üçgen kabartma ve kanal | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

üçgen kabartma ve kanal

İRON

Kullanıcı
Cevap: üçgen kabartma ve kanal

s.a BOZKURT USTA
burda bir çok figür yeri besbelli görebildiklerimi aktardım inş muvaffak olursunuz...

hayırlısı nasibinde olmasi dileği ile...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

uzaktan ve yakından görünebildiği kadarı ile resımlerı atıyorum abi,açıklamayıda eve gecınce yapıcam inş.
şuan işten cıkmak zorundayım servis bekliyor,kusuruma bakmayın.

bu uzaktan olan resmi orta kısmı yukardaki resım

buda sordugun solratafı gosteren resım abı,agaclardan dolayı boyle cekebılmıstım,
sen yazmadan ben yazayım.
ne demişiz, sağ çaprazımıza sırt ve sırta çıkmadan ,avuç içi gibi bir yer.dikkati çeken ne var. ikinci resimden sonra konuyu biraz daha açmışız ve ,bu sırta ,arkadan gelen yüksekçe set gibi bir yer. resme görede sağ kısmı düşük. bu kayadaki çıkıntılı yerin sol kısmıda benzeri bir yapıda olacak.
işaretin araziyle bütünleşmesi gerçeğinin güzel bir örneği.
hep beraber ilk fotoların 2.sine bir göz atalım ve konuyu,bu fotoda bir bir görelim. üçgenin alt kısmında yarım simit veya hilal misali hafif çukurumsu bir yer var. kayanın üzeri dediğimiz sırt. bu sırta arka kısımdan gelen yüksekliği,ve resme göre sağındaki düşük yere kaya üzerinde dikkat ediniz.
sırtın üçgene bakan kısmında ,tam üçgenin arkası dik yamaç.sol kısmına doğru bakarsak,arkadan gelen setli yerin uzantısını ve sol kısmında ise yine dik olarak sağdaki yapının ayni tarzda olduğunu görüyoruz.
resimdeki arkadan gelen setli dediğimiz yüksek kısmın üzerinde olduğumuz varsayımıyla,düşük kısım solumuzda kaldı .üçgende tam onun istikametinde değilmi resme göre.şimdi arkadan gelen bu yüksekliğin üzerinde yürüyerek ,kayalığın üstündeki sırta gelelim. ne yapacağız. dik kısmın altına ineceğiz değilmi.hedefimiz altta. şimdi üçgenin altına bir daha bakınız. sonra o yarım daireden çıkarak yürürseniz,sağınız solunuz önünüz nasıldır. ayni kayadaki veriler arazi üzerine oturacak. şimdi noktamız tam olarak neresi korkut ustam.
uzak çekimde o kadar netki,o kadar olur.düşük dediğim alan bile dairesel görünüyor değilmi korkut ustam. şimdi,başta bozkurt kardeşim olmak üzere,üçgenin olduğu kayadaki verileri, uzak çekimdeki foto üzerine çizebilirmiyiz,acaba biz anlatabildikmi?
sağlıcakla kalınız.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Bozkurt selamlar hayırlı olsun,ustalar gerekenlerı fazlasıyla yazmıs,eklemek ıstedıgım neden ucgen oyma degıl,kabartma,burda mutlaka zemın ustu kapak dedıgımız dırek gırıs veren noktalar bakılmalı.birinden sonuc alınırsa dıgerelırını bulmak kolay olur.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

selamunaleykum,

ağzınıza elinize sağlık ustalar,çok saolun.

marcss ustam bahsettiğin şekli ile zemınde kapak mısalı ortaya cıkmıs kayalar hatırlamıyorum,ama yakın cevre resımlerı eklıycem.

ikizceli ustam, üçgene sırt verınce okların yönü yani dik sırtlara bakıyoruz.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

muhterem kardeşim,sanırım anlayacağınız bir dille yazamadım,belki anlatmayı beceremedim.
işaretler çoğunlukla yakın noktaları verir. bir kaya veya zemin altı oda bulguları,işaretin olduğu kaya ile bağlantılıdır.veya çok yakınındadır.
bazı işaretlerde vardırki mesafe atar. araziye uyarlanmıştır. kağıda bir harita yapmak yerine,bir kaya üzerine, bulgunun olduğu yer ve çevresi işlenir. bu kayada tipik kaybolmayacak bir harita görevi taşımakta. ben üzerindeki verdiği arazi yapısını ve noktayı anlatmaya çalıştım. seninde anlattığın ve çizdiğin gibi kayalığın üzerindeki sırtın,meyilli oluşu sol kısmın yüksekliğine kadar ayrıntılar bir bir belli.
uzak görüntüsüne baktığımız zaman,bu sırta arka kısımdan kayaların üzerine kadar gelen tarif ettiğimiz yüksek sırtlı set gibi yer çok açık görülüyor. bu uzunlamasına gelen setin,kayalara vurduğu yerin tam sağ önü hedef noktamız.
kayayada bağlantılı.
yalnız ben yeri ilk tarif etmeye çalışırken bu kadar ihtişamlı beklemiyordum. üçgenin verdiğinin dışındada çalışmalar yapıldığı, alanın kullanıldığı görünüyor. işçilikleri ağır olmasına rağmen,başarabilen için önemli bir alan. sadece yerinde bir tesbit gerekir.
sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

star21

Kullanıcı

cantar can dost sanirim yanlis anlamadiysam bu cizdigim yerden mi bahsediyorsun....

ersan

Admin

merhaba BoZKurT ustam bu yerde girisin var odaya .

ustam burada bie ayi isaretin var ana isaret yine ustam yukardaki ,v,tam odanin basladi yerde bu sivri yeri pitiyor bu ,v,in .
yukardan bosluk testi yap cubuklarlan.

Son düzenleme:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

iizceli ustam estafurullah,senin anlatamamış olmana imkan yok,ben çizimle sizin bahsettıgınız yerleri çizmeye çalıştım,cukurumsu ve yukseltılı yerlerı çizmek istemişti.
vakit ayırıp değer verdiğin için tesekur ederım abi.

ersan ustam girişi çizersen üyeleremizede faydası olur.

herkeze saygılar sevgiler.