Sonunda Oldu Galiba | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Sonunda Oldu Galiba

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustam laciver ustada bende ayni seyi soyluyoruz ya sonucuna ktlanip acar ve ne cikarsa dersin yahut birakirsin sanada daha bisi diyemem

Sado6161

Kullanıcı
anladım kardeşim ama müslüman mezarıysa dokunmam sağolun yorumlarınız için çok aydınlandım

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
üstad ozaman ne tavsiye edersin nerde bu para:) yorumların için tşk

Burada para olabileceği düşünülüyorsa iyi bir cihaz yardımı almalısın veya iyi bir çubukçunun tetkik etmesi lazım ve daha önemlisi bu tarz yerlere ruhsat alamazsın...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
bazı müslüman mezarlarını kullandıkları ender de olsa doğrudur. dinimizde mezarın dokunulmaz olduğunu hepimiz bilir. her mezarlıkta veya şekilli mezar taşı olanlar da olacak diye bir kural asla yoktur. ilk resmin mezar taşı değil ama sanırım taş yerinde değil. üzerinde kabartma üçgen var ve önemli değere haiz bir bulgu. kim bilir nerelerden oraya gelmiştir. ,anlattığın yerler hiristiyan medeniyetin yaşam izlerini taşıdığına göre, kilise çeşme ve kayalıklı bölgeleri dikkatli incelemek gerekir. helede bu üçgen kaya gibi rastlasan, farklı işaretlerde olabilir,sabit ana kayalar da bulguları tespit ederek paylaşabilirsen,senin i,çin en güzel yaklaşım olur. kilisenin kendinde ve yakın çevresinde bazı gizemler olabilir,altında mahzeni vardır ama çok ağır işçilikllidir. vaktin olduğu zaman ,temiz hava da biraz dolaşmak zarar vermez. sağlıcakla.

Sado6161

Kullanıcı
usta ilk taş mezar taşı değil sanırım yerinde yok derken nedemek istediniz bir ikincisi üçgen derken kolye gibi olandanmı bahsettiniz ve gönsermiş olduğum mezar taşları biryerden gelme değil orası oldu olalı aynı sadece yanlarına yeni mezarlar yapılmış taşlarda bir değişiklik yok birde üstat resmi yok ama içlerinden bir tane vardı şu omuz deriz biz ona taşın omuza benzer yerinden aşşa doğru horasanla sıvanmış tabiki taşı çıkarmadan o horasanın nekadar aşşa gittiğini bilmiyorumeğerki resmi silmemişsem paylaşırım sende bakmak istersen bakabilirsin belki ozaman daha değişik bir fikir olabilir güzel yorumun için çok tşk ediyorum vede saygılar sunuyorumkilise konusunda yıkılmış temeli kalmış çeşme bildiğimiz çeşmeler gibi değil çok eskiden kalma çeşmeler gördüm lakin bu değişik ama resmi elimde yok çekmedim nehikmetse ama dersenki kardeşim anlıya bileceğim gibi çiz gönder bakım çizer gönderirim milimi milimine

ZİRVE

Kullanıcı
kilisendoğuya bakacak,girişin batıdan.değerli mezarlarında güneyde olacak.kuyudan kiliseye girişin veya kuyunun odası olacak.tünelin tuzaklıdır.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

yazdığımız da anlaşılmayan detaylara açıklık getirmekte görevimiz.
bu kaya ilk gözüme çarptığında, üzerinde çizdiğim yanları traşlanmış ve üçgen şekli verilmiş , daraltılarak uc kısmı da bir baş görünümü verilmiş olarak görünce ,işaret olarak ve mezarlığın dışında bir yerde olduğu tahmin ettim. küçük olmasından dolayı da bir yerden gelmiş olacağını söylemeye çalıştım. senin son yazından sonra mezar taşı olduğunu anladım. anlayamadığım ise ,bayan mezarlarına ve erkek mezarlarının ayak kısmına üçgen kesim veya şekil yapılır. ama kayanın üstünde ilk kez görüyorum.onuda senin sayende görmüş olduk. bizim ilgilendiğimiz bir amaç için yapılmış olsa bile,olduğu yer değil biraz mesafeli olur.
çeşme kiliseden daha düşük bir yerdemi ve eski bir yol kenarındamı. akarı biraz aşağıya doğru küçük bir derecik yaparmı.suyun olduğu iç kısımları zemine kadar dikinemi iner yoksa ,dıştan görünüme göre ,sağa sola bir miktar açılırmı. bu detaylar olayın açılığa kavuşmasına etkendir.
bu detayları biliyor olmalısın. sağlıcakla.

esir_kartal_2525

Kullanıcı
Kardeşim nohut buyuklüğünde delikli mezar senin hedefin başka bişey aramana gerek yok eger orjinalse başlıktaki delik hedeftesin elinde bir cihaz varsa bak cubuklada bir boşluk için bak ve allah kolaylık versin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üst Alt