Suyu ayakda içilen çeşme | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

gıral

Vip Üye
Adamın birisi sormuş,,
Oruç hangi aya denk geliyor ?
Digeri demiş , ORUC RAMAZANA denk geliyor,
Demem oki Artık isareti çözecek birini aramaya gerek yok,
Her nasıl işaret bulursan bul ,Mutlaka cihazla çözeceksiniz, O bakımdan , İsder Buza öküzün altında olsun, Isterse Öküz buzanın altında olsun , Sonuçta Çözüm CİHAZA denk geliyor Usdam,
Şimdi 2.metreyi aşıp Altını yakalayan cihazlar çıktı, Bu zamana kadar çıkan cihazlar ALTINI hiç görmüyordu,
Mevla görelim neyler ,Neylerse güzel eyler ,
aynen ustam iyibicihaz buişin olmazsa olmazı

balkaya34

Kullanıcı
aynen ustam iyibicihaz buişin olmazsa olmazı
@gıral Usdam, çeşmenin olduğu alanı fevkalade daralttım, @aliveli44 usdadımızın verdigi bilgiden Başka hikayelerde var hepsini yazmadım,
Solda Sarımsaklı.papazın Kilisesi var ,Ve görünen alanın da yine solunda 700 metre kadar mesafede değirmen var , Ve yine soldaki tarladan bahsediyor bir yazıda, Ve o tarlada bir Ev oldugundan bahsediyor ,Bu evde değirmenciye ait olma ihtimali yüksek ,
Bu uydu görüntüsünün üst noktasındaki tarlanın bir ucu aşağıya doğru sarkıyor, O hizada ve tabandaki yeşillik olan yerin hemen üstünden esgi yol gidiyor ,Bu çeşmenin burada olduğunu fakat kimsenin böyle bir ÇEŞME olduğunun farkında olmadıkları belli , Burada GÖZLÜK KAYA ve ALNI KESIK AYA ,Ve daha başka konularda mevcut ,bunları biliyordum ,Sadece çeşmeyi hiç merak etmemiştim.ve önemsememiştim, Bakalım INŞAALLAH resimlerim , Güneşi bekliyorum,,

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230319-225939_Gallery.jpg
    Screenshot_20230319-225939_Gallery.jpg
    954.1 KB · Görüntüleme: 25

balkaya34

Kullanıcı
Haydut 8
Tarak 8
Patika 2
Çeşme 2
On adımı kendi demiş zaten
Burada aranacak noktalar
8-2 ve 10 yapan yerler

Zaten patikaya 2 adım da küçük bir düzlük olacak
Burda mal var
Patikanın dirsek yapan yerinde 8 adıma kadar malzeme aranacak
Bu arada tepe 8 taş 2
Kilise kaç diyecek kesin @gıral kıralım o da 8
Camii sence kaç kıralım
Neyse balkaya ustam için ben diyeyim
10 eder
Nasıl etti diyeyim
Yarım kalan kilisenin 8 + duvarları örüldü 2 = 10
Kilise 8 di + örüldü 2 sonuç camii 10 oldu
Bu da bu bilgilerin doğruluğunu gösterir

Saçmalıyor diyenler olacaktır
Serbest diyin 🤣
Her yiğidin bir yoğurt yiyiş şekli vardır
Kardeşimizin başına gelecek varmış ,Sanki bunu anlamış , Bizler anlamamışız, Gittim resimledim gece yarısına kadar bunu ve daha başka konuları konuştuk , Ama malesef olan oldu, ALLAH bana bir imkan verirse INŞAALLAH, aklımdan geçenler var kardeşimin için,

Reedmann

Kullanıcı
Kardeşimizin başına gelecek varmış ,Sanki bunu anlamış , Bizler anlamamışız, Gittim resimledim gece yarısına kadar bunu ve daha başka konuları konuştuk , Ama malesef olan oldu, ALLAH bana bir imkan verirse INŞAALLAH, aklımdan geçenler var kardeşimin için,
Allah gönlüne göre versin İnşallah

balkaya34

Kullanıcı
Rahmetli Kardeşimizin Bıraktığı yerden devam edeceğiz Arkadaşlar,
1 KONU hikayesi ,
Bu kayalıklara çıktığımızda en yüksek yerinde taşa oyma bir koltuk,,, ( aslında kayalıklarda indiğimizde demesi gerekiyor , taş derenin kesme olan icinde ve oraya oturdugunuzda sadece batı taraf ve GÖZLÜK kayayı görürsünüz diger alanlara görüş sahası Kapalı çünkü kanalın içindesiniz),,, bu koltuğa oturup da halkalı kayaya doğru baktığımızda halkası ile kendimizi burun buruna görürüz. Buradan görünüşü ile bir gözlüğü andırır. Halkanın KAPLUMBAĞA taş üzerinden ve koltuktan başka yerden gözükmesi imkansızdır. Halkalı kayanın önünde tek siyah taş, üstünde ok gösterir. Koltuktan sol karşılarımıza baktığımızda bir boğaz, içerisine anayoldan ayrılan bir yol ve o yoldan gidersek suyu ayakta içilen ve taş oluktan akan bir ÇEŞME vardır ,

Yıllarca bu KAPLUNBAYI aradım, Bulamıyorduk küçük bir kaplumba sanıyorduk, Meğer bu imiş 1,5 metre adar var ebatı, Yönü Hemen onunde miharap, Onun onunde ,Kesme oturak taş , Alnı kesik kaya Karahasan köprüsü, , Patika yol , Degirmen argı, Suyu ayakta içilen çeşme, Çayırlık, ALİVELİ kardasın ne dediyse hepsi var dahası var ,
20230501_170531.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Rahmetli Kardeşimizin Bıraktığı yerden devam edeceğiz Arkadaşlar,
1 KONU hikayesi ,
Bu kayalıklara çıktığımızda en yüksek yerinde taşa oyma bir koltuk,,, ( aslında kayalıklarda indiğimizde demesi gerekiyor , taş derenin kesme olan icinde ve oraya oturdugunuzda sadece batı taraf ve GÖZLÜK kayayı görürsünüz diger alanlara görüş sahası Kapalı çünkü kanalın içindesiniz),,, bu koltuğa oturup da halkalı kayaya doğru baktığımızda halkası ile kendimizi burun buruna görürüz. Buradan görünüşü ile bir gözlüğü andırır. Halkanın KAPLUNBA taş üzerinden ve koltuktan başka yerden gözükmesi imkansızdır. Halkalı kayanın önünde tek siyah taş, üstünde ok gösterir. Koltuktan sol karşılarımıza baktığımızda bir boğaz, içerisine anayoldan ayrılan bir yol ve o yoldan gidersek suyu ayakta içilen ve taş oluktan akan bir ÇEŞME vardır ,

Yıllarca bu KAPLUNBAYI aradım, Bulamıyorduk küçük bir kaplumba sanıyorduk, Meğer bu imiş 1,5 metre adar var ebatı, Yönü Hemen onunde miharap, Onun onunde ,Kesme oturak taş , Alnı kesik kaya Karahasan köprüsü, , Patika yol , Degirmen argı, Suyu ayakta içilen çeşme, Çayırlık, ALİVELİ kardasın ne dediyse hepsi var dahası var ,
Ekli dosyayı görüntüle 22706
Balkaya ustam inşallah artık bu yerlerden nasibini bulursun. Bu kadar çabanın boşa gitmesi üzücü olur.

balkaya34

Kullanıcı
Balkaya ustam inşallah artık bu yerlerden nasibini bulursun. Bu kadar çabanın boşa gitmesi üzücü olur.
INŞAALLAH Usdam ,,
Aliveli usdamızla Bizim güzel planımız vardı, Malesef böyle oldu , Bakacagiz artık, ALLAH hayırlısını versin INŞAALLAH,

balkaya34

Kullanıcı
Yolun su argınagelip daraldığı yerde Suyu ayakda içilen yer burasıdır, burdan 5 veya 6 adım sonra yol bitiyor, Yukardan giden değirmen argondan bu kaya nin üstüne bir su yolu olmalıki burdan tepesinden gövdeye indirsin, Bu ön incelememişti burayı tekrar iyice inceleyeceğim, burda 3 mezar ,Bir Dama oyun taşı ve 3 kabarcık tepe ve bir harman yeti gibi yer bulacağız,
Ikıncı resim yaklaşık 90 cm yerden yüksekte bir basamak merdiven şekli kesmişler, 20230501_164455.jpg 20230501_162913.jpgson olarakda Bir görüntü HAC resmi var Screenshot_20230501-201809_Photos.jpgve dikme tek taş ve ilerde daha çok görüntüler olacak 20230501_163802.jpg

Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Çeşme dedigi taş budur yanlış20230501_162913.jpg anlaşılmasın,,