Taştaki Işaretler Yenimi Eskimi Küçük Silik Işaretler ?

Tech

Kullanıcı
o taşın kuzeyinde aynı şekilde yamac başlangıcında ve o yamacın yerleşim yeri olduklarınıda duymuştum 2 3 km uzaklıkta

wolf_52

Kullanıcı
Başka girişi olabilirmi ? Tuzak kaç tane vardır resimlerden bellimidir ustam
o resimde kabaca söylüyorum sol taraf kuzey ilerisi doğu sağı güney aşağısı batı, gözüken hiçbir patika yol yoktu ancak babaannemden öğrendiğim kadarıyla çok eskilerde patika yol varmış.Ama nerede olduğunu çıkaramadı.
varmış demekki,patikasıda neyse bu serenin taşa göre sol yönü tarfında,kuru dereyle birleşdiği nokdadan itbaren yani sizin deyminizle kuzeyden güneye doğru ilerlersek bu derenin ya 2 ya 3 yerinde suyun göllendiği yer var dere yatağını zig zag yaptığı yeri az geçince hemen bu zig zag lı yerde boş değil orda da mezar var ama bizim ardığmız yer değil daha ilersinde göletleri geçince dere yatağı tam 90 derceye yakın bir eyim vermiş ya suyun döndüğü yerdir burası yada şelale başıdır tam bu nokdada ardığmız mezar burda dır, dere yatağında durursak sırtımız kuzey yüzmüz güneydir sağ tarfda kalır bu mezarlar yani batıda, tümsekde hatda tam önünden içce bri dere kolu vardır bu sulu dereye bağlanır çatala.. bu tarif etdiğim nokdayı iyi incele ve resimleyiniz güzel yer..

Tech

Kullanıcı
taşa sırtımızı alırsakta 3 km vey
varmış demekki,patikasıda neyse bu serenin taşa göre sol yönü tarfında,kuru dereyle birleşdiği nokdadan itbaren yani sizin deyminizle kuzeyden güneye doğru ilerlersek bu derenin ya 2 ya 3 yerinde suyun göllendiği yer var dere yatağını zig zag yaptığı yeri az geçince hemen bu zig zag lı yerde boş değil orda da mezar var ama bizim ardığmız yer değil daha ilersinde göletleri geçince dere yatağı tam 90 derceye yakın bir eyim vermiş ya suyun döndüğü yerdir burası yada şelale başıdır tam bu nokdada ardığmız mezar burda dır, dere yatağında durursak sırtımız kuzey yüzmüz güneydir sağ tarfda kalır bu mezarlar yani batıda, tümsekde hatda tam önünden içce bri dere kolu vardır bu sulu dereye bağlanır çatala.. bu tarif etdiğim nokdayı iyi incele ve resimleyiniz güzel yer..

Fotoğraflayıp atıcam konuya,tarif ettiğinize çok benziyor su yolu.. peki taşın ordaki tünel odada bişey varmı ve yukarıda ileride olan tek mezarda hediyesi varmıdır yerini söylücem dediniz merak ettim tek mezarda malın yeri nerde oluyor?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
ustalarımız sağ olsunlar konuyu almış götürmüşler. WOLF ustamın fındık kelimesinden sonra hemşericiliği kabarmış:D durdurabilene aşk olsun.
gp3dp3.jpg

konu sahibi kardeşim,kayayı geniş açılı tam görebileceğimiz bir şansımız olamadı. üçlemelere ustalarımız girmişler de ben bir iki konuya değineceğim. çizdiğim yeri yakından bir şeye benzetebildinmi.
bura da bir çizgi dahi boşuna yapılmadı. bir harita gibi çok anlamlar yüklenmiş. tek mezar tepede diyorsun. başka da var. bir birine yakın çiftli yığma veya küçük yan yana iki tepecik olacak biliyormusun acaba zaymı oldu. onların devamında mezar ve ev yeri. belki bilebilirsin yeri bellidir diye yazıyorum.
tespit ettiğin tünelli odanın,önemi olmalı. ikiye ayrılan tünellerin solu her zaman önem arz eder. ama riskide yüksektir,hatırlatalım.
bunu doğru kabul ediyorum.çünkü tüneller yaklaşık bir m. genişliğinde olur. bu noktada bir tavsiyem olacak,
tespiti yapan kişi, maden tespitini yapabiliyormu. bunu çubukla da yapmak mümkün.
birde derinlik ölçmesini. biliyorsa ,tünelin başlangıç ve odanın üstten ölçümünü alırsa ,işçilik konusunda kolay fikir sahibi olunabilir. tecrübesi yoksa her iki konuyla ilgili konuları incelemenizi tavsiye ederim. şimdilik selametle ...

ersan

Vip Üye
isaretin sol tarafinda yumuruk seklinde tek param var cizilmis istikameti veriyor yer alti marasina ordaki parma bir ulcuver usta ne uzunlukta okadar uzanda maraya girmek icin bir mezardan basediyor .

Tech

Kullanıcı
@ikizceli ustam öncelikle o şekli birşeye benzetemedik.çubuklar kuzenime ait boşluk tespitinde kesinlikle şaşmaz dedi.4 tane 2 2 karşılıklı tutarak tespit yapıyoruz.Duvarları çiziyor ve odanın üstüne çubuklar açıyor yani dolu gösteriyor odanın bazı yerinde yön veriyor bir kaç adım kayınca yine dolu gösteriyor...Ve arazimizde gezerken yönlendirdi ve altın sarısı kumlu taşlara çektiğini yönlendirdiğini tespit ettik... daha önce minarele çektiğini görmedim dedi.Yanımızda altında vardı yanılıyormuyuz diye onunlada baktık küçük sarı taşlara yöneldi parçalayınca taşı tekrar altına yöneldi durum bundan ibaret.Bugün tekrar gittik bol bol fotoğrafladım ancak pınarın ovaya ulaştığı yerde barajdan gelen sulama kanalı geçti yıllar önce suyun orda azcıkta gölleşebileceği kanaatine vardık çubuk yönlendirmedi boş attı oralarda...Derinlik için girişi şişledik 1 metrede birkaç noktada biyere çarpıyor ama boşluk sesi duyamadık,

@ersan ustam fotoğrafta birazda öyle gözükmüş

Son düzenleme:

Tech

Kullanıcı

Biz buraya 4-5 kere gittik geçende gittiğimizde üst tabakanın sonradan yapıştırma olduğunu düşünüp el attığımızda biraz üst tarafı elimizde kaldı :/

Üst Alt