Üç Merdiven Ve Çevresi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Üç Merdiven Ve Çevresi

fatih7979

Kullanıcı
bu bolgeyı resımlermısınız kayaların on yuzunu gormek ısterım

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
Tum ustalarima yorumlar icin tesekkur ederim.yureginize saglik.kiymetli fikirleriniz cok onemli.yardimlarinizla aydinlanip ogrenmeyi cok isterim.resimlerde gordugunuz bolge calisma yapmaktan cok ogrenme amaclidir benim icin.ersan ustama ve ikizceli ustama ayrica tesekkur ederim bilgilerinizi paylasmaniz beni onurlandirir.

ihtiyar45

Vip Üye
Değerli kardeşim hiç bir zaman merdiven açıklığı bu kadar geniş olmaz,keşke topraklarını temizleyip resmini çekseydin.Saygılarımla.

madhunter

Kullanıcı
besbelli bir yaşanmışlık var
merdiven dediğiniz bölüm sanki bana mabede yada ne bileyim toplanılan biryere giden yolu çağrıştırıyor.sağında ve solundaki kaldırım taşlarıda bunu destekliyor.zaman kayaları fazlasıyla tahriş etmiş.yaşanmışlığa dair izlerin bulunması için çok daha fazla detaylı incelenmesi gerekir.amaç defineyse burada değil biraz daha çevresinde araştırma yapılıp aranmalı.mesela fotoğrafını koyduğunuz yaşlı ağacın her tarafında ot var fakat sağ alt kısmında yok :) araştırılmalı...

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
malatyalı44 ustam tesekkur ederim yorumun icin.lakin usta gozlerinin gordugunu benimle de paylasirsan cok sevinirim.saygilar..

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
Degerli ustalarim.bu bolge mezarlik,ayin alani ise hediyeleri mezarlarda ve mahzenlerde mi olur?yoksa isaret takibi ile hazine gomusu v.s. ihtimali varmidir bu alanda?merdivenler bunun icin uygun bir yer mi oluyor?

wolf_52

Kullanıcı
öncelikle hoş geldinz umarım ardığnızı bulursunz özlem hanım. konuya gelcek olursak. brincisi çekdiğinz ağacın çatal yapan yerinde çivi mıh türü bri şey varmı bunu muhakak inceleyin. en basit define odur. bu arzinin içinde. 50 cm çıkdığı olmuşdur küpün. ikizceli ustmın dediği gibi nekreopl alanı burası, çok mezar vardır burda lakin, içlerinde bri kaç tanesi dğerli olur, değerlileri daha yüksek kademede olurlar. bu resimlere göre gözüme çatan, resim aldatmacası değilse şayet zemine çizdiğim yerde , daha yakın fotoraflarsanız tam nokdası olup olmadığını söyleye bilrirz, haç var burda ve 3 gen içinde oyma sı var. ben değerli olrak görüyorum... saygılarım la

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Sayın @disikedi arkeoloji biliminin öngördüğü çerçeve içerisinde;
HIERON: İnsanlarca kutsal kabul edilen alan, tapınak yada kutsal yer
PANTEON: Tüm tanrı ve tanrıçaları biraraya getiren tapınak.
Tarihi antik çağlara kadar uzanan bu tip yerlerin, sizde takdir edersinizki dönem soygunlarına maruz kalmaması çok zor bir ihtimal dir.
Bu tarz mabetlerde gizli bir veya birden fazla yeraltı sunak ve ayin odası olur. Bunun nedeni ise, başta Hades olmak üzere, yeraltı tanrılarına ibadet, kurban ve sunak amaçlı olmasıdır.
Bu ayin odalarının girişi tespit edilmeden ulaşmak nerdeyse imkânsızdır.
Girildigi takdirde NAOS-CELLA denilen, tapinagin içinde tanrı heykelinin korunduğu kutsal bölüm için ayrıca bir araştırma gerekir.
Eğer bu tapınağın halâ girilemeyen yerleri varsa, Literatür de
RELIK denilen din büyüklerinden kalma kutsal eşya ve emanetler e ulaşılabilir.
Selametle