Tek Kayada Birkaç Işaret Yardım | Define işaretleri ve anlamları

Tek Kayada Birkaç Işaret Yardım

ozzmhmt

Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar bi konu hakkında yardım almak istiyorum sizden. Taşı ve araziyi fotoğraflayamadım fakat şekli tamamen ezberledim. Aşağıdaki krokide kabaca bi çizim yaptım. Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.
çizim için özür dilerim paintte alel acele bu kadar oldu :)

A21MEDLi

Vip Üye
çizdiğin simgeler orda bulunan nişanlerin şifreli versiyonudur.işaretlerin,bulunduğu araziyle bağlantılıdır,yanii seni belli bi alana yönlendirme işaretleridir.oralarda ara beni demek istiyor.illaki o kayanın üzerinde farkında olmadığın püf noktalarıda olacak..bu resmine göre şimdilik yazabileceğim bunlardır.
kadından başlayalım;kadın yaa sarınctan veya kuyudan su almaya gidiyor.bu ikisinin birinde ince bi su arkı veya atık su kanalı var bu ark (arazinin meyilinden dolayı) belli bi mesafede irtifa kaybedip ilerliyor arkı irtifa kaybettiği çivarda bataklık olmalı bu bataklıkta göze batan fazla büyük olmayan 3 nişane var,kaya-taşyığını veya açık mağara vs. anlattığıma uygun bi alan olmalı öncelikle bu alanı araştır bulup bu alanda yoğunlaş..

kaz ayakları Çataları anlatıyor.dere çatalın iç kesimlerinde dolaş araştırmanların çatal merkezli olsun.

geçmeli oymada,büyük küçük göle alakalı büyük göl civarında gezin..burada yaa mezar var veya tek tek kayalar veya taş yığmalar olmalı.

babahalit

Usta
Kullanıcı
a21,metli,ustam,guzel,anlaymis,yorumlarina,ilaveteni,kaz,ayaklarin,tam,50milersinde,tas,obegi,yek,kayalik,alan,varmi,,bırde,derenın,omagasının,kavıs,yaptig,ı,yerde,kaynak,su,varmı

ozzmhmt

Kullanıcı
@babahalit kaynak yok hocam o bölgede bildiğim kadarıyla

@A21MEDLİ hocam bataklıkta yok sanırım tam hatırlayamadım ama göl yazlarıda kurumuyor üst bölgesinde olabilir bataklık. Kuyuda dediğiniz gibi 1 veya 2 tane ark var.

Birde derelerin birleştiği yerdeki sarnıcın tam karsısındaki yamaçta çatalda yığma kırmızı toprak var yamaçta bunun hakkında yorumlarınız nelerdir.

Son düzenleme:

A21MEDLi

Vip Üye
@babahalit kaynak yok hocam o bölgede bildiğim kadarıyla

@A21MEDLİ hocam bataklıkta yok sanırım tam hatırlayamadım ama göl yazlarıda kurumuyor üst bölgesinde olabilir bataklık. Kuyuda dediğiniz gibi 1 veya 2 tane ark var.

Birde derelerin birleştiği yerdeki sarnıcın tam karsısındaki yamaçta çatalda yığma kırmızı toprak var yamaçta bunun hakkında yorumlarınız nelerdir.

kayadaki işaret 3 ayrı bölgeden bahsediyor.sen bunların tümüyle ilgilenmeye kalkışırsan kafan karışır bıkarsın. bunları tek tek sıralamaya al.
şimdilik önceliğin bayan olsun,kuyudan çıkan arkı takip et,o ark arazinin meyiliyle alakalı olarak irtifa kaybedecek,belkide o ark şelale gibi dökülebilirde? (böyle bir oluşumu bulursan domuzlara %80 yaklaşmışsın) işte bu irtifa kaybetiği civarı çok iyi analiz et.burda şüpheli bişeyleri bulacağına inanıyorum.domuzlar bu irtifanın düştüğü yerde bir şekilde gizlemişler.burda bişeyler bulacağına inanıyorum,çünkü senin işareti ve arazi bütünleştirme kabiliyetin var.

Son düzenleme:

ozzmhmt

Kullanıcı
Ustam ark bildigim kadariyla yukardan geliyor. Şelale tarzı bir olusum yok. Fakat geldigi yonde yukarda harman yeri gibi bir bolge var ordada ortada buyuk bir tas var.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozzmhmt

Kullanıcı
Gayet iyi anladım ustam o trafa dogru bakiniyim ben

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
sarnıca yakın 3 ağaçtan başlamaklazım

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
@ozzmhmt yakınlarda bir eski çeşme olacak. sen bu çeşmeye gideceksin. bakraç koyma taşını soracaksın. taş halen daha sağlam vaziyette duruyorsa bu taşı kaldıracaksın. altına da 55 cm maksimum ineceksin. buradan nasibe başlangıç yapacaksın. devamını da buldum dersen anlatırım.

Üst Alt