...ve Hafta Sonu Neşesi... | Sayfa 13 | Define işaretleri ve anlamları

...ve Hafta Sonu Neşesi...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Telefon çalmaya başlayınca tevfik usta bakar:
-Alo buyrun
- Amedli usta orada mı?
-Yok efendim
- Ne zaman gelir acaba ?
Bu soruyu Tevfik usta biraz gülerek cevaplar
-Allah bilir valla
Adam kıllanıp sorar:
-Orası neresi?
-- Karacaahmet Mezarlığı

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Tarih dersi öğretmeni okula davet ettiği bir aliveliye oğlunun kopya çektiğini ispat etmeye çalışıyor veli ise oğlunun kopya çekmeyeceğini iddia ediyordu. Öğretmen iki adet kağıt çıkararak:

-Bakın bu ön sırada oturan öğrencinin kağıdı bu da hemen onun arkasında oturan sizin oğlunuzun kağıdı.Şimdi sıra ile sorulara verdikleri cevaplara bakalım.

-Tabii öğretmen bey.

-Bakın ilk soru "İstanbul ne zaman feth edilmiştir?" İlk kağıtta 1453 yazıyor. İkincide de aynı cevap yazıyor.

-Öğretmen bey bu sorunun cevabını ben bile biliyorum. Benim oğlum bilemez mi?

- Devam edelim efendim. Bakın 2 . soru "İkinci Viyana kuşatması ne zaman olmuştur?" İlk kağıtta 1683 yazıyor. İkincide de aynısı yazıyor.

-Yahu öğretmen bey sinirlenmeye başlıyorum. Bizim oğlan doğru cevap veremez mi?

-Efendim sabredin. Bir soru daha devem edelim. 3. soru: "Kanuni Sultan Süleyman'ın kayınvalidesinin ismi nedir? İlk kağıtta "Bilmiyorum " yazıyor. İkinci kağıtta yazan ise şu: "Ben de bilmiyorum!"

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bir gün bardaktan boşanırcasına yağmur yağarken Nasreddin Hoca da evinin penceresinde oturarak sokağı seyrediyormuş. Bir ara dostlarından birini siz onu tanıyorsunuz zaten ismini yazmıyayım cüppesinin eteklerini beline dolayarak koşa koşa evine giderken görmüş ve pencereyi açarak seslenmiş:

"İnan olsun ki çok ayıp! Senin gibi aklı başında olgun bir adam Allah'ın rahmetinden kaçar mı?"

İçinden Hocaya hak veren adamcağız bu sefer ağır ağır yürümeye başlamış; fakat tepeden tırnağa ıslanmış olarak evine varınca Hocanın oyununa uğradığını anlamış.

Günün birinde Hoca yolda yağmura tutulmuş; koşar adım evine yönelmiş. Birkaç gün önce kendisiyle alay ettiği ahbabının evi önünden geçerken adamcağız taşı gediğine koymanın tam zamanı diyerek evin penceresinden Hocaya bağırmış:

"Hocam Hocam Allah'ın rahmetinden niçin kaçıyorsun ayıp değil mi sana?"

Hoca hiç istifini bozmadan koşmaya devam ederek şu cevabı vermiş:

"Hay anlayışsız hay!... Ben rahmetten kaçmıyorum; tam tersine yere düşen rahmetleri çiğnememek için koşuyorum!"

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
İkizceli kazma kürek çubuklarla kaçamayınca polisler tarafından yakalanmış ve sorgu için komiserin karşısına dikilmiş
Komiser sormuş:
Nerede oturuyosun?
Kardeşumla peraperuz.
Kardeşin nerede oturuyor peki ?
Pabamla peraber
Sabrı tükenen komiser bu cevaplar karşısında hiddetlenerek bağırır
Peki baban nerde oturuyor ?
İkizceli şaşkın şaşkın cevap verir
Anlatamadum mi komiserum hep beraber otirayruk

TEVFiK

Vip Üye
Aylardır iş bulamayan Tevfik usta artık önüne gelen her yere müracaat etmeye başlamıştı.

Hayvanat bahçesinin önünden geçerken durdu ve "neden olmasın" deyip, oraya da müracaat etti.

Olacak ya; bahçenin gözdesi goril önceki gece ölmüştü ve bunu müşterilerden bu günlük gizlemeyi başarmışlardı.

"Yeni gorilimiz gelene kadar, onun postunu giyip goril taklidi yapabilir misin?" diye sordular.

Tevfik usta önce şaka herhalde diye düşündü, ama hayır adamlar gerçekten ümitsiz görünüyorlardı.

"Parada anlaşırsak yaparım be moresi" dedi. Anlaşmaları uzun sürmedi.
Ertesi sabah geldi, hazırlanmış postu giydi, gorilin kafesine girdi ve o güne kadar seyrettiği belgesellerden aklında kaldığı kadarıyla goril gibi davranmaya başladı:

Ara sıra homurdanıyor, göğsünü yumrukluyor, dört ayak üzerinde yürüyor, bir dala sıçrıyor, sallanıyor, seyircilerin attığı meyveleri yiyordu.

Birkaç gün sonra işine öyle adapte olmuştu ki, daha yüksek dallara bile tırmanıyor, daldan dala atlayabiliyordu.

Ama son atladığı dalı tutamadı, kafesini yan kafesten ayıran fensin üzerine düştü, yıpranmış fens teli yırtıldı ve kendini yan kafesin içinde buldu.

Bu aslanın kafesiydi.

Tevfik usta yutkundu, kelime-i şahadet getirdi. "İmdat!" diye bağırdı ama kendi sesini kendi bile duymadı. Korkudan sesi kısılmıştı.
Tekrar bağırdı. Eh! hiç olmazsa kendi duymuştu.

Önce neler olduğunu anlayamayan aslan yavaşça yattığı yerden kalktı, Tevfik ustaya doğru ağır adımlarla yaklaştı.

Seyirciler çığlık çığlığa idi. Bir çocuk sanki goril anlayacakmış gibi (!) "tırman, fense tırman" diye bağırdı.

Ama korkudan gorilin sadece sesi kısılmamış, eli kolu da felç olmuştu.

Aslan affetmedi, geldi, önce pençesini gorilin göğsüne dayadı, sonra başını başına yaklaştırdı ve fısıldadı:

"Kapa çeneni aptal! ben aliveli Beni de işimden edeceksin"
:D :D hahahhaahahhhhhhhh :D :D :D hayıtımda duyduğum en güzel kelime :D :D :D nerden bulıyorsunuz böyle olmuş olanları :D :D

TEVFiK

Vip Üye
Tevfik ustam gürültülü şehir hayatından kaçıp kafasını dinlemek için hafta sonunu balık avlayarak geçirmek istemiş, gittiği kasabadaki gölde yarım gün uğraşmasına rağmen bir şey tutamamış..
Teknesiyle yanına gelen kasabalı bir adamın av çantasını açtığını ve içinden bir ayna çıkardığını görünce merak edip aynanın ne işe yaradığını sormuş adama..
Burada balık avlamanın tek yolu budur.. demiş adam,
Güneşin ışığını bu aynayla göl yüzeyine yansıtırız, balıklar ışığı görüp yukarı doğru yüzerler, biz de kepçeyle avlarız onları..
Vay be..? İşe yarıyor mu gerçekten?..
Evet..Bu aynayı bana satar mısın?.. Sana 100 dolar veririm..
Tamam..demiş Tevfik ustam, paralar yan tekneye uzatılmış, ayna alınmış,
Teşekkürler..; demiş Lacivert
Bu arada öğrenmek isterim.. diye eklemiş, Bu hafta bu metotla kaç balık avladınız?..
Şeyy..demiş Lacivert teknenin motorunu çalıştırıp uzaklaşırken,
Sizinle birlikte 6 oldu!..
eh gari bizde sazan :eek: olduk ne yapsın yüzen balıkları yürüyen balıkları yakalasın :D tevfikte kendi gibi bir balığa denk gelir herhalde.öbür tarafta.:D ama ahmedli ustam ile ersan ustam yok ya burada onlarda uzaktan bizimi gözlüyorlar aceba.:confused::D

A21MEDLi

Vip Üye
eh gari bizde sazan :eek: olduk ne yapsın yüzen balıkları yürüyen balıkları yakalasın :D tevfikte kendi gibi bir balığa denk gelir herhalde.öbür tarafta.:D ama ahmedli ustam ile ersan ustam yok ya burada onlarda uzaktan bizimi gözlüyorlar aceba.:confused::D
ustacım sesiz ol,Lacivert ustanın sayfasındayız baksana tek kelime etmedim beni hapishane kaçkını yapmış. bi konuşsaam alim (Allah1 c.c) ne eder.güzel paylaşımını sesiz sesiz,okuyak beğenek sıvışağ.:D:D

TEVFiK

Vip Üye
ustacım sesiz ol,Lacivert ustanın sayfasındayız baksana tek kelime etmedim beni hapishane kaçkını yapmış. bi konuşsaam alim (Allah1 c.c) ne eder.güzel paylaşımını sesiz sesiz,okuyak beğenek sıvışağ.:D:D
:D :D :D :D hehehheeheeee.hahahahahahhaaa..daha şimdi okudum sayın ustam ewet Lacivert ustamın eline düşen çok güzelleşiyor.:D :D
Telefon çalmaya başlayınca tevfik usta bakar:
-Alo buyrun
- Amedli usta orada mı?:p :p :p
-Yok efendim
- Ne zaman gelir acaba ?
Bu soruyu Tevfik usta biraz gülerek cevaplar :rolleyes:
-Allah bilir valla
Adam kıllanıp sorar:
-Orası neresi?
-- Karacaahmet Mezarlığı :eek: :D :D :D :D :D :eek: :eek: :eek:

A21MEDLi

Vip Üye
tevfik ustacım kusura bakma Lacivert ustanın kaleminden kurtulmak için,seni vurmak zorundayım.:eek:
hııım yoksa Laciverte vurup ondanmı kurtulsak.:D

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
tevfik ustacım kusura bakma Lacivert ustanın kaleminden kurtulmak için,seni vurmak zorundayım.:eek:
hııım yoksa Laciverte vurup ondanmı kurtulsak.:D

Ben o karede yokum ustam... kesecek başka birini bul okadar gezecek dolaşacak yer varken hapishane önünde hiç işim olmaz hiiiç... yani inşAllah diyelim...

Üst Alt