'' tepe tepe tebessüm '' | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

'' tepe tepe tebessüm ''

ersan

Admin
Cevap: '' tepe tepe tebessüm ''

TEVFiK

Vip Üye

S.a. Sayın Ustam;
Yemin ederim böyle beni bekliyenler var.koptumkoptumkoptumkoptum
ama iyikide İştahı kabanmış.:confused:
ya kapanmasaymış benide yermiş.koptumkoptum
Saygılar.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Ustalarım dikkat ettiniz mi?!?
Laciveret ustam hala
Rex ustanın korkusunu üstünden atamamış:Dkoptum
Bilinç altında yer etmiş:Dkoptum

yahu aliveli etme gözünü seveyim şu pire torbasını ısıtıp ısıtıp karşıma çıkarma o ağaca tırmanan zavallı ağa ben değilim ama yinede pireleniyorum...:mad:

Sen değil misin:Dkoptum
Yapma abi bu yaştan sonrakoptum:D
İnkar mı ediyorsun:Dkoptum
http://www.definemekani.com/kacak-kaziya-karsi-t6987.html?t=6987

TEVFiK

Vip Üye

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Temelin Oğluna Yazdığı Mektup

Uy sevgili uşağım,Tevfik mektubumu çok yavaş yazayrum, çünkim bilirum ki, okuman zayıftır, çabuk okuyamazsun. Benden yana sual edersen, Allahuma pin şükür iyiyum. Yeni bir iş buldum. Emrimde 1500’e yakın adam var, hepsi de sessuz sedasuz, kendi hallerinde. Ne iş pulduğumi soraysan söyleyecegum, patlama, mezarlık pekçisi oldum Geçtiğimiz hafta puraya iki tefa yağmur yağdu. Piri pazartesinden perşembeye öbüri de perşembeden pazara. Bacın Emine, bir uşak doğuracak, daha erkek midir, kız mıdır pelli değil. Haçan o yüzden sağa dayı mı oldin, teyze mi oldin söyleyemeyrum.
Kötü havadisler piter mu? Pahriyede askerlik yapan, on uşağı da kaybettuk. Pindikleri denizaltı bozulmuş, motoru durmuş, inmuş aşağı, denizaltuyu itekleyup, motorunu çalıştırmak istemişler. Temel emicen de tükkan açtu, o da otuza alduğunu yirmipeşe verir. Sürümden kazanıyormuş, öyle dedu. Bizim köye findukçuların Temel’i muhtar seçtuk, akıllı uşak da. Geçen gün hepimizu zelzeleye karşı aşı etturdu. Temel hem akkılidur, hem de dürüsttur. Geçenlerde bir taksinin şoförü köye varmış, muhtarı arıyor, meğer yolda bir tavuk ezmiş sahibini soraymış. Muhtar Temel, tavuğa bakmış, ha pu bizden değildur, pizum köyde yassı tavuk yoktir, demiş. Senin küçüğün Ergin çok akıllı uşak çıktı. Geçen gün tepeye varmış, elinde bir ip sallayıp duriy. Anan, uy uşağum ne edeysun orada, dermiş. O da hava turumuna bakayrum, demiş. Çektim oni akşam karşıma, anlat bakayum şu hava turumu işinu dedum. Anlattı. Meğer ip sallanınca havanın rüzgarlı olduğuni, ip ıslanınca da yağmur yağdığını anlaymış.
Ali Veli’yle başimuz dertte. Geçen gün Rize’ye vardık, tapuda işimiz vardı, bir kahveye girduk, o sade içer ben şekerlu. Garson getirdu, koydu Veli ağzini vurdu ki kahvesi şekerlu, garsona pağarup çatacak, niza edecek, gel canım puraya sen penum yerime otir, pen de senun yerine dedim, kavgayı önledim. Deli Veli parton ali veli işte! Ha bu arada söyleyeyum. Ali Veli’in başına bir hal gelmiş ki sorma. Veli geçenlerde Erzurum taraflarına varmış, bakmış pir çoban sürüyü otlatıyor; varmışyanına hey çoban, senin süründe kaç koyun var? Çoban kızmış, sağa ne? Veli varmış üstüne, pen senin süründe kaç koyun var piliysem, bağa bir koyun verirmisun? Çoban gülmüş, verdum gitti. Ali Veli’in gözü keskin, şöyle bir bakmış, ha bu sürüde 378 koyun vardur. Çoban şaşırmuş, nereden pildun? Ali Veli almış bir tane, gidiyor; çoban bağırmış, hey pak puraya pende senun nereli olduğunu pilirsem o koyunu geri alurum, pilemezsem iki koyun al! Ali Veli’in aklı yatmuş, söyle bağayum pen nereluyum? Çoban bir bakmış: Karadenuzlusun? Ali Veli dellenecek şaşırmış: Uy nereden pildun? Çoban gülmuş: Onca koyun arasında, uyuz köpeği, koyun diye alup giden, paşkası çıkmaz da! Yaa işte böyle uşağım! Melmeçetten sağa pol pol havadis.Yeni havadis olursa yazarum. Not: Mektupa para koyacaktım, ama geç akluma geldi, zarfı kapatmişum.

TEVFiK

Vip Üye

S.a. Sayın Lacivert Ustam Gülmekten Gözüm'den yaşlar geldi koptum Elinize ve Emeğinize Sağlık.hey pak puraya pende senun nereli olduğunu pilirsem o koyunu geri alurum, pilemezsem iki koyun al! Ali Veli’in aklı yatmuş, söyle bağayum pen nereluyum? Çoban bir bakmış: Karadenuzlusun? Ali Veli dellenecek şaşırmış: Uy nereden pildun? Çoban gülmuş: Onca koyun arasında, uyuz köpeği, koyun diye alup giden, paşkası çıkmaz da! Yaa işte böyle uşağım!.koptumkoptumkoptumkoptum
Saygılarımla.;)