Tümülüs & Tüneli | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Tümülüs & Tüneli

ersan

Admin
sonuca gıdılmemısmı bakır dedıgınize gore burayı acanlar odaları bulmadan bırakacaklarını sanmıyorum genede sagolun paylasım ıcın emege saygı
ustam Turkiya ustam dosu suyluyor buyle bakildina bakmayin nerdenmde olsa kral mezari hepten uyle alin burdaki hediyeli deye yapmamislardir burdaki giris yerindeki taslar en az blok seklinde ve ebn azindan tanesi 3 ton vardir bir dusun bu 3 ton blok tasi cikarmak icin nekadar buyuklukte bir yer acilir birde tam atis ve girisi bulamadiysewler ozaman yine hic olmaya imkani yok gurdum var canli tumulus acilisini onustan biliyorum nasil neler beklerdini ustami buyle bnakmaklanm kolay bir sey deyil .

Turkia

Kullanıcı
usta buu tümülüste giriş kuzey batı demişsin kimisinde güney doğuu oluyor bu tümülüsün kuyruk uzantı tarrafında tünel yapılmış yanılmıyorum değilmi?

Hayır Yanılmıyorsun Tümülüs Olmayabilir De .. Tümülüs'lerin Bu Sekil Uzun Kuyrukları Oldugunu Sanmıyorum .. En Cok Bir Yer Altı Kilisesi Olma Olasılıgı üzerinde Duruyoruz .. Resimde Gösterdigim Yer Tünel Girisi ..

J7mWmQ.jpg

Turkia

Kullanıcı
ustam Turkiya ustam dosu suyluyor buyle bakildina bakmayin nerdenmde olsa kral mezari hepten uyle alin burdaki hediyeli deye yapmamislardir burdaki giris yerindeki taslar en az blok seklinde ve ebn azindan tanesi 3 ton vardir bir dusun bu 3 ton blok tasi cikarmak icin nekadar buyuklukte bir yer acilir birde tam atis ve girisi bulamadiysewler ozaman yine hic olmaya imkani yok gurdum var canli tumulus acilisini onustan biliyorum nasil neler beklerdini ustami buyle bnakmaklanm kolay bir sey deyil .

ersan Ustam Böyle Bu Sekil De Bırakmayacagız Tabi .. Girmenin Bir Yolunu Arıyoruz ;)

star50

Kullanıcı
böyle bırakma kardeşim yarın biri gelir alır dizini döversin sonra inşallah aradıgını bulursun

wolf_52

Kullanıcı
işçiliğin yetersizliği ve bilinçsizliği netice alınmadığı kanaatini veriyor kardeşim. aliveli kardeşimin işaret ettiği gibi bencede kaçak çalışmadan yetkililerin habersiz olduğunu düşünemiyorum. birine mal etmek isteyeceklerdir.
bu bölgede kim geçerse elerine bakarlar durmuna sıtatüsüne ve arkasınaa kimse yok sa arkalarında o bölgede ne kadar kaçak define işi varsa zabıtlara geçmişsee bu vatandaşların üstüne yıkmaya çaışırlar.. elerinde ki dosyayı kapatmaya bakarlarr... demedi demyinn...

Turkia

Kullanıcı
böyle bırakma kardeşim yarın biri gelir alır dizini döversin sonra inşallah aradıgını bulursun

Oraya Bizden Baskası Gidemez .. Cok Zor Bir Yer .. Bu iste Cok iyi Tecrübeli Biri Olması Lazım Ki Cok Cabuk Sonuca Varalım ..