Uydudan Yer Tespiti Safsatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,

bu zamana kadar elime birtek cihaz almadım, sadece çubuklar ile deneme yaptım, kendimide başarılı görmedim. (çalışanda çalışıyor)

eskidende sitemizde konusu geçen, şu aralarda sağda solda aktif olarak konu işlemesi yapılan bir husus var !

uydudan yer tespiti ! Arkadaşlar bu olay tamamen sahtecilik olup kesinlikla aslı astarı olmayan bir husustur, bu konuda çalışma yapan kamu kurum ve özel kurum mühendisleri böyle birşeyin olma ihtimalini sıfır olarak görüp, eğer bu mümkün olsa idi, okyanusların her yerinde petrol dür maden dir vs.. aramaları yapılmaz, bunlar için servetler ödenmezdi, tak nokta tespiti yapar,gider sondajı vurardık.

Ki ! bu tespiti yapan kişilerde açıkca diyor, eğer milim hata yaparsak, kilometrelerce sapma olur, ee mübarek verecez parayı, sonra milim şaşacak ondan sonra kaz babam kaz. hem kaz hemde KAZ !

definemekani.com olarak veya BozkurT olarak böyle olaylara itibar etmeyin, uydudan yer tespiti yapmak isteyen kişi sizden ne istiyor, koordinat, KOORDİNAT !!! hadi geçmiş olsun, el bebek gül bebek muhafaza ettiğin yer, güle güleee.

cihaza falan para vermeyin, aldanmayın böyle şeylere, bu cihaz gercekten yer buluyorsa bile almayın arkadaşlar, kullanmayı bilmezsin bozarsın, yine hebaa, uydudan yer bulacak sana, sonrada git orada 100 kilo altın var dıyecek, he he, görürsem söylerim demek lazım.

bu işleri yapan kişileri daha önce işlemiştik sitemizde,

sözün kısası,
uydudan yer tespiti saçmalığına sakın ola girmeyin,
kelin ilacı olsa başına çalar. kör topal gezmez.

belki bu işlerden ekmek yiyen arkadaşlar vardır, uydudan tespit vs..

bu konu tamamen şahsi fikrimdir, yaşanan olaylara bizzat tanık oldugum için BozkurT olarak uyarı yapmak istedim.

1 laptop 1 auto cad grafik programı 10 bin tl 30 bin tl etmez ;)
o cihaz bende olsa, 10 bin tl ye satmak yerine, senin koordinatta 100 kilo altın var, yeri gösteririm 10 bin 20 bin alırım derim, cihaz satma saçmalıgından daha düzgün bir iş olur, hem alıcı hem verici zarar görmez, madem hayır yapıyorsun böyle yap !

selametle inş.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Güzel bir konuya ışık tutmuşsun ustam.
Yalnız bir hususu belirtmem iktiza ediyor. Arkeoloji ilminde artık uydu teknolojisi nden yararlanılıyor. Uydu Arkeolojisi denilen bu metodla uydudan çekilen bölgenin kızılötesi ışınlarla taraması yapıldıktan sonra, elde edilen verilerden uzman ekiplerce, bölgede önceden varolan yerleşim yerleri ören yerlerinin haritası çıkarılabiliyor. Elde edilen sonuçlara görede kazı çalışmaları başlatılıyor. Bununla ilgili national Geographic belgesel kanalında bir kaç belgesel izledim. Özellikle Mısır da bu yöntem ile bir çok nekrapol ve akrepol alanları ortaya çıkarılıyor. Hatta temeli atılmış ama yapımına başlanamamış keops ve kefren piramitlerinin temel ebatlarında yapılarda bulunmuştur.
Ancak bahsedilen mevzuda, iddia edildiği gibi yeraltında saklı bulunan bir hazine veya definenin tespiti külliyen ya lan dır...
Ama tespit edilen bu tip ören yerlerinden kazı esnasında define çıkabilirmi? Tabiki ihtimal dahilinde ya mezar illaki, mezardan hediyeleri çıkarmı? Muhtemelen çıkar. Peki bu idda edilen tezi doğrularmı? Cevabını siz verin.
Adam idda edip duruyordu... hemde yeminle
"Filanca yerde 1 ton altın var. Ankarada uydudan baktırdım."
Yani Gölbaşı uydu yer istasyonuna gidiyorsun, diyorsun ki
" yav benim bi yer var ordan şüpheleniyorum bizahmet bi bakıverin belki bişey ler vardır."
Onlarda "tabi efendim ne demek siz şöyle istirahat buyurun cayınızı yudumlarken biz iki dakkada hallederiz."
Hayır oraya ne vasıfla gittin mübarek. Rasgeleni böyle stratejik yerlere alırlarmı, hadi vatandaş merak etmiş gelmiş bi gezdirelim dediler o kontrol odasına sokarlarmı, üst düzey bir çok bürokrat ın bile giremediği yerler var.
Yazılacak aslında çok şey var da, uzatmaya gerek yok.
Aklımıza mukayyet ol Ya Rabbi.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
abi, bizim aliveli44 akrabası olan bir mühendis ile görüşmüş, bu okyanusta petrol arama gemilerindemi ne çalışıyormus, yanlış olmasın, bir sondaj başlığı 450 milyon dolar demiş, tek seferlik, uydudan bunun imkanı olsa onu kullanırdık demiş.

bahsettıgın belgeselı izledim abi, yüzeye yakın yerlerde yapı izlerini gösteriyordu, lakin dönem soygunuyemiş bu ülkede uydudan iz buldum dıyıp 3 metre gırmek akıl karı olmadıgı gıbı, o cihazı alma durumuda getirmez.

biz diyeceğimizi diyelimde, geçmişte ağzı yanan dostlarımız abilerimiz oldu, aynı husustan. yeni arkadaşlar tanımayalım bu konudan ötürü.

Warning

Kullanıcı
Sevgili üstadlarım, ağabey ve dostlarım bu konuda kendi görüşüm ben bu tarz şeylere inanasım gelmiyor uydu ile binayı gördün insanları gördün yerdeki böceğide gördün toprağın üstü uydunun olsun altındaki bizim ;)

denizliden20

Kullanıcı
Güzel bir konuya ışık tutmuşsun ustam.
Yalnız bir hususu belirtmem iktiza ediyor. Arkeoloji ilminde artık uydu teknolojisi nden yararlanılıyor. Uydu Arkeolojisi denilen bu metodla uydudan çekilen bölgenin kızılötesi ışınlarla taraması yapıldıktan sonra, elde edilen verilerden uzman ekiplerce, bölgede önceden varolan yerleşim yerleri ören yerlerinin haritası çıkarılabiliyor. Elde edilen sonuçlara görede kazı çalışmaları başlatılıyor. Bununla ilgili national Geographic belgesel kanalında bir kaç belgesel izledim. Özellikle Mısır da bu yöntem ile bir çok nekrapol ve akrepol alanları ortaya çıkarılıyor. Hatta temeli atılmış ama yapımına başlanamamış keops ve kefren piramitlerinin temel ebatlarında yapılarda bulunmuştur.
Ancak bahsedilen mevzuda, iddia edildiği gibi yeraltında saklı bulunan bir hazine veya definenin tespiti külliyen ya lan dır...
Ama tespit edilen bu tip ören yerlerinden kazı esnasında define çıkabilirmi? Tabiki ihtimal dahilinde ya mezar illaki, mezardan hediyeleri çıkarmı? Muhtemelen çıkar. Peki bu idda edilen tezi doğrularmı? Cevabını siz verin.
Adam idda edip duruyordu... hemde yeminle
"Filanca yerde 1 ton altın var. Ankarada uydudan baktırdım."
Yani Gölbaşı uydu yer istasyonuna gidiyorsun, diyorsun ki
" yav benim bi yer var ordan şüpheleniyorum bizahmet bi bakıverin belki bişey ler vardır."
Onlarda "tabi efendim ne demek siz şöyle istirahat buyurun cayınızı yudumlarken biz iki dakkada hallederiz."
Hayır oraya ne vasıfla gittin mübarek. Rasgeleni böyle stratejik yerlere alırlarmı, hadi vatandaş merak etmiş gelmiş bi gezdirelim dediler o kontrol odasına sokarlarmı, üst düzey bir çok bürokrat ın bile giremediği yerler var.
Yazılacak aslında çok şey var da, uzatmaya gerek yok.
Aklımıza mukayyet ol Ya Rabbi.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
bozkurt ustamız,üyelerimizi uyarmak adına bu konuyu açmış olmalı. güzelde yapmış. insanlarımızın kandırılarak,maddi kayıplara uğramasını istemediği için .
toprağın üzerinde ,her istenileni alma imkanımız önce bir varmı onu düşünelim sonrada uyduyu.
söz gelimi olsa dahi
önce toprak üzerinden tespit yapabileni bulalım .hangimiz istediği derinlikte,madenin varlığını görme şansı yakaladıda ,uzaydan tespit imkanına koşuyor.
ben tanıdığınız bir ustamızı ziyaretimde, uydudan baktırdığını,bir kaç nokta tespiti yaptırdığını söyledi. yine bir çok arkadaşımız daha vardı.
maden verdiği yerde ,bırakınız madeni,bazı boşluk olarak verdiği yerde boşluk bile yoktu.
bir işareti vardı,şu arada olması gerekir dedik. orada küçük bir yapıt ve maden tespit ettik.
zaman sonra bir toplantımızda bir ustamız cihazı olan 6 m ye kadar alabilen bir arkadaşı getirmişti.
emin olunuz sadece benim tespit ettiğim yerde maden gördü.
arkadaşlarımızda konuyu mutlaka okurlar farklı bir durum varsa yazsınlar.
eğer bizlerin bilmediği sistemler olabileceğini düşünsek bile ,
olamazmı belki vardır. ama sizlerin bizlerin ulaştıkları değil.varsa da biz ulaşamayız.
size böyle bir teklif gelirde,baktırısanız . var denirse,buyurun mademki var % 80 i sizin 20 si bana yeter deyin bakalım ne cevap alacaksınız.
emeğine sağlık bozkurt ustam.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Ustalar açıkcası bende safsata olduğunu düşünüyordum ancak kafamı kurcalayanda birsey oldu..
Adama koordinatları verdim, verdiğim yere mahzen yazmıştı ve yakınındaki mağarayı adam yazmış.
in yada mağara gibi yer diye..
Hadi mağara diye salladı tuttu ama yeri görmemiş birisi, mağaranın haritadaki yerini nokta atışı yaptı.
Kafam karıştı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...