Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
İnanmayın şu uydu işine,keriz arıyorlar
Simdi sana senin dilinden soylesem kendime ederim sonrasi bir dunya. Sen sunu demek istiyorsun para ile yer bakacak adam ariyor kandirip parasini alacak . Sen beni takip etmissen diger yerlerde bu lafi edemezdin cesaret isterdi. Sana ve senin gibilere senin dusuncende olan ucretli en.kral.makinasiyla veyahut dedektot satan makinacilar yada dunyanin en iyi dedektorler dahil HODRİ.MEYDAN DİYORUM. eger benim dedigim yerlerde boslugu gorurse o makinayo makinlari bana hediye edip gidecek Varmi o cesaret sizde varmi er.meydanina cikacak mert makinaci varmi . Boyle iki kez facede.meydan okudum ogun.ifsa ederim resimlerle seslerini.kestim yazamadilar sustular sonra senin gibiler geldi yazdi makinacilar sus pus cikamadilar.er.meydanina 🤫 kendine iyi.bak ))

Moderatör tarafında düzenlendi:

sinekli

Kullanıcı
ustam nasıl bu kadar net görüntü alabiliyorsunuz ben bir çok uydu programı denedim hiç birisi net olmuyor, üç katlı bina yüksekliğin de ki kaya yi en fazla besketbol topu büyüklüğünde görebiliyorum. yok daha fazla yaklaşmiyor. google eart da denedim bir kaç uygulama program yok yaklaşmiyor net değil.
Google bize şöyle bir yamuk yapıyor.. misal maps.google.com adresinden bizim sokağa bakınca bulanık leş gibi görüntü gösteriyor.. ama bir vpn programı kullanıp ip'mi değiştirince görüntü çok net oluyor...

A21MEDLi

Admin
ustam nasıl bu kadar net görüntü alabiliyorsunuz ben bir çok uydu programı denedim hiç birisi net olmuyor, üç katlı bina yüksekliğin de ki kaya yi en fazla besketbol topu büyüklüğünde görebiliyorum. yok daha fazla yaklaşmiyor. google eart da denedim bir kaç uygulama program yok yaklaşmiyor net değil.
google maps açın alt kısımda Türkiye yazan yere tıklayın açılan pencerede amerika birleşik devletleri seçeneğini tıklayın ve kaydedin,bu kadar...... maps görmediğiniz kadar netleşecektir..

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
emeğine sağlık..
Fakat bu işlemler sağ kulağı,sol elle tutma gibi olmuş.
kordinat toplamak için bu kadar uzun işlemmi olur..
Tesekkur ederım . Gecen yıl tam 380 Koordınat aldım Elle ve 380 yukseklıgı elle kaydettım Aklıma gelen belkı fazlasınıda almıs olabılır ayrı bır calısmada))) Buyuk calısmalarla cok sey ogrenmıstım Vıdeoda pıramıd buyuk oldugu ıcın 10 metreye ızlek aldım Ornek calısma olsun kare oldugu ıcın oyle yaptım acıklamada belırtmıstım. Dıyelım 10x10 5 metrede alınırsa daha ıyı olur ama arazıye gore degısır Benım en ıyı calısmalaarım bu Izlekler ıcındendır Deneyenler Basarıya ulasacaklardır ama Ondan once Isaret guzel alan ve Ustalardan yardım alarak Alanı daraltma dahada guzel olur Bazı noktalar dar calısmada Cıkmıyor Buyuk baktıgında bırde baktın cıkmıs ama Sapmıs ornek 20metre ılerde halbukı o hızalarda en altda bunu 2 farklı calısmada gordum eger o calısma olmasa baska yerde gormus olurdum. Sonuc alamayanlar bırde bu yoldan gıtsınler . En sevdıgım arazı egımı Guney ve Kuzeyden guneye ınen yamac ve hafıf yamacımcı . Google eartdan bır yere bakmadan evvel o alan ıcındekı egımı kontrol edın 2 degısken yukseklık varsa ornek 3 donum ıcınde o degıskende zaten bır kırılma vardır ya normal egım yada kuyu yada oda hıc bakmadanda tahmın yapabılırsınız ona gorede Izlek bıcımını secın buyuk olmamalı kucukte olmamalı 5 metre aralık ıyıdır. Bu arada Amedlı ustam senınde yazılarını okumustum Bayada begenmıstım ve bır ınanc azım gormustum Basarılı bulmustum Hosgeldınız.

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Resımdekı yer Eskı grubumuzda Sinan arkadasımızın deneme yerıydı bana anlatmıstı bende bır bakayım dedım ve Google eartdan kendıme gore sapmayı azaltıp Izleklerden bırını secıp baktım Hatta ıkı deneme yerının mesafasınıde soylemıstı neler oldugunuda bu bılgılerıde bılıyordum Bakmadan evvel ve baktım ve bende sasırdım aradakı mesafa 20 metrelerde demıstı mesurede 210. 21 metre demek . ve o metrelerde ıkı yer aldım halbukı guncellemede yok ha ılgınctır Ilk yer genıs alan verıyor ama kucuk bır yer Soba koymuslar 2 metre aralıkta bır yer dıyelım ve rogar ıcınede teneke koymuslardı Kendılerı yer altı goruntuleme makınasıyla deneme yerınde tecrube acısından bırakmıslar Uydu ıcın degıl . Bazen Oturdumu verıyor ve sasırıyor ınsan . Umudunu yıtırenler ıcın defınecı ımkanı olmayanlar ıcın atıyorum Belkı faydası olur Reklam olsun dıye atmıyorum yanlıs anlasılmasın lutfen . Fıltrelere gore sekıllerde degısıyor .
sdfsdfsdfds.JPGsrgsgsgsgess.JPGsdgsdgsdgloılo8y.JPGsdgsdgsdgsdgtt.JPG

Ekli dosyalar

• sdgsdgsdgloılo8y.JPG
    sdgsdgsdgloılo8y.JPG
    32.8 KB · Görüntüleme: 22
  • etstsss.JPG
    etstsss.JPG
    22.3 KB · Görüntüleme: 23

A21MEDLi

Admin
Videoda aldığınız kordinat 380 adet için çok 20 dk.nızı harcamışsınız,kordinat toplamak için NetCad programını öğrenin,3-5 dk.içinde binlerce kordinat toplarsınız..aldığınız bu kordinatların Mesafe aralığını 10 cm.50 cm.1m.size kalmış.binlerce kordinatı almak 3-5 dk.nızı almaz..Rakımı işini, gpsvizualizer sitesinden alırsın..

A21MEDLi

Admin
Bu yapılan işin uydularla yakından uzaktan bi alakası yok..dolandırıcılar sırf para alsınlar diye uyduyla bakıyoruz diyip Gizem yapmalarıdır,bu uydu lafı üçkağıtçıların kelime oyunudur....
Surferin Mezar ve metal bulmayı bırak,Yerin 5 cm.dibini dahi göremez diyip inanmayan olabilir, Surferin kendi yazılımcıları bile inanmayabilir,Ama Surferin buldurduğu şeylere arkadaşlarım şahittir...
Siva usta surfer boşluğu metali birebir cizmeyebilir.Ama ısıyı ve soguyu iyi yakalar.Tabikii Hedefin üstüne çökmek için Rakamları doğru yazmak gerekir..
Surferin görevi ona verilen datayı-Kordinatı yüzeysel Görüntüye çevirmektir...
Ama yeraltını Derinlik dahi bilmesi için Dogru pencereler ve doğru rakamları girmekle olur..
Surfer hakkında Son sözüm..Kordinat işinde,Surferi ve Voxleri Doğru Dürüst işleyebilenler için,en Kral GPR den en Kral dedektörden Geri kalır yanı yoktur...hedefin üstüne çökmek için Earth görüntüsüne bakarak Hedefin Nokta tespiti yapılmaz yanılırsınız.(bizim gibiler)l Gps ile yaklaşık 50cm.1 m.sapmayla Noktaya çöker....
İnanmak istemeyen inanmaz ne diyek,onunda kendince sebepleri vardır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...