde değil de parça parça taşınması gerekir o zamanda her seferinde taşıyanları öldüreceksiniz yerin bilinmemesi için. Bir süre sonra adam kalmaz çetede. Ortalama bir katırın taşıdığı yük 200 kilo civarındaymış. 15000-20000 katır yükü altın + diğer eşyalar+ eşkiyaların kendi yükleri. Ya bu rakamlar şifreli ve gerçek değil ya da bu yükleri kamyonlarla taşımışlar :)

Yer isimleri ayrı hikaye bir sürü yerde birbirine yakın isimler, işaretler, yerler var. Şimdi desem ki memleketinizde bağlı olduğunuz ilçede kaç köy var tamamını bilenin çıkması şüpheli. Adam bir yerlerde yaşamış bu kadar ayrıntıyı yıllar sonra aklında tutmuş kayda geçirmiş, sonra o kağıda da sahip olamamışlar , birilerinin eline geçip en son internet ortamına gelmiş.
Bu belgelerin ilk çıkış zamanında dedektör firmaları varsa bence bu belgeleri ortalığa onlar yaymıştır :) ikinci olasılık bundan miktar olarak çok daha kısıtlı olan gömüler için asıl harita ya da belge var ama harita veya belgelere eklemeler yapılarak asıl işaretlerin bulunmaması sağlanmış. İşaretlerin hepsini değil bunların arasında gerçek yeri belirleyen asıl işaretleri tespit için uğraşılıyor. Yani asıl işaret mesela horoz . Sayılan 10 işaretin horoz doğru diğerleri aslında yok . İnsanların hayal gücü kullanılarak ben şu şu işaretleri buldum diyenden bulunan işaretlerde horoz var mı bu tespit edilecek.

Mevcut haliyle bu belgelerle bir şey bulunacağını sanmıyorum. Bununla uğraşan arkadaşlar kendilerini maddi manevi yıpratmadan yapıyorlarsa onların heyecanına, çabalarına saygı duymak gerekir. Bu onların tercihidir. Bazısı loto oynar, bazısı derede altın arar, onlar da bunu yapıyor.

Kazara birinin mesela 187 ton altın bulduğunu düşünün , siz olsanız ne yapardınız :) 🤔

Son düzenleme:

Bilgecandede

Kullanıcı
@Bilgecandede usta bildiklerinizden en azından bir kısmını paylaşmanız gerekiyor. Ben çözdüm sizde düşünün çözün demenin kimseye faydası olmaz ve yazılan yazının da bir anlamı kalmaz. Bir şeyler paylaşmak istiyorsanız kısmi bile olsa paylaşmanız uygun olur.
,
Eskiya belgelerinin tamamini okumadim deng geldiginde ufak defek okudum gecmiste bu yalandir veya sahtedir veya gercegi baskasi elinde gibi seyler aklima gelirdi taki sartlar belirdiginde deng gelince dikkatli okudum su gecmis gunlerde.
2. 3 gun surdu aksamlari incelemek sadece Jeton dustu bu kadar az bir surede.
Cenabi ALLAH demiyormu sizler hic dusunmezmisiniz diyor bizlere bak eskiya bile demis .
Dusunmuyor osmanli torunlari .
Ne zaman dusuncez biz
Ne zaman dusuncez bizler.
Aptalmi bu eskiyalar .
Bizans faaliyetleri define gomusunde neden yazar .
Bizans faaliyetleri nedir nelerdir dusundukmu hic))
.
Neler cozdugumu tahmin ettigim sifir noktalarini aciklasam Bizansa hizmet etmis olurum cunku Anladimki bizans roma faaleyetleri devam ediyormus heryerde adamlari varmis dikkatli olmak gerekiyormus vs diye aklima yazmaya basladim bundan sonra.
.
Zamanina var hala bizler daha cok dusunup tam isabet ettirne kadar inceleme arastirma yapmaliyiz ama dusunmeliyiz yoksa olmaz. Dusunun dusunun dusunelim dusunelim lutfen .

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Eskiya belgelerinin tamamini okumadim deng geldiginde ufak defek okudum gecmiste bu yalandir veya sahtedir veya gercegi baskasi elinde gibi seyler aklima gelirdi taki sartlar belirdiginde deng gelince dikkatli okudum su gecmis gunlerde.
Cenabi ALLAH demiyormu sizler hic dusunmezmisiniz diyor bizlere bak eskiya bile demis .
Ne zaman dusuncez biz
Aptalmi bu eskiyalar .
.
Neler cozdugumu tahmin ettigim sifir noktalarini aciklasam Bizansa hizmet etmis olurum cunku Anladimki bizans roma faaleyetleri devam ediyormus heryerde adamlari varmis dikkatli olmak gerekiyormus vs diye aklima yazmaya basladim bundan sonra.
.
Zamanina var hala bizler daha cok dusunup tam isabet ettirne kadar inceleme arastirma yapmaliyiz ama dusunmeliyiz yoksa olmaz. Dusunun dusunun dusunelim dusunelim lutfen .
🤔 Tamam ben düşünmeye başladım.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ne zaman dusuncez biz
Aptalmi bu eskiyalar .
.
.
Bu kadar uzun yazmak bile saygı ister yazana karşı ki saygı duyuyorum da. Ama necat ustamın da dediği gibi var sayımdan ibaret kalır tüm söyledikleriniz. Bir kanıt yoksa bir vesika yoksa söylenen hep uçan cinstendir ve öylede kalır. Haa siz paylaşırsınız yer yerinde mi oynar bilinmez belki bir çakıl tanesi bile kımıldamaz. Ben şahsen kendi adıma konuşayım, bu işte mantığı doğruyu anlatan tek bildiğim kişi omegadır ve ben omega dahil herkes ile bu tür konularda cenk ederim. Gerek belge gerek işaret gerek harita gerekse eşkiya modellemeri konusunda her açıdan aşık tutabilirim. Bilgi eşittir değildir o farklı bir istişare konusudur. O yüzden birşey için asla yer yerinden oynar diyerek çok büyütmeyin. Konu her ne olursa olsun. Bu işte bana göre de benim gördüklerim kıyameti koparır o zaman dicem ama benim nezdimde sinek kadar bişi. Bizim amacımız bir yerde ip ucuda olsa bazılarına faide vermek. Ama sizin dediğiniz gibi yaparsak kimseye bir faydamız olmaz. Bilgi vermek istemiyorum dersiniz bakın ona kesinlikle saygı duyarım. En azından kendimce diyebilirim ki birşey bilmiyor veya biliyor da söylemiyor. Olumlu yada olumsuz fikrim bende kalır. Benim sizin bilginize ihtiyacım yok kesinlikle aklınıza böyle birşey gelmesin. Benim bilgim hamdolsun bana hayli yetti yetiyor yetmeye de devam ediyor biizniALLAH. Ben sizden cevap bekleyenler adına bekleneni söylüyorum. Mesela necat ustam bilgiye aç bir ustadır. Her türlü bilgiyi muhakkak okur iyi yada kötü okur. Kendi bilgisini sorgular. Sizin bilgi diye edindiğiniz belgeler belki ustamın veya başkalarının nezdinde sahte belgeye dayalıdır bilinmez. Böyle güzel fikriyata sahip insanların kızdığı nokta birinin birşey bilipte söylememesi ve söylememesini farklı bir şekilde dile getirmesidir. Necat ustamıda örnek verdim kendisi de kusuruma bakmasın.
İnş’ALLAH sizi üzmemişimdir. Biraz fazla açık sözlüyümdür elimden geldiğince de edebimi aşmadan yazdım. Kırdıysam da hakkını helal et. Selametle İnş’ALLAH. 🙂🤚

Bilgecandede

Kullanıcı
Bu kadar uzun yazmak bile saygı ister yazana karşı ki saygı duyuyorum da. Ama necat ustamın da dediği gibi var sayımdan ibaret kalır tüm söyledikleriniz. Bir kanıt yoksa bir vesika yoksa söylenen hep uçan cinstendir ve öylede kalır. Haa siz paylaşırsınız yer yerinde mi oynar bilinmez belki bir çakıl tanesi bile kımıldamaz. Ben şahsen kendi adıma konuşayım, bu işte mantığı doğruyu anlatan tek bildiğim kişi omegadır ve ben omega dahil herkes ile bu tür konularda cenk ederim. Gerek belge gerek işaret gerek harita gerekse eşkiya modellemeri konusunda her açıdan aşık tutabilirim. Bilgi eşittir değildir o farklı bir istişare konusudur. O yüzden birşey için asla yer yerinden oynar diyerek çok büyütmeyin. Konu her ne olursa olsun. Bu işte bana göre de benim gördüklerim kıyameti koparır o zaman dicem ama benim nezdimde sinek kadar bişi. Bizim amacımız bir yerde ip ucuda olsa bazılarına faide vermek. Ama sizin dediğiniz gibi yaparsak kimseye bir faydamız olmaz. Bilgi vermek istemiyorum dersiniz bakın ona kesinlikle saygı duyarım. En azından kendimce diyebilirim ki birşey bilmiyor veya biliyor da söylemiyor. Olumlu yada olumsuz fikrim bende kalır. Benim sizin bilginize ihtiyacım yok kesinlikle aklınıza böyle birşey gelmesin. Benim bilgim hamdolsun bana hayli yetti yetiyor yetmeye de devam ediyor biizniALLAH. Ben sizden cevap bekleyenler adına bekleneni söylüyorum. Mesela necat ustam bilgiye aç bir ustadır. Her türlü bilgiyi muhakkak okur iyi yada kötü okur. Kendi bilgisini sorgular. Sizin bilgi diye edindiğiniz belgeler belki ustamın veya başkalarının nezdinde sahte belgeye dayalıdır bilinmez. Böyle güzel fikriyata sahip insanların kızdığı nokta birinin birşey bilipte söylememesi ve söylememesini farklı bir şekilde dile getirmesidir. Necat ustamıda örnek verdim kendisi de kusuruma bakmasın.
İnş’ALLAH sizi üzmemişimdir. Biraz fazla açık sözlüyümdür elimden geldiğince de edebimi aşmadan yazdım. Kırdıysam da hakkını helal et. Selametle İnş’ALLAH. 🙂🤚
Konu woywoydan itiraflar yazisi belgesi giris Kismi Dogrudur evet buyuk defineler var saklanmis.
Peki neden sakladilar neden disariya osmanli sinirlanirinin disina cikarmadilar .
Hz isa icinmi sakladilar ogun geldiginde hz Isa bulup cikaracak gibi bir hazirlik yapmislar . Woywoy zaten o kahraman osmanlinin cozecegini anlamis sirtini Hz isaya dayamis guya Isa engel olacak gibi duruyor . Geciktirmek icinde tilsim yaniltmaca saptirmaca vs isler yapmis gibi duruyor.
Insanlari daglarda gezdirmis oyalamis aratmis ve bu tuzaga hemen.hemen herkes dusmus. Birakin artik dagda gezmeyi Dusunun dusunmesseniz okuyun sonra dusunun Belki Allah ilham eder kuluna niye Dusundugu icin.
..
Hic bir bilgi sahibi degilim daha dun okudum dusundum daha cok dusunmem gerekiyor .
.
Sifir noktan yoksa ne gezersin DAGDA bayirda ey insanoglu neden bu tuzaga dusersin sen hic dusunmessin degermi deger ama Dusunmeden eldeki.belge bilgiyi anlamadan ne gezersin dagda bayirda .
Git gez ama cozmeden gitme anlamadan gitme .
Eskiya dalga gecmis bizimle ilk giris kisminda demekki bunu tek.bir kisi cozecek oda Hristiyan aleminin ruyasini yok edecek))
Hristiyan ruyasu bin yil once baslamis taki Hz isa cikacak hazineleri alacak.gibi duruyor.
Kahinin isi nedir soruyorum sizlere gizli gucler Cinler seytan degilmi bilgi aldiklarini soylemiyormu eskiya soyluyor daha ne gezersin dagda bayirda oku anla dusun yoksa emegin bosa gider aglarsin)))).
.
Daha onceki yazimda ne dedim. Osmanli icten coktu sizler dusunup anlasaydiniz benim gibi yazardiniz . Eskiya kendisi diyor osmanliyi icten soyduk padisahin en guvenirliri olduk padisahta olduk ve, soyduk ve altinlari devamli yigdik hep.kandirdik bir eskiya yarattik onun ustune attik beraber calistik woywoyla buyuk.bir cete kurduk hem icerden caldik.hem disardan caldik hikaye boyle))))
.
Benim kimseye verecek.bilgim yok .
Tahminim var sifir noktalari ile soyleyemem dogru olursa bu sefer dusmanin Elin gecer veya baska.seyler ve ayriyeten Allah beni cezanladirir.
Buyrun sizlerde dusunun okuyun giris kismini sifir noktasi bulun.yazin . Benim kadar akliniz yokmu belki sizin tespitiniz dogru olur.
.
Tekrar soyluyorum dagda bayirda kim bu belgede ki yazilana gore isaret aramissa bosa aramis ne yazikki daha gidip aramayin nerden donersen.kardir.
. Nemi yapicaksin okuyacaksin dusunenceksin sonra vaybe bu is bizim gordugumuz gibi degil diyebilirsen ozaman Gozyasini dok iki dizinin dibine.