tufek isareti ve 70 mt karsisindaki kap[ali marasi | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

tufek isareti ve 70 mt karsisindaki kap[ali marasi

ersan

Admin
Cevap: tufek isareti ve 70 mt karsisindaki kap[ali marasi

merhaba ÇALKAYA 28 ustam burada asada eski dere yata var ustam ama kaynak yerlerini hic bilmiyorum kilse yerininde bu yer ormanlik buyuk bir alan .yer saten eski bulgar yasam yeri bbu yasam yeri alcakta dereye yakin yerde .
ustam burda bir kolta benzeyen bir yer var ama arkasi kaya mezarlik alani .
yasli uyle copk buyuk ac guremedim etraflarda .
ustam tufeyin ununde kan izi yok sade bu resme cektim ikitane murca benzeyen kanali bu iki iz var tam maraylan tufeyin arasinda .
tesekurler usta bu deyerli yorumun icin.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

burada doğal gibi çökmüşdağılmış ama uzaktan bakınca dahada dikkat çeken özellikle dereye yakın kayalık bir yer varmı

ersan

Admin

merhaba ÇALKAYA 28 ustam burada 40 -50 mt kadar guneyindnde ayni hizada bule baya buyuk bir basetin gibi bir yer var ama buradan anladime gure bu marayi kapatmak icin tokprak alinmis .
ustam bu yer benden baya bir uzak mesafe ustam .

voyvada

Yasaklı
Yasaklı

yanlış anlama ersan kardeşim oralarda dön dolaş boşuna dolaşmış olucan av yapmasını bilirmisin hiç ona göre davran ikincisi pek tüfeğe benzetemedim resimdende olabilir belki bu ama mağarayı falan bırak hiç uğraşma işaretlerdeki mantık başkadır şimdi işaret bu diyosun ve ilerdede mağara diyosun mantıklı geliyomu bu sana temel yastığının altına para koymuş yastığın üstünede not yazmış ben buraya para saklamadım diyerek bu ona benziyo bu iş çok kolay sen tüfeği teyitle yeterli net olarak tüfek diyelim

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

merhaba komana usta bende saten onustan resme cektim bu tufeyi birde bu mara icerden disariya doru doldurmuslar usta belkim icerde kapli yer vardir horsanlan ama yukardan cubuklarlan yukladimi bosluk icin ici dolu gurunuyor topraklan .
her bulgu,verilmek istenilene tıpa tıp benzerlik sağlamaz. bazen çıraklara yaptırılır bazende özellikle anlaşılması istenmediğinden,çok dikkatli incelemeden neye benzetildiği bile anlaşılmazdır. ayrıca bir medeniyetin yaptığı bir işaretin,başka bir medeniyetçe ama farklı bir coğrafyada yaptığı ayni anlamı taşımayabilir. bölgesel olarak ayni işarette farklı anlamlar görülür.
görüş farklılıkları büyük bir zenginliktir. yalnız,yapıcı ve açıklayıcı olmak kaydıyla. biğrebir yaşanmayan bir detayda ,yaşananlar tarafından sitede paylaşılmasıda doğru bir yaklaşım ve kazanım olacaktır.
sevgili ersan ustam, bu yorumunda dikkatimi çeken bir detayı biraz açıklayabilirmisin.
çubuklarla baktım içersi toprak dolu yazmışsın. bir yapıtın içersinin boş veya toprakla dolu olduğunu çubuklarla hangi sistemle öğreniyorsun.böyle bir tesbit yapıyorsan,detaylı bir şekilde paylaşmanı rica ediyorum.
sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

ersan

Admin

merhaba ikizceli ustam ben bunu usten cubuk tutum cubuklar bosluk vermedi biyere onustan diyorum toprak dolma deye saten azdan beli oluyor toprk dolma oldunu .
ustam az da bir bosluk oledi ben bunu cubuklarlan tutacaktim cok cesitli gectim usten hic bir yerde az da olsa bir bosluk tuturamadim

cantar

Vip Üye

ersan dostum boşluk olan bir odanın içerisini molozlarla toprakla doldurduğun zaman o odanın boşluk sinyali alabileceğin bir yerle alakası olmaz ..
Bir çok bu şekilde yeri arkadaşlarımız es geçiyorlar istersen bir o demir soktuğun yeri temizle bak bakalım toprak sıkı taş gibi mi yoksa yumuşak elinle al dök gibi mi..

ikizceli

Vip Üye

merhaba ikizceli ustam ben bunu usten cubuk tutum cubuklar bosluk vermedi biyere onustan diyorum toprak dolma deye saten azdan beli oluyor toprk dolma oldunu .
ustam az da bir bosluk oledi ben bunu cubuklarlan tutacaktim cok cesitli gectim usten hic bir yerde az da olsa bir bosluk tuturamadim
anladım güzel kardeşim. o yazıyı görünce ,yok artık dedim.daha neler tesbit ediyorsun bunlarla. denekki yanlış bir algılama.

ikizceli

Vip Üye

ersan dostum boşluk olan bir odanın içerisini molozlarla toprakla doldurduğun zaman o odanın boşluk sinyali alabileceğin bir yerle alakası olmaz ..
Bir çok bu şekilde yeri arkadaşlarımız es geçiyorlar istersen bir o demir soktuğun yeri temizle bak bakalım toprak sıkı taş gibi mi yoksa yumuşak elinle al dök gibi mi..
muhterem ustam herkesi bilemem ama benim en çok sevdiğim alan.birde yanyana odalı ise ,ara duvar kalınlığının ölçümü bile ayrı bir zevk. bakırlarla ersanında kaçıracağını zannetmiyorum ama...
işaret ettiğiniz yer yakın çekim olmasına rağmen,sizin düşündüğünüz tarzda olmalı. sağlıcakla.

Yldrm17

Kullanıcı

ihtiyar 45
kardeşim redkit namı diğer mağaracı dostum sensin sanırım yanlışsam düzeltirmisin.

a.e.o

tüfek ama bir eski tabancayada benziyor ilginç olan tarafı namlusunu kemik kemik kemikleri ekleyerek yapmışlar.
Namlusu haricinde bakan iki göz var ve onlarda mağaraya bakıyorlar....
Usta

1800 lü yılların ortasından itibaren kullanılan uzun namlulu Smith Wesson.
Usta merhaba bizim bir kayanın üstünde oyma tüfek var Namlusu havaya bakıyor sağ başında iki taş var yan yana onların üstündede haç var ne anlama geliyor