Tümülüscük Ve Tümülüste Dikkatimi Çeken Üçgen Yapmış Üç Ağaç | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Tümülüscük Ve Tümülüste Dikkatimi Çeken Üçgen Yapmış Üç Ağaç

demirkıran

Kullanıcı

Evet, değerli sitemiz üyeleri, yöneticileri, ustalarımız için çekmiş olduğum resimleri paylaşmak istedim, aslında 30 civarında foto vardı lakin bir kazaya kurban gitti. Bu tümülüsün yanında bir de kale var. Aslında ben burası için çok güzel görsellerle karşınıza gelecektim ama telefonun azizliğine uğradık...
Kale VAr DIyorsun Kale Bu Ağaçların 500 veye 1000 MEtre Karşısındamı Yoksa Başka Yöndemi ?

adrenalin68

Kullanıcı
bu koltuğa oturduğun zamn ayakların yere deyiyorr bu 1.. 2 cisi ise önemli nokdası.. bu koltuk şayet sıra kaylığın dibinde değilse... bu yazzdığım geçerlidir.. kantimce.. arkana yaslan dığın zamn.. nereyi göryorsun ...ya havayı görbilrsin yada ağaçda çakılı mıhı görebilrsin o kadar arksına baymış ki arka desteği.. burdaki koltuk şaşırtmaca... ağırlığım arkamda diyorr.. birde ayğının bastığı yerde ufak bir müjde verbilirr..işretlediğim alan içinde hepsii...
ustam o koltuğa oturulup geriye de yaslanılırsa güzel bir uyku çekilir(kahkaha)
dediğiniz gibi oturulduğunda ve geriye de yaslanıldığında baş biraz havaya doğru bakar, doğru. ya da dediğniz gibi varsa ağaçta bir çivi aynen ona bakar ki; işte o zaman yakanıza yapıştığım andır sayın ustam : ))

ersan

Vip Üye

Evet, değerli sitemiz üyeleri, yöneticileri, ustalarımız için çekmiş olduğum resimleri paylaşmak istedim, aslında 30 civarında foto vardı lakin bir kazaya kurban gitti. Bu tümülüsün yanında bir de kale var. Aslında ben burası için çok güzel görsellerle karşınıza gelecektim ama telefonun azizliğine uğradık...
ustam burda bu ucleme aclarin arasinda mezar var burda unemli olan nokta 4 cu nokta 200-300 mt bir yerde 4 cu bir ac olmali bu aclar ayni hac seklinde olmali orda tek ac cok deyerli o yer deyer ugrasmaya.

Aliorhan

Kullanıcı
ağaç kalınlıklarına bakılırsa 30-40 yıllık ağaçlar çok eski olduklarını sanmam hadi 60 yıllık diyelim 1960 lı yıllarda hangi toplum o bölgede yaşamış ne amaçla para saklamış olabilir bu sorular emelerinin boşa gtmesini önleyebilir sanırım..

adrenalin68

Kullanıcı
ustam burda bu ucleme aclarin arasinda mezar var burda unemli olan nokta 4 cu nokta 200-300 mt bir yerde 4 cu bir ac olmali bu aclar ayni hac seklinde olmali orda tek ac cok deyerli o yer deyer ugrasmaya.
ustam, dördüncü tek olan ağacı mı bulmalıyım?

adrenalin68

Kullanıcı
ağaç kalınlıklarına bakılırsa 30-40 yıllık ağaçlar çok eski olduklarını sanmam hadi 60 yıllık diyelim 1960 lı yıllarda hangi toplum o bölgede yaşamış ne amaçla para saklamış olabilir bu sorular emelerinin boşa gtmesini önleyebilir sanırım..
ağaçların yaşını ve hangi dönemden kalma olduklarını bilmiyorum ustam, yalnız bölge çok eski. Yunan, Ermeni, Bizans hepsi mevcut ve bölgenin ağababası da burası.

Üst Alt