Tavuk ve Civcivleri | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Tavuk ve Civcivleri

caqhal

Kullanıcı
Merhabalar. İlk resim hariç gerisi açılmıyor ya bende sorun var yada yüklemede. Herkes görseli görüyorsa sorun bendedir o zaman. Konuya gelince bu kesinlikle tavuk değil. Yaban ördeği diğer tabiri ile gölet ördeği. Bunu sakın dere kenarında veya dağın tepesinde buldum deme çünkü mümkün değil. Mümkün olabilmesi için en az yarım km aşağı mesafesinde hala var olan veya kurumuş halde göl olmalı. Hal böyle iken hayvanın yaşam tarzı gereği çoklu kayalık gerektirir. Tıpkı bıldırcın keklik gibi. Kayalık alanı seçer ama kayaya sotelenmez. Tavuktan farkı ise yavrulama şeklindeki sayıyı hem gömü şekliyle hem apırlı hemde derinliği ile bir tutmamak. Çünkü ördekte göle sıfır mesafede de yapı ve nokta mevcuttur. Çözümünün tartışmasız en doğru zamanıda ördeklerin göz zamanıdır.
Bir diğer husus ise karabatak kuşu olup olmamasını anlamak için suyun kıyısındaki balçığı teğit etmekten geçer. Ama karabatak su kıyısında sote yaptığı için ördek tepe uç arasından geriye yapar. Buda bir diğer algılama şeklidir. Gömüye gelince sabit pusucu eşkiya gömüsüdür. Selametle
Cevabın için tşk ederim öncelikle çok eskiden dere varmış şu anda yok ama yaklaşık 250 mt ileride göl var resimlerinide koydum belki ben yanlış koydum belkide sende açılmıyor bilmiyorum. dağın tepesinde değil ve etraf kayalık balçık olayını anlamadım ama gölde karabatak yok onu biliyorum en azından yani tavuk civciv olayına değilde ördeğe yönelmeliyim anladığım kadarı ile doğrumudur?

caqhal

Kullanıcı
Birçok konuda ilk fotodan sonrasını göremiyorum. Bazen 10-20 foto yüklüyorlar 2-3 tanesinden başkasını göremiyorum. Paylaşımı da merak ettim internette ağır acaba ondanmı? 😕😕😕
çerezlerini silersen düzelecektir büyük ihtimalle sorunun yazılımcıyım aslında ordan biliyorum bakma burda fantazi peşinde koştuğuma :)

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Cevabın için tşk ederim öncelikle çok eskiden dere varmış şu anda yok ama yaklaşık 250 mt ileride göl var resimlerinide koydum belki ben yanlış koydum belkide sende açılmıyor bilmiyorum. dağın tepesinde değil ve etraf kayalık balçık olayını anlamadım ama gölde karabatak yok onu biliyorum en azından yani tavuk civciv olayına değilde ördeğe yönelmeliyim anladığım kadarı ile doğrumudur?
Ben genel olarak bu sorunu yaşıyorum. Teğit ettirdim sorun ben kaynaklı. Balçıktan kastım suyun kenarına in göle il bir kaç metresinde bataklık var mı onu teğit et. Ve işaretin olduğu kayadan bir kaç metre geri durarak zemin ve çevre hafif görünecek şekilde bir kaç görsel çek. Ben sana ne olduğunu söylerim.
Sahte olup olmadığını anlamak için sizi detaylara ilişkin soru yağmuruna tutmam lazım. Ama tavuk olmadığını söyleyebilirim. Tabuk diyen olursada katiyen itibar da etme.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
çerezlerini silersen düzelecektir büyük ihtimalle sorunun yazılımcıyım aslında ordan biliyorum bakma burda fantazi peşinde koştuğuma :)
Ne fantazisi işaretin orijinal ise ciddi fantazi yapacan :) birazda kaliteli foto çeksen üstüne çevreyi de görsek daha iyi olacak

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Meslektaşız akabinde :)
Yok çerezlerinle alakalı değil kaç defa sildim. Operatör kaynaklı bi hadsizlik var. Vaad ettikleri ile verdikleri birbirini tutmuyor. 😕😒

caqhal

Kullanıcı
Ben genel olarak bu sorunu yaşıyorum. Teğit ettirdim sorun ben kaynaklı. Balçıktan kastım suyun kenarına in göle il bir kaç metresinde bataklık var mı onu teğit et. Ve işaretin olduğu kayadan bir kaç metre geri durarak zemin ve çevre hafif görünecek şekilde bir kaç görsel çek. Ben sana ne olduğunu söylerim.
Sahte olup olmadığını anlamak için sizi detaylara ilişkin soru yağmuruna tutmam lazım. Ama tavuk olmadığını söyleyebilirim. Tabuk diyen olursada katiyen itibar da etme.
Tamam yarın gündüz yine gideceğim kaya ve etrafını detaylı çekerim ama sen göremiyorsun onu nasıl yapacağız :)

caqhal

Kullanıcı
Ne fantazisi işaretin orijinal ise ciddi fantazi yapacan :) birazda kaliteli foto çeksen üstüne çevreyi de görsek daha iyi olacak
Valla işte orjinal olup olmadığını çözemiyorum ördeğin işaretine baktım arkasında yavru olan hiç bir makale göremedim kafamı karıştırdı ama bu bölgede aşırı kaya mezarları vs var patlatılmış yakın çevresinde diyeyim. Ege bölgesi sonuçta tabii ki eşkiyada çok yaşamış ermenide. Asıl mesele işaretin orjinalliğini nasıl ispat ederim varmı bir yöntem.

caqhal

Kullanıcı
Meslektaşız akabinde :)
Yok çerezlerinle alakalı değil kaç defa sildim. Operatör kaynaklı bi hadsizlik var. Vaad ettikleri ile verdikleri birbirini tutmuyor. 😕😒
Benimki de tutmuyor arada arayıp sövüyorum kafam güzelken tabii ki ertesi gün internet hediye ediyorlar böyle seviyeli bir ilişkimiz var özelden resim yasak sanırım atardım yoksa....

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Tamam yarın gündüz yine gideceğim kaya ve etrafını detaylı çekerim ama sen göremiyorsun onu nasıl yapacağız :)
Faydamız olacaksa gözlük takarız 😛 gün içi atarsan bilgisayar başında olacağım oradan bakarım. Malikhanede internet alt yapısı olmadığından burada pc kullanamıyorum zaten. 🙃👍

Üst Alt