...ve Hafta Sonu Neşesi... | Sayfa 16 | Define işaretleri ve anlamları

...ve Hafta Sonu Neşesi...

TEVFiK

Vip Üye
İstanbulda birgün elektirikler kesilir ve elektrik kesintisinden sonra Cem Y. ile Ata D. Film galasından sonra bir araya gelirler.
Cem: Yaw Elektrik kesintisinden dolayı 1 saat Asansörde kapalı kaldım diye söylenir.
Ata cevap verir: O da bişey mi ? Ben tam 2 saat yürüyen merdivende mahsur kaldım.
:D :D :D :D

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Tevfik usta askerde, levazim basçavusuna yakinir :-Basçavusum, bize yemekte ördek böregi vverdiler. Yemin ederim ki, içinde bir gram bile ördek eti yoktu. O halde? diye yanitlar basçavus.Seen hiç asker bisküvisi yedin mi?-Sey...yani evet, basçavusum. -Içinden hiç asker çikti mi, ulan!

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
İki sarhoş yolda tartışıyorlarmış. Birisi ayı göstererek bu aydır öbürüde güneştir diyomuş. Bunları gören Tevfik usta bulaşmadan sıyrılmak istemiş ama nafile. Adamlar Tevfik ustayı tartaklayarak sormuş: -Söyle lan bu ay mıdır güneş midir? Tevfik usta cevaplamış: -Valla abi ben buranın yabancısıyım beyaa...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Öğretmen derste şunları anlatıyordu: - Düğünlerde gelinler neden beyaz giyer bilir misiniz? Bu onların en mutlu günü olduğu için! Arka sıralardan aliveli bağırır; - Damatların neden siyah elbise giydiklerini şimdi anladım öretmenim...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
İki tane çiftçi; biri Adanalı diğeri Kayserili, sohbet ediyorlarmış; bu arada haliyle zenginlikleriyle övünüyorlar.. Adanalı başlamış : - "Bizim orda sabah güneş doğmadan biniyoruz arabaya, akşam oluyo biz hala çiftliğin öteki ucuna yetişemiyoz" demiş... Kayserili de bunun üzerine: -Yav bizim de vardı öyle eski bi arabamız, ama geçenlerde satıp yeni modelini aldık...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
İkizceli hocama içinde "bukalemun" kelimesi geçen bir cümle kur demişler.

Hocamda "Ha bu kalemun burda ne işi vardur." demiş. :D

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Misafirlerden biri küçük Temel'e sordu:
-Uşağum kaç yaşinda oldun pakayim?
-On beş yaşina girdum.

Misafir şaşırdı gözlerini açarak:
-Ula ne çabuk büyüdun sen. Daha geçen yıl yedi yaşinda değil midun?

-Evet geçen yıl yedi yaşinaydum. Ha bu yilda sekiz. Topla pakayim yedi ile sekizi. On beş etmeyi mi?

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Küçük Temel annesine sorar:
-Anne ben nasi doğmişum anladir misun?
-Sen bir güldün uşağum, gül yapraklarinun içunden.
-Ya babam?
-O da lahana yapraklarundan.
-Peki dedem?
-Onu da leylekler getirmuş uşağum.
Bunları duyan Temel defterine şunları yazmış.
-İnce araştırmalaruma göre uç kuşaktur normal yolla dünyaya gelen yokmuş da..

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Temel, göz doktoruna gitmiş:

-Doktor bey, ne zaman çay içsam gözlerum ağriyi, ne yapmam lazim.

Doktor da Temel'in gözleri muayene etmiş ve:

-Çayı içmeden önce kaşığı bardaktan çıkartmanız gerekli, demiş.

Temeli kaçırmışlar. Zorro da onu kurtarmaya gelmiş ve kaçıran adamı bir kaç hareketle etkisiz hale geldikten sonra elbiselerine Z harfi çizmiş.
Temel hayranlık içinde Zorro'ya baktıktan sonra bağırmış:
- Teşekürler Züpermen.

Cemal askere gidiyor diye annesi ağlıyormuş.
Temel; Ne ağlaysun, ceri planda kalursa pi mesele yok. Cepheye ciderse iki ihtimal var, ya yaralanur ya yaralanmaz. Yaralanursa ya iyileşur ya iyileşmez. İyileşursa iyi, cepheye tekrar cöndermezler. Ölürse ya cennete cider ya cehenneme.
Cennete ciderse iyi, cehenneme ciderse oyle pi evlat için ağlamaya hiç deymez zaten.

Polis merkezine bir ihbar gelir. İki araba kaza yapmıştır. Polis olay yerine geldiğinde arabaların sapasağlam; şoförlerin kafalarının yaralanmış olduğunu görünce sorar:
— Anlatır mısınız, olay nasıl oldu?
— Komiserim... Hava sisli olduğundan kafamı pencereden çıkarmış öyle gidiyordum. Meğerse arkadaş da karşıdan öyle geliyormuş.