Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek. | Sayfa 40 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Zerzek bir daha burda ne begeni nede yazini gormiycem. O tepenin zirvesini ********* o tepe o pullu tepe degil. sarkisinida sana okutturum. Gelip burda iki bilgi ozelden alip burda ustana ustalara yag cekip.diger ustalara laf cakma yeri degil anladinmi . Sizin gibiler define icin affedersun ***** verir. Yazdigi yaziya.bak simdi hepiniz defolun gidin ....

Selamünaleyküm, herkese hayırlı sabahlar.
Öncelikle sakin olmanızı öneriyorum. Sonrasında kullandığınız kelimelere dikkat etmenizi öneriyorum. Burada argo veya küfürlü yorumlara imtiyaz yoktur. İlk ve son kez uyarıyorum. Tekrarında mekandan uzaklaştırılırsınız!

Ayrıca kimin neyi beğenip neyi beğenmeyeceğine kimse karar veremez.
Üsluba dikkat edelim. Sizin ile ilgili ters bir yorumu yok. Küfür yok taciz yok, ne demeye böyle bir cevapla karşılık verdiniz anlam veremedim.

Tekrarında mekan kuralları işler.

Selametle.

A21MEDLi

Admin
Zerzek bir daha burda ne begeni nede yazini gormiycem. O tepenin zirvesini ********** o tepe o pullu tepe degil. sarkisinida sana okutturum. Gelip burda iki bilgi ozelden alip burda ustana ustalara yag cekip.diger ustalara laf cakma yeri degil anladinmi . Sizin gibiler define icin affedersun ***** verir. Yazdigi yaziya.bak simdi hepiniz defolun gidin ....
Bozkurt usta kurallar hakkında gerekenni yazmış o konuya değinmeyeceğim...

siva usta seni takdir etmeye başlamıştım,bu tür kelimeler hoş değil,şık değil...
ben herkese bişey öğretmeye mecbur değilim...fakat bu konuda açık kapı bırarak yazdım paylaştım.

karbey ben surfere inancım kalmadı vazgeçtim demeye başlayınca,
sende bu işi biliyorsun diye.... buraya pek yazma gereğinide duymadım..(bu konuya en başından beri 4 kişi müdahil oluyorduk)

kocayiğit bu işe hevesli gördüm zaten surferle kordinatlarla ilgili alt yapısı vardı bişeylerde biliyordu.ve bu işte kendisini gayretli görünce,ufak tefek bişeyler yazınca Maşallah leb demeden lebleyi anlıyor...
bişey diyeyimmi ben gayretli ve azimli insanı hangi branşte olursa olsun severim..bu gayretlerinden dolayı elimden geldiğince yardımcı olurum...

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
@BoZKurT @aliveli44 @BulursamKader25 @A21MEDLi
Sevgili ustalarım, bu konuyu ilgim olmamasına rağmen teknik kısmıyla bilgi edinme amaçlı takip ediyorum. Farklı sitelerde ve burada ( şimdilik olmasa da konu oraya doğru gidiyor zaten) bu surfer konusu hep tartışmayla bitmiş ve konular kapatılmış. Surferin verimliliği konusunda ortak bir anlaşma zemini yok. Fiziksel olarak kullanılan her cihazın çalışma şeklinin fiziksel bir açıklamasının olması da zorunludur. Surfer konusunda optik görme dışında herhangi bir tespit edici ışın, radyo dalgası vs kullanmadan yeraltını görme konusunun bilimsel olarak açıklamasını yapabilecek bir arkadaşım varsa öğrenmek isterim. uydular yerüstü anomalilerini tarar ve istenilen şekilde bitki örtüsü, su vs gibi görüntüyü engelleyen nesneleri yazılımsal olarak silerek çıplak toprak görüntülemesinde toprak üstündeki yükseltileri ölçer ve buna bağlı olarak toprağın altındaki şey hakkında fikir verir. (battaniyeye sarılan bir kişiye dışarıdan battaniyenin şekline bakarak içinde insan olduğunu farketmemiz gibi) Ayrıca madencilik vs gibi kullanılacaksa yer üstündeki tabakayı da ayrıca analiz edebilir ( uydu yapısının izin vermesi koşuluyla). Bu konuda bizim bilmediğimiz ama surfer kullanan arkadaşların bildiği nedir. Ben neyi gözden kaçırıyorum? Yeraltını gören mekanizma nedir ?

Bu arada daha önce bir konu hakkında cevap hakkımı da kullanmak istiyorum.
(Siva usta daha önce mehdi konusunda yazdığımı anlamadan bana nebatat demişti konu kilitlendiği için cevap verememiştim, şimdi yine aynısını başka arkadaşa yaptı. Kişi kendisi nasılsa başkasını da öyle bilirmiş)

Selam ve dua ile kalınız

Son düzenleme:

karbey

Kullanıcı
@BoZKurT @aliveli44 @BulursamKader25 @A21MEDLi medli
Sevgili ustalarım, bu konuyu ilgim olmamasına rağmen teknik kısmıyla bilgi edinme amaçlı takip ediyorum. Farklı sitelerde ve burada ( şimdilik olmasa da konu oraya doğru gidiyor zaten) bu surfer konusu hep tartışmayla bitmiş ve konular kapatılmış. Surferin verimliliği konusunda ortak bir anlaşma zemini yok. Fiziksel olarak kullanılan her cihazın çalışma şeklinin fiziksel bir açıklamasının olması da zorunludur. Surfer konusunda optik görme dışında herhangi bir tespit edici ışın, radyo dalgası vs kullanmadan yeraltını görme konusunun bilimsel olarak açıklamasını yapabilecek bir arkadaşım varsa öğrenmek isterim. uydular yerüstü anomalilerini tarar ve istenilen şekilde bitki örtüsü, su vs gibi görüntüyü engelleyen nesneleri yazılımsal olarak silerek çıplak toprak görüntülemesinde toprak üstündeki yükseltileri ölçer ve buna bağlı olarak toprağın altındaki şey hakkında fikir verir. (battaniyeye sarılan bir kişiye dışarıdan battaniyenin şekline bakarak içinde insan olduğunu farketmemiz gibi) Ayrıca madencilik vs gibi kullanılacaksa yer üstündeki tabakayı da ayrıca analiz edebilir ( uydu yapısının izin vermesi koşuluyla). Bu konuda bizim bilmediğimiz ama surfer kullanan arkadaşların bildiği nedir. Ben neyi gözden kaçırıyorum? Yeraltını gören mekanizma nedir ?

(Siva usta daha önce mehdi konusunda yazdığımı anlamadan bana nebatat demişti konu kilitlendiği için cevap verememiştim, şimdi yine aynısını başka arkadaşa yaptı. Kişi kendisi nasılsa başkasını da öyle bilirmiş)

Selam ve dua ile kalınız
:( hiç erek yok... Lütfen herkes susma hakkını kullansın isterim. Sonuç olarak kırılmış olanda olabilir, yanlış anlamış olanda olabilir, zorlayıcı olanda olabilir, o anlık sinirlenmiş olanda olabilir, hak etmiş veya etmemiş olanda olabilir... Ama gerçekten tek bir kelime dahi olumlu bir gelişme doğurmayacak, yapıcı bir katkı sunmayacak. Lütfen herkesi yazmamaya davet ediyorum. Başlığın kaderini zaman belirlesin. Bende başlıkta tetikleyici etkileyici bir konumda olmuşsam Hakkınızı helal edin. Keşke böyle olmasaydı. Son sözüm bu olsun bu başlıkta. Hepinize sevgi ve saygılar..

Siva

Kullanıcı
Yasaklı

Selam ve dua ile kalınız
Necat abi diyeyim lakap.oyle an gecti espri olarak soyledim Mehdi konusuna gelirsek evet o ben olabilirim olabilme ihtimali yuksek)))) Bu Dunya.beni taniyacak yeryerinden oynayacak Mahser gunu olacak Butun firavunlardan İntikam alacagim ... Allah verecek bende kesip dograyacam)))) . Siyah atimi Kilicimi ipek elbiselerimi hazirlayin (kahkaha)(fikir)(Allah1 c.c)(maşallah)
Hayel kuruyorum espri.yapiyorum))))) ilac kullaniyorum bu kadar olsun Hayel iste))))

karbey

Kullanıcı

Selam ve dua ile kalınız
Sevgili hocam. Konuya son sözümü yazarken yanlışlıkla sizden alıntı yapmışım. Sonradan farkettim. Sadece ortaya bir kaç cümle yazayım susayım dedim ama yanlış anlaşılma olmasın diye bu konuyu açıklayayım istedim. Bir yanlış anlaşılma olduysa kusura bakmayın ne olur. Nasıl alıntı yaptım ve bunun farkına varamadım bilmiyorum. Ben genel olarak başlığa cevap vermiştim. Sağlık ve sıhhat diliyorum, Hepimiz Allaha emanet olalım. Saygılar.

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Bozkurt usta kurallar hakkında gerekenni yazmış o konuya değinmeyeceğim...

siva usta seni takdir etmeye başlamıştım,bu tür kelimeler hoş değil,şık değil...
ben herkese bişey öğretmeye mecbur değilim...fakat bu konuda açık kapı bırarak yazdım paylaştım.

karbey ben surfere inancım kalmadı vazgeçtim demeye başlayınca,
sende bu işi biliyorsun diye.... buraya pek yazma gereğinide duymadım..(bu konuya en başından beri 4 kişi müdahil oluyorduk)

kocayiğit bu işe hevesli gördüm zaten surferle kordinatlarla ilgili alt yapısı vardı bişeylerde biliyordu.ve bu işte kendisini gayretli görünce,ufak tefek bişeyler yazınca Maşallah leb demeden lebleyi anlıyor...
bişey diyeyimmi ben gayretli ve azimli insanı hangi branşte olursa olsun severim..bu gayretlerinden dolayı elimden geldiğince yardımcı olurum...
Dedimya guzel gozlum.ben sevdimmi...
..... ALLAH ina kadar severim. Ben anlamam poptan operadan cazdan . Dedimya . Ben dogrulari soylemeye olmeye hazirim diye))) Beni uzaklastirin yoksa kendimi uzaklastiricam . Ozelime cevap vermedin beni adam yerine koymadin simdi kustum sana.. :(

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Sevgili hocam. Konuya son sözümü yazarken yanlışlıkla sizden alıntı yapmışım. Sonradan farkettim. Sadece ortaya bir kaç cümle yazayım susayım dedim ama yanlış anlaşılma olmasın diye bu konuyu açıklayayım istedim. Bir yanlış anlaşılma olduysa kusura bakmayın ne olur. Nasıl alıntı yaptım ve bunun farkına varamadım bilmiyorum. Ben genel olarak başlığa cevap vermiştim. Sağlık ve sıhhat diliyorum, Hepimiz Allaha emanet olalım. Saygılar
Niyet iyi olduğu sürece sorun yok :) Selamlar

A21MEDLi

Admin
Dedimya guzel gozlum.ben sevdimmi...
..... ALLAH ina kadar severim. Ben anlamam poptan operadan cazdan . Dedimya . Ben dogrulari soylemeye olmeye hazirim diye))) Beni uzaklastirin yoksa kendimi uzaklastiricam . Ozelime cevap vermedin beni adam yerine koymadin simdi kustum sana.. :(
bana ne zaman öm. attın?

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@necatnecat ustam
Surfer veya başka programlar hakkında bilgi sahibi değilim
Uydu işine bakış açım
Çubukcularda olan ben
İşin içine ben yani bencillik girer ise
Hoşlanmam
Maalesef uyducularda da var bu
En iyisi benim havası var her zaman
Genellemiyorum
Ama yoğunluk bu şekilde
Kimse kimseyi beğenmediği gibi
Bir de karalama var

Bu konunun ilk bir kaç mesajını ya okudum ya okumadım
Güncel bir konu olduğunu her zaman görüyorum
Uydu konusuna ilgim olmadığı için okumadım
Normalde alakalı alakasız her konuyu takip eder okurum
Çubuk ve bu uydu konusuna
İçim ısınmıyor

Değerli abim @A21MEDLi nin
Göz sağlığı yerinde olsaydı
Belki rahatsız ederdim öğrenme amacı ile
Bir çok kez abim koordinatlarıma baktı
Verdiği bilgiler
İşaretler ile uyumlu oldu her seferinde
Bu arada belirteyim
Verdiğim koordinatlarda olan işaretlerden
Haberi yoktu

Uzatmayayım necat ustam
Etiketlediğin için yazdım fikirlerimi
@karbey ustamın arzusuna katılıyorum
Kırmaya tökmeye gerek yok
Dine kitaba vatana bayrağa
Toplum ahlakına ters olmadığı sürece susmak
Bilgi almak ve vermek
İnşaallah daha iyi olacaktır
Tabii rijit söylem ve espiri çapını aşmamakta hoş olur

Muhabbet ve dua ile vesselam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...