'' tepe tepe tebessüm '' | Sayfa 36 | Define işaretleri ve anlamları

'' tepe tepe tebessüm ''

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Devletlü padişahımız dört bir yana haber salar.. ve zeki, kurnaz, akıllı bir fethiyeliyle, dilberler dilberi yarı yaşı kırkbeş olan, kızımı evlendireceğim...
Ee.. böyle haberler bizim kurt un kulağına çoktan bayram ettirmiştir, soluğu sarayın kapısında almıştır bile, içeri girmek için bekleyen, zangır zangır titreyenleri görünce bizimki telaşlanmaya başlamıştır artık, dönüp gitmek isteyenlere izin verilmiyor.. içeri zorla götürdükleri ise beş dakika sonra kan damlayan çuvalla çıkarıyorlar, nihayet bizim fethiye canavarına sıra gelir, iki iri kıyım azman kollarına girmek ister, bizimki şiddetle karşı çıkar, huzura giden o taşlı yolda dokuz defa bayılır... son ayılışında devletlünün ayaklarının dibinde bulmuştur kendini, padişahın çarığını ağzından çıkaran bizimki, dizlerinin üzerine doğrulur.. ule! burası neresi, buda kızınmı moresi, kırkbeş yaşında bunun neresi, sanki nostradamusun ninesi,? diyecek olur amma kelle kıymetli diyeceği lafları çarığın suyuyla birlikte yutar ve padişahum.. bu karılar akilliadam araylar napacaksınız be more? zaten sonunda deli edeceksiniz, neyin peşindesiniz..? ha neyin... !?
diye kükrer aslan parçası... sarayın zindanlarındaki defineciler bile duymuştur bu yaman narayı.. padişah buz kesmiştir adeta, dilberler dilberi yarı yaşı kırkbeş, bağırsaklardakilerin yarısından kurtulmuş olmanın ferahlığında, erkekim diye inler.. devletli padişah kadere kırkbeş diyip, duble kırkbeşliğin elinden tutar eline verir.. sarayın kapısı açılırken,bizimkinin çuvalların gittiği tarafa gözleri kayar ve içinden bende çuvallamı gitseydim beyaa der...

Son düzenleme:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Tevfik ustam telefonu kaldırır..
''Aloo efendim!!
''Pardon yanlış numara galiba.!
'' dikkat etsene geri zekalı, üstüne birde bit beyinlisin!!?
''Nee..! sen kiminle konuştuğunu biliyormusun.!!?
''Hayır'' Ben istanbul emniyet müdürüyüm...
(Biraz sessizlikten sonra)
''sen kiminle konuştuğunu biliyormusun ?
''Hayır''
''ohhh çok şükür''

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Ustam bu ne böyle ya!!
Horasanla kapatılmış kaya mezarına benziyor.
Tövbe tövbe!!!
(Beni ne doktorlar ne avukatlar istedide...)

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
etme aliveli tevfik ustam kaç gündür görünmüyor canım sıkkın...
fırsatı ganimet bilip aramıza fitne sokmaya çalışmak gafilliktir...
seni amerikan ordusun içine soksalar valla üçgün sürmez orduyu dağıtırsın...
bu zihniyetle o uyuz itinden başka dostun olmayacak benden sölemesi...:rolleyes: