Ustalarım Horasan Kapı Buldum Yardım Bekliyorum | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarım Horasan Kapı Buldum Yardım Bekliyorum

ersan

Admin
Cevap: Ustalarım Horasan Kapı Buldum Yardım Bekliyorum

ozaman ne duruyorsun zebun usta git bir rtesmi izin cikatir bak bakalim icinde ne cikacak ustam disini kasiyacak bir sey cikmaz ama umudunu balim alirsin ,,kacak kazidan uzak durun,,ustam.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

ustam o işaretlediğiniz yerden bişey anlamadım malum ilk saha deneyimim birde o gösterdiğiniz yer uçurumun 150 metresinde biyer altan ulaşım yok üsttende aynı şekilde resimde belki biraz yatay gibi görünebilir ama ulaşmak imkansız

İRON

Kullanıcı

zebun kardeş bu kadar yoruma buralar daha duruyorsa şaşmak lazım doğrusu.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

zebun kardeş bu kadar yoruma buralar daha duruyorsa şaşmak lazım doğrusu.

ustam dedimya acemiyim gidip çalışma yapsam ilk kazım olacak okadar acemiyim yani tuzaklar falan konusunda bi bilgim yok acemiyim bilip bilmeden de gidip camızdan olmak istemiyoruz yani

**seyyah**

Kullanıcı

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

muhterem kardeşim,bütün yorumlar,yerinin önemini gösteriyor değilmi. kapıya şartlanmışsın. farklı bulgular ve yorumlarda seni biraz şaşırtmıştır. bu görüntüde ,bariz kapak olacak hemen arkasıda oda.bin yerde belki biri çıkabilir. . kapı dediğinin üstündeki bulgular mahzen veriyor.2 odadanda az değil.kapının direk arkası olursa oda şansına.
kendini hiç riske sokmadan,önce boşluk sistemiyle tesbit etmelisin. başaramazsan,birinden yardım almalısın.
oda senin düşündüğün gibi kayanın arkasındaysa ,ben sanmıyorum,o zaman oda mezarı olur,bulgularda böyle söylemiyor ama hemen arkasıdır.
benim düşündüğüm gibi ise daha geriden alt kısımdan girişi olur.o zaman tünelli olur. boşluk tesbitiylede net öğrenirsin.
birde kapı dediğin kayaya ve arkadaşlarımızın işaret ettikleri yere porçöz dök bakalım. kaynama yaparsa horasanlıdır.horasan olmayan kayada kaynama yapmaz. kayanın diğer kısımlarınada dökerek test etmelisin.
artık geriside senin becerin olmalı değilmi.sevgiyle kalınız.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

muhterem kardeşim,bütün yorumlar,yerinin önemini gösteriyor değilmi. kapıya şartlanmışsın. farklı bulgular ve yorumlarda seni biraz şaşırtmıştır. bu görüntüde ,bariz kapak olacak hemen arkasıda oda.bin yerde belki biri çıkabilir. . kapı dediğinin üstündeki bulgular mahzen veriyor.2 odadanda az değil.kapının direk arkası olursa oda şansına.
kendini hiç riske sokmadan,önce boşluk sistemiyle tesbit etmelisin. başaramazsan,birinden yardım almalısın.
oda senin düşündüğün gibi kayanın arkasındaysa ,ben sanmıyorum,o zaman oda mezarı olur,bulgularda böyle söylemiyor ama hemen arkasıdır.
benim düşündüğüm gibi ise daha geriden alt kısımdan girişi olur.o zaman tünelli olur. boşluk tesbitiylede net öğrenirsin.
birde kapı dediğin kayaya ve arkadaşlarımızın işaret ettikleri yere porçöz dök bakalım. kaynama yaparsa horasanlıdır.horasan olmayan kayada kaynama yapmaz. kayanın diğer kısımlarınada dökerek test etmelisin.
artık geriside senin becerin olmalı değilmi.sevgiyle kalınız.

saolasın ustam söylenen işaretlenen her yeri inceleyeceğim henüz gitmedim burada belli bilgi ve görüş alıp öyle tekrardan gidip ona göre incelememi derinleştireyim dedim Allah C.C razı olsun hepinizden bilgi ve destekte bulundunuz şimdi verdiğiniz bilgi ve fikirler doğrusunda ön incelememi tamamlayacam inşallah fakat bir kaç bişey daha öğrenmek istiyorum ilki bu kapının etrafında müjde yada kasa varmıdır tahminen nerede olabilir ikincisi mahzen ise girişi bulursak tahminen kaç metre bi tüneli vardır ve ne tip tuzaklar olabilir bölge incelememe göre roma dönemine ait ortalama tarihide milat ile M.S 150 yıllara arasında bi dönemin

İRON

Kullanıcı

zebun kardeş sen o odalara girdiğinde zaten istediğini göremeyeceksin.ve buda seni umutsuzluğa sevk edecektir ama sakın umutsuzluğa kapılma.çünkü devamı vardır.sen açtıktan sonra içinide çek sana inş ALLAH,ın yardımı ile noktalarız.ama girişi tuzaklıdır haberin ola ona göre hareket. et.ilk g
irişte seni boş bir oda karşılayacaktır.odanın içinde kare oyulmuş pencereler mihraplar oyuklar felan olacaktır.bunu sana ön bilgi olarak aktarıyorum.eyer şayet bunun girişi olursa bu seferde işin çok zorlaşır.ve bu işaretlerdende muhtemelen ya oda içi kaya mezarıdır yada tünnelli oda içi mezar veya şaşırtmalı odalar mahsenler.şimdilik bukadar zebun kardeş..orada çok dikkatli çalışman lazım.yoksa ded
iğin gibi canınızdan da olabilirsiniz.amman dikkatli olunuz..tecrübeli birilerinden yardım isteyiniz..saygılar sevgiler...,
hayırlı BAYRAMLAR...

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

zebun kardeş sen o odalara girdiğinde zaten istediğini göremeyeceksin.ve buda seni umutsuzluğa sevk edecektir ama sakın umutsuzluğa kapılma.çünkü devamı vardır.sen açtıktan sonra içinide çek sana inş ALLAH,ın yardımı ile noktalarız.ama girişi tuzaklıdır haberin ola ona göre hareket. et.ilk g
irişte seni boş bir oda karşılayacaktır.odanın içinde kare oyulmuş pencereler mihraplar oyuklar felan olacaktır.bunu sana ön bilgi olarak aktarıyorum.eyer şayet bunun girişi olursa bu seferde işin çok zorlaşır.ve bu işaretlerdende muhtemelen ya oda içi kaya mezarıdır yada tünnelli oda içi mezar veya şaşırtmalı odalar mahsenler.şimdilik bukadar zebun kardeş..orada çok dikkatli çalışman lazım.yoksa ded
iğin gibi canınızdan da olabilirsiniz.amman dikkatli olunuz..tecrübeli birilerinden yardım isteyiniz..saygılar sevgiler...,
hayırlı BAYRAMLAR...

sağolasın hocam dediğiniz gibi dikkatli olacam tecrübeli biri ile bağlantıya geçmeye çalışıyorum malum bayram aralığı aranılan kişiye ulaşmak zor oluyor inşallah bi sorun yaşamadan hallederiz Sizede hayırlı bayramlar ilginiz alakanız için çok teşekkür ederim