Tepedeki Büyük Üçgen | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Tepedeki Büyük Üçgen

AhdeVefa

Kullanıcı
Yılan gömü sisteminden kasit;
Yılan figürü olan yerlerden bu zamana kadar acilanlardan elde edilen bilgilerdir. Gömü sistemleri ile alakalı yazılı bir evrak yada kitap yoktur. Bu sistemler sözlü tarih gibidir. Kulaktan kulağa nakledilerek gelmiştir.
Geçmiş medeniyetlerin gomulerinin mezarlarını şehirlerinin vs.vs.tespiti Osmanlı da 1850 yıllarında başlamış. Osmanli topraklarında basit mezarların dahi kayıtları tutulmuştur. Bu kayıtların tamamına yakını ismet paşa döneminde kasitla ortadan kaldırılmış, bulgara kağıt olarak satilanlarin icinde gitmiş dense de inandırıcı bulunmamıştır. Nerede olduğu halen aşikar edilmemiştir.

Bugün vakit bulup siteye giriş yapamadım. Yılanı isaretledikten sonra bu konu ile alakalı genel bilgileri de yazarım insallah.

Nasıl ki bugün heykelleri heykeltraşlar yapıyordu, o zamanlarda da bu işlerin ustaları vardı. Bu ustalar da ustalar yetiştirdi. Sistemlerin ana omurgası bu yüzden hep benzerlik gösterir. Ayrıca bu ana omurgayi da dini inanışlar belirler. Bu nedenlerden dolayı bir yerde tecrübe eden diğer yerlerde de rahat eder. Çabuk ilerler.
Birbirinden değerli bilgi ve tecrübelerinizden bizlerde nasipleniyor, öğreniyoruz. Ustam dereyi ve taşları öğrendim söylediğin şekilde, taşlar başka binalarda hayatına devam ediyormuş. Dere ise bol havuzlu diyorlar. Gidip göreceğiz inşallah.

AhdeVefa

Kullanıcı
her yer elllenmiş el yapımı bloklar oluşturulmuş*ŞÜKÜR*Ekli dosyayı görüntüle 32311
Özellikle yıldız koyduğun yer çok dikkat çekici olduğu için, mihrap gibi duruyor, en azından ben öyle düşündüm. bu yüzden fotoğrafladım ustam. Sizlerin deneyim ve tecrübeleri ile pişmeye çalışıyorum. Giriş olarak belirttiğin yerden ilerlenmesini durumunda bizleri mezar mı yda oda mı karşılar.

TimuR964

Super Moderatör
giriş yeri özenle kapatılmış sıralamayı çözmek lazım ve sıraya uymak lazım ana kayadan giriş bulunduğunda geniş bir oda oda karşısından koridor ilerler karşılıklı odalar vardır buradagişişden sonraki işaretler lahit odasını gösterecektir basit bir yapı değil basit iş olmayacaktır umarım kapıya sorunsuz ulaşırsınız.*ŞÜKÜR*

AhdeVefa

Kullanıcı
giriş yeri özenle kapatılmış sıralamayı çözmek lazım ve sıraya uymak lazım ana kayadan giriş bulunduğunda geniş bir oda oda karşısından koridor ilerler karşılıklı odalar vardır buradagişişden sonraki işaretler lahit odasını gösterecektir basit bir yapı değil basit iş olmayacaktır umarım kapıya sorunsuz ulaşırsınız.*ŞÜKÜR*
Anladım ustam, buranın arka sırt kısmında boşluk yakaladım lakin havanın rüzgarlı olması nedeni ile teferruatlı bakamadım.Kayalık ve sırt kısmı tarifine uyum sağlıyor gerçekten. Detaylı inceleme fırsatım olacak inşallah. Zoru kolay eylesin Rabbim, nasip.

Kader25

Admin
YILAN.png
Yıldız, yapıştırma taş.
Altındaki yuvarlak içindeki yere dedektor tutunuz.
Sari carpili taslari arkasi onemli.
oraya da dedektor tutulmali.
ustundeki kayaya bir cozum bulup bakmak lazim.
yilanin burun ve giz kisimlari da onemli amma bu sekilde goremiyoruz. Fotografi lazim.

YILAN-2.png
buraları iyice kontrol edilmelidir.
Sarı yıldızlı alanlar mezarlık.
Ayin alanindaki kayalikda kasa olma ihtimali yuksek.

YILAN-3.png
Sırtınızı buraya verin yada kayanın üstüne çıkabilirseniz ok istikametini fotograflayiniz ve kontrol ediniz.