Uydudan Yer Bakma

A21MEDLi

Admin
wtrk usta bazı konuda sana hak vermiyor değilim.haklı olduğun kısımlar var,fakat o kısımlar beni bağlamıyor.

A21MEDLi

Admin
yağmur adam ustam eline emegine saglik ilginc konulardan biri daha a21medli abim sen dogrusu neyse anlativer bu iş senin branşin
BABACONDA usta,bu uydu konusunda kim ne biliyorsa ne kadar biliyorsa kendine saklasın.
yalan yanlış bilgiler ortalıkta cirit atıyor vede bu işin üç kağıtçısı çoktur,mağdur olacakların vebalıne girmeyelim derim.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,
bu konuyu ilk duyduğumda bende bazı ustalar gibi, olurmu ya mümkün değil böyle birşey dıye kendı kendıme yorum yaptım.
medli ustama kendi köyümde bulunan bir tünelin koordinatlarını attım, hem tecrübe etme hemde emin olmak için.
tünelin tam şeklini çizerek geri yolladı. yani tünelin nereden başlayıp nerede viraj aldığını çizip yollamış. tabiki hayret verici bir olay. nasıl bulup nasıl yapar fikrim yok.
lakin işi yapıyor.

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
izdüşüm haritası bu yerin altıyla alakalı değil ki kullandığı program orjinal izdüşüm haritasını çıkarmak için kullanılan program yani şunu yapıyor...benim gördüğüm bu.. zaten uzaydan çekilmiş bir fotoğrafla yerin altını görmek bence mantıksız.. fakat inan insanlar çok fazla yağmuradam abim...

gerçekveizdüşümalangerçekalanizdüşümalan.jpg

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
aşağıda programın ne işe yaradığı zaten yazıyor benim önceki mesajda görüşümün doğru olduğunu gösteriyor...
Surfer programı, Golden Software firmasınca hazırlanmış bir programdır. Bu program, hem bir çizim programı, hemde verilen noktalaraın bir koodinat sistemine göre yerleştirilmesini yapabilen bir programdır.Dolayısıyla jeoloji mühendisliğinde mutlaka bilinmesi gereken ve kullanılan bir programdır. Ancak fazla yayğın kullanımı olmmamsı nedeniyle yeterli tanınma şansı bulamamıştır.

Bu program aynı zamanda KRIGING ,olarak bilinen matrisleme matematiğini kullanarak bir haritayı 3-D (3-BOYUTLU) olarak ve istendiğinde de döndürmek surtaiyle düşey ölçeği kullanarak sunan bir programdir.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
bunu amedli abim cozmuş bende bikac yede test ettim ha bilemeyiz surfer der voxler cikar yada baska bişey lakin dogru veriler mevcut.

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
açık açık anlattım bunu anlamayacak kadar define bulmaya odaklanmış sanız daha bir şey demiyorum bu dediğimiz programların hepsi bilinen arazi engebelerini renkle gösteren programlar.. yani aynı televizyondaki insanların çıkıp odada dolaşmasına inanmak gibi bir şey.. şuan ne diyeceğimi bilmiyorum.. anlatacak bir şeyde yok.. program bu videoda anlatılan gibi çalışıyor adam işi bilen biri fakat sonucu insanlarla alay etmek için kullanıyor resimlemesi de doğru arazinin engebelerine göre renkler değişiyor o kırmızı olan yer en yüksek nokta... bu kadar açık ve net bir şeyi bütün dünyanın bildiği birşeyi adam yerin altı olarak anlatıyor.. bir çoğunuzu tanıyorum sizler gibi değerli insanların buna inandığına inanamıyorum...