üç haç | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

üç haç

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: üç haç

üç çakıl yığını ikisi derenin bir yanında diğeri tek

walkman

Kullanıcı

arkadaşım kolay gelsin bence bu 3 daire içine alınan haç 3 adet koyun ağıl yerini belirtir orayı bulmalısın yaşlı köylulere yada çoban tanıdıgın varsa koyun agılın anlatır.buda en az 300 metre mesafededir.onu düzlük 2 tarafı çevrili sırtı yamaç olan yer koyun aglıdır mezarlar aglın içindedir.birde 700 metre mesafede kıreç kuyusu aramalısın.en üst bu işartein bir manasida 10 romada 1000 sayısıdır.bu anlamda işaetin küzey-batı istikametinde tepede zirvede bir mezarın var kayalık alanda araştirma yap kolay gelsin...

ustam dedikleriniz ile arazi de örtüşmeler var.taş yamaç bir yerde ve yamacın ortasında diyebiliriz. Aşağıda koyun ağılı var (kaç tane olduklarını bilmiyorum ben 1 biliyorum gidince ona da bakarım)yaklaşık olarak bu taşa 300-500 mt arasında. Yukarı kısmını henüz bilmiyorum çünkü çıkmadım ama bir ara ziyaret ederim oralara da.

TATLARLI

Kullanıcı

Konuya biraz geç yazıyorum inşallah konunu görür tekrar değerlendirirsin. bu taşın üstüne çıktığında. pusulanı tut. güney yönüne doğru 177 ayak ilerlemelisin. tam ayağının altına dolgu toprak gelecek altı kapatılmış kuyu olur. Kuyu kontrol edilir ama asıl malı kuyudan 29.5 adım güneyinde taşın altı 1.5 metre açılır. Bölgeyi söylemedin. Ermeni işaretiyse değişir. Ancak eski yunan insanının işareti ise sonuç yazdığım gibi çıkar.

walkman

Kullanıcı

Konuya biraz geç yazıyorum inşallah konunu görür tekrar değerlendirirsin. bu taşın üstüne çıktığında. pusulanı tut. güney yönüne doğru 177 ayak ilerlemelisin. tam ayağının altına dolgu toprak gelecek altı kapatılmış kuyu olur. Kuyu kontrol edilir ama asıl malı kuyudan 29.5 adım güneyinde taşın altı 1.5 metre açılır. Bölgeyi söylemedin. Ermeni işaretiyse değişir. Ancak eski yunan insanının işareti ise sonuç yazdığım gibi çıkar.

ustad yorum için teşekkürler bölge eski yunan. Bölgeye gidince hem çevre hemde söylediklerinizi yapıp sonuçlarını burada paylaşırım.