...ve Hafta Sonu Neşesi... | Sayfa 22 | Define işaretleri ve anlamları

...ve Hafta Sonu Neşesi...

TEVFiK

Vip Üye
ustacım zeytin dedin içimi geçirdin,hele bu zeytin yeşilse,tadına doyum olmuyor.
kısmet nasip olurda gelebilsem,pazardan önce senden bi 50-60 kilo alırım..
S.a. Sayın Ustam tamam Zevk ile gönderebilirim yeşil ile siyah zeytin bulunmakta siz bana Skype'den adresinizi verirseniz toplandığı zaman hemen gönderirim ama şimdi daha çicekteler birde 5 lt zeytin yağından'da gönderebilirim tadımlık.:p

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
  1. -Facebook bağımlılık yapıyormuş, bu konuda ne düşünüyorsunuz?
    + Yok be abi biz her gün giriyoruz bir şey olduğu yok.
  2. Bir adam karısına arabasının kapısını acıyorsa emin olabilirsiniz: Ya arabası yenidir, ya da karısı.
  3. Erkek değil misiniz, hepiniz aynısınız diyen kıza soruyorum. Kıvanç TATLITUĞ ile ben aynı mıyım şimdi.
  4. Nescafe kupası ile çay içerken, kendimi büyük ihanet etmiş gibi hissediyorum.
  5. MEB’ e çağrımızdır. Takdir Belgesi alana 5ay tatil, Teşekkür Belgesi alana 4 ay tatil yaptırın. Bakın bakalım eğitimde başarı nasılda artıyor :)
  6. Bu hayattan illaki ders çıkarılacaksa Matematik ve Felsefe çıkarılsın yeter :)
  7. Öğrencilikten nefret edip, aynı zamanda üniversite hayali kuran gençleriz biz :)
  8. Tıp okuyacak bir insana neden Coğrafya dersi verilir, hiç anlamış değilim. -Hastayı kaybettik ama dağlar denize paralel.
  9. Öğrencilerin % 75 i tatili seviyorlarmış. Galiba geri kalan %25 lik kısım soruyu tam anlamadı :)
  10. İlkokulda sürekli öğretmen masasında sınav olan öğrencinin şuan ne iş yaptığını çok merak ediyorum. Astronot, Bilim adamı falan oldu mu acaba :)
  11. Sınavdan çıktığımda 85, arkadaşlarla konuştuğumda 75, kontrol ettiğimde 55, hoca söylediğinde 25, arabada 5 evde 15 :)
  12. Öğretmen: Evladım sınav kağıdına baktım, yazın okunmuyor.
  13. Öğrenci : Ee sizde kışın okuyun hocam :)
  14. Elalemin çocukları 1. oluyor diyen anneme, – “Bak analar neler doğuruyor, sende iş yok” dedim, ardından terlik geldi :)
  15. – Müdür : Hepimiz aileyiz , bir bütünüz. – Öğrenci : Bak kesin para isteyecek yine:)

TEVFiK

Vip Üye
Çok ama çok şanslıyım böyle bir abim var.
S.a. Allah Sizden Razı Olsun Sayın Ustam Bende Ne Kadar Şaslıyım Böyle bir Kardeşim var.
evet çok hakılısınız aklıma gelmedi böyle demek ama
manisa Ovası demiyelimde en azından Manisa Bölgesi desek daha doğru olacaktır diye düşünürüm.:eek: Amma attım değilmi.:D Saygılarımla

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bu olay 14 ekim 1998 de kıtalar arası bir uçuş esnasında gerçekleşmiş.

Bir kadın, uçakta zenci bir adamın yanında oturuyordu. Durumdan rahatsızlığını belli edercesine, hostesten başka bir yer bulmasını istedi, zira öylesine antipatik birinin yanında oturamazdı. Hostes, tüm uçağın dolu olduğunu fakat birinci sınıfta yer olup olmadığına bakacağını söyledi. Diğer yolcular şaşkınlık ve tiksintiyle olayı izliyorlardı, bu kadının sadece terbiyesizliğine değil, bir de birinci sınıfta yolculuğu devam edeceğine şahit oluyorlardı.

Zavallı adamcağız çok kötü bir durumda olmasına rağmen cevap vermemeyi tercih etti. Bu kadın, birinci sınıfta ve o adamdan uzak uçabileceğinden tatmin olmuş, hostesin dönmesini bekliyordu. Birkaç dakika sonra geri gelen hostes, kadına:
"Çok özür dilerim gerçekten de uçakta boş yer yok... Birinci sınıfta bir yer bulduğum için mutlu oldum... Bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı, zira bu değişiklik için pilottan izin almam gerekiyordu. 'Hiç kimse sorun yaratan bir diğerinin yanında oturmak mecburiyetinde tutulamaz' dedi ve bu izni verdi."

Diğer yolcular kulaklarına inanamıyorlardı, bu esnada kadın da bir zafer kazanmış gibi yerinden kalkmaya hazırlandı. Aynı anda hostes, oturmakta olan zenciye dönerek:

"Beyefendi, sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürmem için beni takip eder misiniz lütfen? Seyahat firmamız adına kaptan pilotumuz sizden böyle nahoş bir olay yaratan kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için çok özür diliyor."

Tüm yolcular hep birlikte, bu olayı iyi bir biçimde sonuçlandıran uçak personelini alkışladılar, tebrik ettiler.

O yıl, kaptan pilot ve hostes uçaktaki davranışlarından dolayı ödüllendirildiler. Aşağıdaki mesaj yaşanan bu olayın öyküsü ile birlikte tüm ofislere personele iletildi:

"İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler. İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler. Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar.

MAVRAN

Vip Üye
Evet LACİVERT USTAM Tevfik Abimi görünce çok mutlu oldum o anki hislerimi asla unutmayacağım. Sanki birbirimizi yıllardır tamiyormuşuz gibi geldi bana, cok mutlu oldum. Öncelikle bu mutluluğu yaşatan RABBİME Şükürler olsun. Sonrada Tevfik Abim den ALLAH Razı olsun. DEFİNE MEKANIN DA TESEKKÜR. Bu kardeşlik de onunda bayi çok fazla.

TEVFiK

Vip Üye
Evet LACİVERT USTAM Tevfik Abimi görünce çok mutlu oldum o anki hislerimi asla unutmayacağım. Sanki birbirimizi yıllardır tamiyormuşuz gibi geldi bana, cok mutlu oldum. Öncelikle bu mutluluğu yaşatan RABBİME Şükürler olsun. Sonrada Tevfik Abim den ALLAH Razı olsun. DEFİNE MEKANIN DA TESEKKÜR. Bu kardeşlik de onunda bayi çok fazla.
S.a. Sayın Ustam Allah Siz'den'de Razı Olsun aynı dileklerim ile size sunuyorum.:)
ama özledim sizi (ağla) İnşallah yanınıza gelebilirim :(
şu evin içindeki zeytin ağacını budadığım zaman.:D Saygılarımla.

Üst Alt