Tavuk ve Civcivleri | Define işaretleri ve anlamları

Tavuk ve Civcivleri

caqhal

Kullanıcı
Merhaba 2 gün önce bulduğum bir işareti çözemedim bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Resimde 1 tavuk ve arkasında 3 adet civciv var. Resimler sulandıktan sonra çekildi. Yanıanda eskiden dere yatağı varmış karşısında göl var. Tam karşı kıyısında yine aynı şekilde bir yer varmış patlatılmış. Şimdi bu reismler gerçekmi gerçekse anlamı ne ve ne yapmam lazım.

Ekli dosyalar

• PHOTO-2022-09-24-15-01-42.jpg
    PHOTO-2022-09-24-15-01-42.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 48
  • PHOTO-2022-09-24-16-22-30 (1).jpg
    PHOTO-2022-09-24-16-22-30 (1).jpg
    251.4 KB · Görüntüleme: 46
  • PHOTO-2022-09-24-16-22-30.jpg
    PHOTO-2022-09-24-16-22-30.jpg
    249.2 KB · Görüntüleme: 40
  • image1.jpeg
    image1.jpeg
    273.7 KB · Görüntüleme: 41
  • image2.jpeg
    image2.jpeg
    383 KB · Görüntüleme: 41
  • image3.jpeg
    image3.jpeg
    229.5 KB · Görüntüleme: 45

caqhal

Kullanıcı
Yok gardaşım benim Latifeli yorumlarıma alışacan ördek var göl var sazlık var daha ne olsun
Farkındayım latife yaptığının bende şakaya vurdum zatende ama iki gündür yoruldum dere bayır geziyorum bacaklarım ağrıdı artık cihazda var ama hiç bir şey bulamadım daha ne zor işmiş en azından işaret gerçekmi onu nasıl anlayacağım bir bilsem boşuna aramam :)

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Merhaba 2 gün önce bulduğum bir işareti çözemedim bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Resimde 1 tavuk ve arkasında 3 adet civciv var. Resimler sulandıktan sonra çekildi. Yanıanda eskiden dere yatağı varmış karşısında göl var. Tam karşı kıyısında yine aynı şekilde bir yer varmış patlatılmış. Şimdi bu reismler gerçekmi gerçekse anlamı ne ve ne yapmam lazım.
Merhabalar. İlk resim hariç gerisi açılmıyor ya bende sorun var yada yüklemede. Herkes görseli görüyorsa sorun bendedir o zaman. Konuya gelince bu kesinlikle tavuk değil. Yaban ördeği diğer tabiri ile gölet ördeği. Bunu sakın dere kenarında veya dağın tepesinde buldum deme çünkü mümkün değil. Mümkün olabilmesi için en az yarım km aşağı mesafesinde hala var olan veya kurumuş halde göl olmalı. Hal böyle iken hayvanın yaşam tarzı gereği çoklu kayalık gerektirir. Tıpkı bıldırcın keklik gibi. Kayalık alanı seçer ama kayaya sotelenmez. Tavuktan farkı ise yavrulama şeklindeki sayıyı hem gömü şekliyle hem apırlı hemde derinliği ile bir tutmamak. Çünkü ördekte göle sıfır mesafede de yapı ve nokta mevcuttur. Çözümünün tartışmasız en doğru zamanıda ördeklerin göç zamanıdır.
Bir diğer husus ise karabatak kuşu olup olmamasını anlamak için suyun kıyısındaki balçığı teyit etmekten geçer. Ama karabatak su kıyısında sote yaptığı için ördek tepe uç arasından geriye yapar. Buda bir diğer algılama şeklidir. Gömüye gelince sabit pusucu eşkiya gömüsüdür. Selametle

Üst Alt